Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спирачна помпа-фронтера кб 2.0

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Спирачна помпа-фронтера кб 2.0

    здравейте

    аз съм сменял на исузо 2000 година модел
    което е 1 към 1 с опел кампо - пикап
    само по емблемата се различват май а имам и кб 2.0
    та като погледнахме трите се оказа че сервото помпите на спирачките и н съединителите а също и казанчетата на 3-те са еднакви
    дори и като означеня по тях
    въпросната помпа се различава коренно от другият модел помпа които се монтират на фронтерите с двигател 2.4 и 2.3 и които чисто нови се продават по 96 лв цялата помпа
    така
    тази спирачна помпа коята правихме на това исузо беше на 200к км
    и беше износена тотално
    опитахме ремонт във фирма хидроникс - казанлък които са много печени момчета и направиха вичко възможно - но все пак помпата беше твърде износена и не стана
    така
    проверихме цена на нова - 900 лв
    това е цена ужасна
    след едноседмично безуспешно търсене и ровене по знайни и незнайни доставчици и морги купихме една помпа от фронтера 2.4 която както казах няма нищо общо с тази оригиналната от 900 лв и така по старата изпитана система нагодиго палихме оксижена
    кривиме тръбички купувахме нови щото скапахме едни и накрая сед един ден борба пригодихме помпата от 2.4 която по ДЕБИТ и НАЛЯГАНЕ
    отговаря на оригиналната
    по захващане са еднакви но имат разлика и то съществена в изводите на тръбичките
    също така помпата от2.4 е по голяма
    а забрвих да кажа
    1 изосването на оригиналната по наши предположения е в следствие на
    използването на висококачествено българско масло които нищо че е 10 пъти по ефтино било със същите показатели
    2 обезвъздушаването на оригинлната помпа е меко казано доста трудно
    абе очаквайте доста неприятности като стигнете до там
    дано съм бил полезен с нещо и успех с ремонта


    ПП ако имате спирачки или помпата тече твърде малко
    по добре не се впускайте в приключение
    BMW X6

    Коментар


    • #17
      До: Спирачна помпа-фронтера кб 2.0

      не тече и си спира,но само това остана по нея и съеднителя,всичко друго съм сменил и стегнал и разпитвам за инфо какво би могло да ме очаква за в бъдеще



      Поздрави

      Коментар


      • #18
        До: Спирачна помпа-фронтера кб 2.0

        тогава не си търси да се вкарваш в ситуация която може и е почти сигурно че ще ти излезе скъпо
        това което може да направиш като профилактика е да изсмучеш със спринцофка течността от казанчетата
        после там да долееш нова нубава течност феродо кастрол шел БП или нещо друго марково което да отговаря на течността която е в момента
        предполагам ДОТ4
        после последователно с още някой да предприемеш упражнението обезвъздушаване само дето няма да обезвъздушаваш ами ще точиш по 50-100 грама от колело
        започвайки от най далечното на помпата колело
        като не забравяш да доливаш нова течност
        така в много голям % ще си сменил старата течност без да си изпразвал системата което е голям +
        а старата течност се сменя на 60-80 до 100к км

        ако колата ти е с ДОТ4 не минавай в никакъв случай на ДОТ5
        щото тогава ще влезеш в едно друго приключение понеже двете се пресичат а ДОТ5 не търпи примеси и в нищожни количества и практически се слага само във фабрично нови автомобили
        BMW X6

        Коментар


        • #19
          До: Спирачна помпа-фронтера кб 2.0

          Преди да тръгнесх да сменяш бутало пробвай със смяна на гумички.

          Коментар


          • #20
            До: Спирачна помпа-фронтера кб 2.0

            А дали ще могат да се сменят,в смисъл може ли да се разглабя и ремонтира тази помпа,да не е някоя капсулована,да я отворя и да не може после да се събере?



