Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фронтера 2.3tdi или 2.5tds

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Фронтера 2.3tdi или 2.5tds

    Първоначално публикуван от itcaka78 Преглед на мнение
    Аз мислех че този 2.5 двигател е с верига а не с ангенажен ремък,или е с веригата пък има ролка,защото не съм наясно.До колкото разбрах от темите в форума 2.3 е с верига но дали има ролка не знам.Ами 2.8 с верига ли е .....Помагайте колеги.

    Поздрави.
    На 2.3 е с ангренажна верига.

    Коментар


    • #32
      До: Фронтера 2.3tdi или 2.5tds

      Личи, че освен Адвокат никой не е карал 2,5 ТДС.
      Лошо:
      1. Колата не е толкова бърза, колкото си мислите. Стряска се точно колкото Партнер 1,9 без турбо. Понеже имам слабост към класиката и Сиера 1,6 бенз. мога да кажа, че тя е спортна спрямо ОФКБ 2,5 ТДС.
      2. Двигателят е морално много стар и е много, ама много шумен. С долно разположение на газоразпред. вал е и има естествено... повдиг. пръти. Следователно естествено е предразположен към шум, тракане и вибрации.
      3. Освен, че това е неприятно, таблото е като урана- в период на полуразпад.
      4. Ако обаче се ремонтират прътите (най-лесно с нови), а най- евтино с такива от Газка (но аз с такива не съм го правил)- моторът започва да лющи семки, т.е. утихва рязко.
      5. Разход градско- 11л./100 км. и то при раздвижени цилиндърчета и незатягащи спир. апарати.
      6. Много капризен към прегряване- само така съм чувал, не ми се е случвало...
      7. Не трябва да се гони много и изкарва милиона- според майстора ми...
      Ако се гони- лошо...
      8. Потегля като Джуган- зачудва се и тогава... и през цялото време имам чувство, че карам комфортна ИФА Л 60 (карал съм)
      9. Капризни към нафтата са разпръсквачите- от опит зимата. Яко добавки...
      10. На подгр. свещи има лули, които се разпрашават от темп. и като не са наред пали цилиндрите 1 по 1... На истинските коли подгряването е с обща шина м/у свещите...

      Добро:
      1. Според моя майстор- лесен ремонт. Той е работил само такива двигатели в Италия.
      И той твърди, че се прегрява лесно, но има предвид ако има теч, а не че от гонене ще вдига темп.
      2. В гората не се твари, не вдига темп.
      3. И в гората гори 11л./100 км.
      4. Нови части- бол...
      5. Кара 1000000 км.
      6. Колкото и да е издухан - все пак пали...
      7. Най- спокоен е наравно с около 95км./ч. и предполагам най- икономичен...
      8. На дълго с клима- малко под 9л./100 км.
      9. Климатика не "го връща назад", демек, не го твари...
      10. Отникъде не тече, освен около турбото, но това не е болест само на този двиг.

      Само за това се сетих, но не е малко, ако има кой да ти го каже на време.

      Коментар


      • #33
        До: Фронтера 2.3tdi или 2.5tds

        Ako трябва да избирам за да се возя в града- ОФКБ Б с 2,2 екотек дизел около 2003г. Карал съм и съм доволен...

        Ако е за гората- може би 2,3 дизел, но не бих отказал 2,5 ТДС, въпреки че ми се струва, че на малките скорости излишно се стряска и са му много бързи бавните... Ама скоростите не са функция само от двигателя, а по- скоро са друга бира.
        При едни и същи скор. кутии и диференц. обаче, по- проходим зимата е автомоб. с по- бавен/бавнооборотен двигател.

        Още по- обстойни истини- на лични, скайп или ДжиЕсЕм. За повечето колеги обаче е по- добре да отговарям на въпроси във форума- да четат всички. Дано обстойно да се включи и Адвокат и ... да даде мнение... за моя двигател...

        Коментар


        • #34
          До: Фронтера 2.3tdi или 2.5tds

          Първоначално публикуван от bodo Преглед на мнение
          И аз искам такъв джип, дето харчи 10/100 градско........
          Кадет 1,4 91г. C14NZ 8-9 градско
          Фронтера 2,0 96г. X20SE 16-17 градско
          това във Варна, в София ми харчат повече....
          ОФА 2.3 ТДИ-около 11/100 градско[спокойно каране].

