Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спирачна помпа-фронтера кб 2.0

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Спирачна помпа-фронтера кб 2.0

    След консултаций май ще се наложи смяна на тази помпа,по вътрешна информация се сменят само буталото и гумичките с ладови?

    С риск да изтърся глупост,помпата на съеднителя отделана ли е или е тази същата?Мисля да я сменя,защото май ще се окаже че това е слабост при нашите машинки,трябва да съм сигурен в нея.


    Поздрави

  • #2
    До: Спирачна помпа-фронтера кб 2.0

    Че е отделна- отделна е, но не разбрах кое е слабото място- помпата на съединителя ли? И ако е така защо така смяташ?
    Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

    А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

    Коментар


    • #3
      До: Спирачна помпа-фронтера кб 2.0

      Колкото може да е слаба помпа на над 150к.
      нормално е да се втвърдят гумичките и да почне да сълзи. Аз така си карам вече 80к километра и си доливам, едно шишенце от 500 грама вече 3 години близо. Но ако започне да тече яко и аз ще я правя.
      Само да отбележа че фронтерата има 2 помпи. При мен сълзи долната.
      no signature no problems

      Коментар


      • #4
        До: Спирачна помпа-фронтера кб 2.0

        Ако правилно съм разбрал има две помпи на спирачката и една на съеднинителя?питам,защото не съм запознат,а ми е интерсено да разбера колко са,казанчето е едно където се долива,какви са призниците коя е дефектирала,освен доливането


        Поздрави

        Коментар


        • #5
          До: Спирачна помпа-фронтера кб 2.0

          Първоначално публикуван от kograman Преглед на мнение
          Ако правилно съм разбрал има две помпи на спирачката и една на съеднинителя?питам,защото не съм запознат,а ми е интерсено да разбера колко са,казанчето е едно където се долива,какви са призниците коя е дефектирала,освен доливането


          Поздрави
          Нали ти писах! гумичките се скапват и почва да изпуска.
          no signature no problems

          Коментар


          • #6
            До: Спирачна помпа-фронтера кб 2.0

            да де,но на коя изпускат,това как да разбера?не съм наясно и ставам досаден,ама питам да знам



            Поздрави

            Коментар


            • #7
              До: Спирачна помпа-фронтера кб 2.0

              Първоначално публикуван от kograman Преглед на мнение
              да де,но на коя изпускат,това как да разбера?не съм наясно и ставам досаден,ама питам да знам



              Поздрави
              долната обикновено цапа кечето под мокета а горната си прави диря от сълзенето.
              no signature no problems

              Коментар


              • #8
                До: Спирачна помпа-фронтера кб 2.0

                утре ще я загледам,но по мокета няма следи,утре ще пиша резултата

                Коментар


                • #9
                  До: Спирачна помпа-фронтера кб 2.0

                  Корекция, че сега ще ме оплюете
                  мене ми тече помпата на съединителя, тя цапа под кечето. Долната на спирачките май не е при педала. Болен съм и не мога да мисля нормално.

                  По спомен (но не категоричен) Долната помпа на спирачките беше някъде отдолу до раздатката, ама съм забравил. Нека който знае с точност да каже че оплетохме работата с тия помпи.
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • #10
                    До: Спирачна помпа-фронтера кб 2.0

                    Колеги ,не знам какво значи долна или горна помпа,та било то на спирачки или на съединител!Спирачките се имат помпа и цилиндърчета/хидравлични/които са изпълнителнателна с-ма на спирачките,и кое е долна помпа не ми е ясно!При съединителя е същото,а буталото на цилиндърчето на съединителя от Лада заедно с гумичките стават с лека намеса на стругар!Поне на 2.3ТДИ е така,от опит го знам!Не искам да звучи като заяждане ,но нека наричаме нещата с истинските наименования!С здраве!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Спирачна помпа-фронтера кб 2.0

                      Първоначално публикуван от kograman Преглед на мнение
                      След консултаций май ще се наложи смяна на тази помпа,по вътрешна информация се сменят само буталото и гумичките с ладови?

                      С риск да изтърся глупост,помпата на съеднителя отделана ли е или е тази същата?Мисля да я сменя,защото май ще се окаже че това е слабост при нашите машинки,трябва да съм сигурен в нея.


                      Поздрави
                      При всички положения са по една на спир.с-ма и на съединителя!Въпреки това може да доливаш в един съд за спир.течност!И какви са признаците по които реши че трябва да сменяш помпа или нещо въобще,защото аз поне не разбрах?

                      Коментар


                      • #12
                        До: Спирачна помпа-фронтера кб 2.0

                        не питам информативно,ако се наложи смяна,да знам пред какво ще бъда поставен,фанатик спомена че тук човек от форума е сменял частите с ладови,затова я пуснах темата,да събера повече информация.




                        Поздрави

                        Коментар


                        • #13
                          До: Спирачна помпа-фронтера кб 2.0

                          Не съм много сигорен но май стова и помпа от 190ка мерцедес само се сменят местата но тръбичките.Аз преди време имах голям проблем със спирачките някаде емам тема .
                          sigpic

                          Коментар


                          • #14
                            До: Спирачна помпа-фронтера кб 2.0

                            Turbo дай повече информация ако обичаш,защото търсих и се консултирах с фанатик,й май тази тема е останала в старият форум,ако не ти представлява проблем,би ли описал по подробно?



                            Поздрави

                            Коментар


                            • #15
                              До: Спирачна помпа-фронтера кб 2.0

                              Аз лично не съм сменял но мои приятел сменя и сложи точно такава и стана само се отреголира боталото на серовото нали е на резба.Когато я смениш могат да възникнат проблеми при обезвъздошаването.ТОГАВА МОГА ДА СЪМ ТИ ОТ ПОЛЗА..УСПЕХ.
                              sigpic

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X