Обява

Свий
Няма добавени обяви.

проблем със загряването на опел фронтера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • проблем със загряването на опел фронтера

    имам фронтера от 2 месеца .Не може да загрее едно деление дори на пълна газ до алеко .Смених термостата които беше с дупка направена от предишният собственик предполагам ипроблема си остана .по надолнищте направо изстива. ако някои е имал такъв проблем нека сподели.

  • #2
    До: проблем със загряването на опел фронтера

    забравих да кажа фронтерката е 2000i къса база 95 година

    Коментар


    • #3
      До: проблем със загряването на опел фронтера

      Първоначално публикуван от aldari
      Имам фронтера от 2 месеца. Не може да загрее едно деление дори на пълна газ до Алеко. Смених термостата които беше с дупка направена от предишният соБственик предполагам и проблема си остана. По надолниЩе направо иЗстива. Ако някои е имал такъв проблем нека сподели.
      Попрочети по-внимателно в раздела Опел. Успех.

      Коментар


      • #4
        До: проблем със загряването на опел фронтера

        благодаря . това е информациа

        Коментар


        • #5
          До: проблем със загряването на опел фронтера

          Прегледах нияма нищто за този проблем освен общти приказки за термостата. Моят съм го сменил и разлика не намирам

          Коментар


          • #6
            До: проблем със загряването на опел фронтера

            Първоначално публикуван от aldari
            прегледах нияма нищто за този проблем освен общти приказки за термостата моя съм го сменил и разлика не намирам
            Имаше нещо за марките на термостати, сменил си го, но дали е читав...
            По принцип опелите не загряват много, карам само опел от 10 години, но чак пък хич.....не мога да дам съвет в момента, има доста по-компетентни в раздела.
            И си погледни правописа, че ще те освиркат.
            Моля модератор да премести темата в раздел OPEL.

            Коментар


            • #7
              До: проблем със загряването на опел фронтера

              нов термостат, сигурно си попаднал на ментак

              Коментар


              • #8
                До: проблем със загряването на опел фронтера

                Привет колега,
                когато свалиш термостата,вземаш един метален съд и го цопваш вътре,така че да го покрие водата която ще налееш.Слагаш го на котлона и чакаш да заври водата и следиш поведението на термостата- ако не е отворил и при завиране на Н2О или остава отворен е дефектен.Пробвай-елементарен тест.Успех.
                Камен Механджиев

                Коментар


                • #9
                  До: проблем със загряването на опел фронтера

                  евентуално от егенето на гарнитурата на главата се саморазширяват отворите през които се получава охлаждането на главата и блоко.с други думи накратко .смениси гарнитурата на главата и тябва да се оправи.

                  Коментар


                  • #10
                    До: проблем със загряването на опел фронтера

                    Първоначално публикуван от todor georgiev Преглед на мнение
                    евентуално от егенето на гарнитурата на главата се саморазширяват отворите през които се получава охлаждането на главата и блоко.с други думи накратко .смениси гарнитурата на главата и тябва да се оправи.
                    Не давай такива категорични съвети, защото има хора които ще ги вземат за чиста монета и после ще са "вътре" със 700+ лв. И колата пак няма да им загрява.
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • #11
                      До: проблем със загряването на опел фронтера

                      Този проблем го имам и аз!Колкото и да я карам загрява само до първото деление.Но!!!Наи лесният начин е слагаш един картон пред радиатора и колата почва да е на "6".А през лятото е добре защото неможе да прегрее!След 2 прегрявания на коли и много пари за ремонти предпочитам да не загрява много вместо и на тази да и правя ремонт!
                      Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
                      LZ1NES

                      Коментар


                      • #12
                        До: проблем със загряването на опел фронтера

                        Първоначално публикуван от neshko Преглед на мнение
                        Този проблем го имам и аз!Колкото и да я карам загрява само до първото деление.Но!!!Наи лесният начин е слагаш един картон пред радиатора и колата почва да е на "6".А през лятото е добре защото неможе да прегрее!След 2 прегрявания на коли и много пари за ремонти предпочитам да не загрява много вместо и на тази да и правя ремонт!
                        С най-добри чувства те съветвам да махнеш ВАЗ-аджийския тунинг.По простата причина,че ако ти е измяцал малкия термодатчик,който е само за таблото с картончето отпред ще шлайфаш кратунка.
                        Аз бих си намерил термометър и като покарам повечко,да бръкна в изравнителното казанче и да видя каква е хавата.
                        И да видя дали виското на перката си знае урока.
                        Неоптималния терморежим увеличава апетита и намалява моточасовете винаги.

                        Коментар


                        • #13
                          До: проблем със загряването на опел фронтера

                          Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                          С най-добри чувства те съветвам да махнеш ВАЗ-аджийския тунинг.По простата причина,че ако ти е измяцал малкия термодатчик,който е само за таблото с картончето отпред ще шлайфаш кратунка.
                          Аз бих си намерил термометър и като покарам повечко,да бръкна в изравнителното казанче и да видя каква е хавата.
                          И да видя дали виското на перката си знае урока.
                          Неоптималния терморежим увеличава апетита и намалява моточасовете винаги.
                          Благодаря за съвета но незнам от каде да си намерия подходящт термометър!Мисля че не е от този датчик защото като пусна някаде понанадолно почва да ми духа студено и срелката пада надолу.а за "виското на перката" предполагам става въпрос за силиконовото задвижване май всичко си е ок защото на студено перката се върти свободно а на топъл двигател неможе!Но ако има разбиращи могат да я погледнат! Ракията ще е от мен!
                          Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
                          LZ1NES

                          Коментар


                          • #14
                            До: проблем със загряването на опел фронтера

                            Тук съм описал проблеми открити на единия ми автомобил. Ако си от СФ може да звъннеш да го огледаме заедно ...но без утре (сряда)
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • #15
                              До: проблем със загряването на опел фронтера

                              Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                              Тук съм описал проблеми открити на единия ми автомобил. Ако си от СФ може да звъннеш да го огледаме заедно ...но без утре (сряда)
                              От София съм!
                              Казваш кога си свободен и идвам!Защото съм от Надежда- Люлин абе посредата съм!
                              Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
                              LZ1NES

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X