          Коментар


          • #35
            До: Фронтера 2.3tdi или 2.5tds

            Моята е на 12 и при не толкова спокоино каране даже и на цвят е като твоята
            Рак, мерак и простак не се лекуват!!!

            Коментар


            • #36
              От: До: Фронтера 2.3tdi или 2.5tds

              Първоначално публикуван от Georginenov Преглед на мнение
              Личи, че освен Адвокат никой не е карал 2,5 ТДС.
              Лошо:
              1. Колата не е толкова бърза, колкото си мислите. Стряска се точно колкото Партнер 1,9 без турбо. Понеже имам слабост към класиката и Сиера 1,6 бенз. мога да кажа, че тя е спортна спрямо ОФКБ 2,5 ТДС.
              2. Двигателят е морално много стар и е много, ама много шумен. С долно разположение на газоразпред. вал е и има естествено... повдиг. пръти. Следователно естествено е предразположен към шум, тракане и вибрации.
              3. Освен, че това е неприятно, таблото е като урана- в период на полуразпад.
              4. Ако обаче се ремонтират прътите (най-лесно с нови), а най- евтино с такива от Газка (но аз с такива не съм го правил)- моторът започва да лющи семки, т.е. утихва рязко.
              5. Разход градско- 11л./100 км. и то при раздвижени цилиндърчета и незатягащи спир. апарати.
              6. Много капризен към прегряване- само така съм чувал, не ми се е случвало...
              7. Не трябва да се гони много и изкарва милиона- според майстора ми...
              Ако се гони- лошо...
              8. Потегля като Джуган- зачудва се и тогава... и през цялото време имам чувство, че карам комфортна ИФА Л 60 (карал съм)
              9. Капризни към нафтата са разпръсквачите- от опит зимата. Яко добавки...
              10. На подгр. свещи има лули, които се разпрашават от темп. и като не са наред пали цилиндрите 1 по 1... На истинските коли подгряването е с обща шина м/у свещите...

              Добро:
              1. Според моя майстор- лесен ремонт. Той е работил само такива двигатели в Италия.
              И той твърди, че се прегрява лесно, но има предвид ако има теч, а не че от гонене ще вдига темп.
              2. В гората не се твари, не вдига темп.
              3. И в гората гори 11л./100 км.
              4. Нови части- бол...
              5. Кара 1000000 км.
              6. Колкото и да е издухан - все пак пали...
              7. Най- спокоен е наравно с около 95км./ч. и предполагам най- икономичен...
              8. На дълго с клима- малко под 9л./100 км.
              9. Климатика не "го връща назад", демек, не го твари...
              10. Отникъде не тече, освен около турбото, но това не е болест само на този двиг.

              Само за това се сетих, но не е малко, ако има кой да ти го каже на време.
              Колега от година карам и аз 2.5 TDS и си търся майстор за този мотор проблемите са ми два - че пуши бая при запалване и че загрява като се кара над 100км/ч.
              Скоро мисля да и сложа Браунова газ и да ви напиша отзивите

              Мойте наблюдения :

              Лошо:
              - трака бая , което мен не ме дразни де
              - ако го караш над 2200-2300 оборота след 2-3 мин почва да загрява
              - след 2500 трака много и губи мощност което лично мен ме ограничава да го настъпвам
              - Пуши си като го настъпваш някога
              - Разход градско- 11л./100 км. (зимата и до 12 с 4х4)
              - двигателя е омаслен

              Добро:
              - Разход извънградско съм го докарвал до 6,8л./100км. при максимална скорост 70-80км/ч
              - претъпкан с багаж и 5 човека пред счупване на прозорците - 9л./100км. про скорост 100-110км/ч.
              - доста пъргав за джип в ниските 1800-2500 оборота (другата кола ми е бензин над 200 к.с.)
              - зимата сутрин на -20, -30 градуса не е имал проблеми да пали дори и с нормален дизел без добавки
              - мн. добро поддържане на обороти със стъпковото моторче без да даваш газ (което винаги ме е дразнело в бензиновите че гаснат)

              та колега Georginenov ако е удобно да ми дадеш координати на майстора ти да погледне и моя?
              Последно редактирано от valiotonev; 14-08-12, 15:55.
              Opel Frontera 25TDS(VM41B) 1997