            Поздрави

            Коментар


            • #21
              До: Спирачна помпа-фронтера кб 2.0

              помпата може да се отваря
              не е капсулована
              гумичките могат да се сменят
              по спомен бяха 4 бр а буталцето се дели на две
              пак казвам
              ако всичко е ок и не тече спрете до смяна на маслото като силно препоръчвам да не изпразвате системата а да ползвате метода който описах по горе
              помпата е специфична и много трудно се обезвъздушава
              BMW X6

              Коментар


              • #22
                До: Спирачна помпа-фронтера кб 2.0

                Ето малко ценна информация за смяна на гумички на помпи на съединител и спирачки.
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #23
                  До: Спирачна помпа-фронтера кб 2.0

                  Здравейте и от мене ! в Княжево малко след бившият сервиз Жигула мисля че беше има едо площадче та който и да питате там за Колю гумичката ще ви опътят . Прави перфекно всякакви видове спирачни помпи . В смисъл ако не е съпа за закопуване на нова разбира се .
                  Добре е човек да има и в пъкала приятели.:)

                  Коментар


                  • #24
                    От 2008 година до сега има ли някакво развитие за тези тъпи помпи? Моята замина и тя. Смених гумичките но вкарва въздух в предните целиндърчета и няма и няма обезвъздушаване. Помагайте с съвети. Гумичките и на "кантарчето" са заминали. То хайде вече може да се премахне или от каква кола да търся. Благодаря.

                    Коментар


                    • Vlado_Ts
                      Vlado_Ts коментира
                      Редактиране на коментар
                      В магазина нова колко струва ?

                  • #25
                    950лв средна цена. Най малко намерих 540лв. Кантарчето е 860лв с отстъпката и разбира се го няма.
                    Последно редактирано от veni0007; 21-05-20, 18:00.

                    Коментар


                    • kalin09
                      kalin09 коментира
                      Редактиране на коментар
                      Намирам ти я за 350 и седмица доставка.

                  • #26
                    Само да вметна, че спирачната течност се подменя на две години-който, каквото иска да ви говори различно от това не му вярвайте "майстори" много! По същата "майсторска" логика съм чувал, че маслото в скоростната кутия на МПС никога не се сменя
                    А иначе и аз съм подменял моята по схемата, която е описал Вещер. МНОГО важно е да използвате хубави вложки, или ключета номер 8 за пробките, защото се изисква леко усилие докато охлабят и често с износени, или калпави инструменти се заклепват и нямат развиване.
                    ОФА КБ X20SE + метан

                    Коментар


                    • #27
                      Първоначално публикуван от veni0007 Преглед на мнение
                      От 2008 година до сега има ли някакво развитие за тези тъпи помпи? Моята замина и тя. Смених гумичките но вкарва въздух в предните целиндърчета и няма и няма обезвъздушаване. Помагайте с съвети. Гумичките и на "кантарчето" са заминали. То хайде вече може да се премахне или от каква кола да търся. Благодаря.
                      Няма как да вкарва въздух ако е пълно резервоарчето със спирачна течност, дори и помпата да е тотално износена. Най-вероятно не си я обезвъздушил правилно.
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #28
                        Докато не обезвъздушиш от пробката на кантара няма да стане.
                        Фиат Купе
                        Опел Фронтера В
                        Мицубиши Паджеро Пинин

                        Коментар


                        • #29
                          Аз смених спирачната помпа преди 7 години с бусова от Транспортер Т4. Още си работи без проблеми.
                          https://offroad-bulgaria.com/forum/%...%D1%80-%D1%824
                          Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                          VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                          Коментар


                          • #30
                            Първоначално публикуван от veni0007 Преглед на мнение
                            950лв средна цена. Най малко намерих 540лв. ....
                            Аз гледам по сайтовете , че куче марките тръгват от 75 лв.
                            По- малко куче марки , като trw и brembo : 160-180 лв.

                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • kalin09
                              kalin09 коментира
                              Редактиране на коментар
                              Виж другия модел ,топчестия.

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X