              Коментар


              • #37
                От: До: Фронтера 2.3tdi или 2.5tds

                Определено ти е за ремонт двигателя.За да сложиш газ ,трябва да се пипа софтуерно,заради електронната помпа.Това за разхода съм съгласен,макар,че това 6.8л.ми идва в повече.При изправна визко муфа или ел. вентилатор не би трябвало да загрява.А за майстора си го имате в София/ Лозан-Исузо/
                ОФA ДБ 2.5тдс 97г, ЗИЛ450506,тел.0899751844

                Коментар


                • #38
                  От: До: Фронтера 2.3tdi или 2.5tds

                  Първоначално публикуван от danaka69 Преглед на мнение
                  Определено ти е за ремонт двигателя.За да сложиш газ ,трябва да се пипа софтуерно,заради електронната помпа.Това за разхода съм съгласен,макар,че това 6.8л.ми идва в повече.При изправна визко муфа или ел. вентилатор не би трябвало да загрява.А за майстора си го имате в София/ Лозан-Исузо/
                  Ел. вентилатора не се включва до малко преди червеното съм го тествал.
                  само да оточня не става въпрос за LPG газ а Браунова газ HHO

                  Лозан е наистина добър майстор но е мн. претъпкан с работа! Аз ходих зимата каза ми след 2 месеца да се обадя след два месеца едвам склоних да ме прехвърли на брат му да ми оправи потъналата седалката. Платих им, благодарих им изкренно ... и ги питах кога може да погледнат скърцащата от зимата предница ... казаха след 1-2 месеца пак ... след 1-2 месеца звънях 5-10 пъти през ден - никой не дига и се отказах, явно не съм им симпатичен.

                  Така че търся алтернатива.
                  Opel Frontera 25TDS(VM41B) 1997

                  Коментар


                  • #39
                    От: До: Фронтера 2.3tdi или 2.5tds

                    Колеги имам намерение да купувам 2.5tds фронтера. Някой да има координати на майстор или сервиз във Варна специалист по тези двигатели . Искам да я погледнат . Благодаря Ви.

                    Коментар


                    • #40
                      От: До: Фронтера 2.3tdi или 2.5tds

                      Колега, погледни темата: Варненски Фронтеражии-има ли? Имате доста "Фронтераджии", ако не намериш телефона на никой от тях - пиши в темата!
                      Успех!
                      Казано е:
                      -"Обичай ближния",
                      щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                      Коментар


                      • #41
                        От: До: Фронтера 2.3tdi или 2.5tds

                        Здравейте, а като препоръчвате 2,8 ISUZU знаете ли цената на съединителя.
                        Ако на мен не вярвате ,питайте Лозан (9к).

                        Коментар


                        • #42
                          От: До: Фронтера 2.3tdi или 2.5tds

                          Лошо:
                          - трака бая , което мен не ме дразни де - хидрвлични повдигачи, кобилици и клапани. Освен това трябва да се прегледа визко перката, обтегача на пилотния ренък и всички рилки.
                          - ако го караш над 2200-2300 оборота след 2-3 мин почва да загрява- пак горното, + термостата ...
                          - след 2500 трака много и губи мощност което лично мен ме ограничава да го настъпвам - тук трябва да поеме турбината, ама поради нарушено газоразпределение не турбинара изпада в помпаж.
                          - Пуши си като го настъпваш някога - горното
                          - Разход градско- 11л./100 км. (зимата и до 12 с 4х4)
                          - двигателя е омаслен

                          Добро:
                          - Разход извънградско съм го докарвал до 6,8л./100км. при максимална скорост 70-80км/ч - и аз го постигнах .
                          - претъпкан с багаж и 5 човека пред счупване на прозорците - 9л./100км. про скорост 100-110км/ч.
                          - доста пъргав за джип в ниските 1800-2500 оборота (другата кола ми е бензин над 200 к.с.) - правилно
                          - зимата сутрин на -20, -30 градуса не е имал проблеми да пали дори и с нормален дизел без добавки - слагал съм и бензин, 1л на 10л дизел.
                          - мн. добро поддържане на обороти със стъпковото моторче без да даваш газ (което винаги ме е дразнело в бензиновите че гаснат)

                          та колега Georginenov ако е удобно да ми дадеш координати на майстора ти да погледне и моя?

                          Прегледи и ремонт на Фронтера 2.5ТДС - Варна
                          0876624786 - Георгиев
                          Собсвеник на Фронтера 2.5ТДС

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X