Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разходът на масло при Фронтерите!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разходът на масло при Фронтерите!

    Отдавна искам да повдигна този въпрос и да чуя вашите мнения.
    Ако модераторът сметне темата за глупава моля да си каже тежката дума.
    И така -във наръчника на потребителя който има във този сайт пише че разходът на масло на двигател X20SE какъвто е и моят е 0,075 л/ 100 км. Което прави по 7,5 л на 10 000 км. И трябва да ви кажа , че по лични наблюдения това отговаря на истината. Моят двигател си го хапва това масло без да пуши и налягането му е повече от добро- една черта над средната. Имам само леко омасляване около капака на клапаните- което май е нормално при опелските двигатели и леко омасляване около филтъра при изводите към маслоохладителя.
    Ще ми е интересно да споделите как е положението при вас - надявам се съвсем честно.
    Поздрави!
    Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

    А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

  • #2
    До: Разходът на масло при Фронтерите!

    Според мен нещо грешиш с нулите.7 литра е бая масло.
    Румен Николов

    0888 358 572

    Коментар


    • #3
      До: Разходът на масло при Фронтерите!

      Абе калкулирано гледам че няма грешка.Но се чудя дали не е сгрешено в книжката.Моята е 2.5 ТДС и гори 1л.за 10000 км.Вече ги навъртях и маслото от максимум на щеката сега е малко над минимума,което прави почти литър.Ето това аз смятам че е нормално.Не се е налагало да доливам,направо сменям и отново до максимума...почти де.
      Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
      NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

      Коментар


      • #4
        До: Разходът на масло при Фронтерите!

        Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
        Моята е 2.5 ТДС и гори 1л.за 10000 км.
        Така и трябва да е.На всички изправни коли които съм карал досега вкл. и лада между две смени на маслото /10000км/на ми се е налагало да доливам масло.Витарата разхода и е неосезаем,а на фронтерата за 8000км досега са излетели около 400-500гр.Фронтерата е 2.2i 16v.
        Румен Николов

        0888 358 572

        Коментар


        • #5
          До: Разходът на масло при Фронтерите!

          Първоначално публикуван от sineto Преглед на мнение
          Според мен нещо грешиш с нулите.7 литра е бая масло.
          Здрасти , подкрепям мнението ти колега .Мисля , че трябва да се сложи още една нула след запетаята за да стане 750гр. на 10 000км. Инъче се оказва , че караме Шкоди 120L.

          Дано колегата който, побликува темата да греши и за това което е сипвал щото не е нормално . (имах Ауди 80 на 380 000км. и то гореше 1.2л на 15 000км.)

          Поздрави.

          Коментар


          • #6
            До: Разходът на масло при Фронтерите!

            Първоначално публикуван от sineto Преглед на мнение
            Според мен нещо грешиш с нулите.7 литра е бая масло.
            Именно,греши с нулите.По каталог разхода е 0.75л/10000(десет хиляди)километра.
            Опс,колегата и адаш ме е изпреварил...
            Последно редактирано от бат'Марто; 08-02-08, 17:13. Причина: Дубъл на мнение
            Виден столичен ихтиолог

            Коментар


            • #7
              До: Разходът на масло при Фронтерите!

              Е аз пък да ви кажа си зависи от шофьора
              При мен няма кола дето да не харчи 2-3 литра масло на 10 000
              Същата кола при бащата примерно не харчи и 1 литър
              Рак, мерак и простак не се лекуват!!!

              Коментар


              • #8
                До: Разходът на масло при Фронтерите!

                Ех как ми се иска да греша. Аз и за това питам защото този разход и тракторите в ТКЗСто го нямат. Обаче нали виждам колко масло доливам- просто е факт. При това доста неприятен. А през ауспуха грам пушек не излиза, а при такава консумация трябва да пуши като трабант. Иначе и предишната ми кола- Поло харчеше под 1 литър на 15000 км. Просто съм изумен!
                Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                Коментар


                • #9
                  До: Разходът на масло при Фронтерите!

                  Щом не излиза през ауспуха значи просто изтича-огледай по добре за течове, поглеждай сутрин под колата.Най-вероятно проблема е комбиниран.
                  Румен Николов

                  0888 358 572

                  Коментар


                  • #10
                    До: Разходът на масло при Фронтерите!

                    Абе имам едни съмнежи относно сълзенето от масленият филтър ама чак пък толкова да изтърва, има постоянно омасляване по изходите към маслоохладителя. От долу не прави локва определено, вероятно го завихря. Не знам дали може да изхвърли толкова много от там, въпреки че налягането е доста високо. Ще понаблюдавам по внимателно.
                    Поздрави!
                    Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                    А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                    Коментар


                    • #11
                      До: Разходът на масло при Фронтерите!

                      Първоначално публикуван от sineto Преглед на мнение
                      Щом не излиза през ауспуха значи просто изтича-огледай по добре за течове, поглеждай сутрин под колата.Най-вероятно проблема е комбиниран.
                      Правилно.Няма такъв разход 7.5л/10к и то фабрично,по каталог.Още повече Х20SE не е Екотек(ако не се лъжа се монтира до '96)За Екошитовете е известно,че похапват масълце,ама чак толкова...Ако е с кора под ДВГ,махни я...
                      Виден столичен ихтиолог

                      Коментар


                      • #12
                        До: Разходът на масло при Фронтерите!

                        Като се има на предвид , че има компресия съгласен съм , че проблемът е комбиниран.Рядко има Опел който да не сълзи от капака на клапъните,масления филтър и покрай ремъка.И в същото време ако нагорява повечко от допустимото, ето ти на 7.5л.

                        Дано да се разминеш по тънко.
                        Този ДВГ с какви клапани е ,че.....???
                        Поздрави.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Разходът на масло при Фронтерите!

                          Ако не го изгаря, а просто изтича и се разпръсква отдолу, това има и благотворен ефект. Няма да имаш дълго време проблем с ръждата .
                          Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Разходът на масло при Фронтерите!

                            наистина този разход който си написал е ,какви 7,5 литра?двигателя най-малкото събира по малко когато го сменяваш,ходихме при майстор за ремонт на ситроен зх,каза че като е на над 250 000 км,нормата му е максимум 2 литра на 10 000км,двигател 1.6,побира точно 5 литра масло.Най вероятно го хвърга от някъде,почти съм сигурен че не е маслена компресия при теб.


                            Поздрави

                            Коментар


                            • #15
                              До: Разходът на масло при Фронтерите!

                              Моята Фронтера е на 200 000 км.,купих я на 166 000 км. и разхода на масло е около 1.5-1,8 л. на 10 000 км.Разбира се зависи колко я настъпам.Сега я карам с минерално масло TOTAL.Разхода определено е по-малък от полусентетиката,но като загрее вискозитета пада и лампата на маслото започва да свети.
                              NO RISK NO FUN ! FRONTERA 2.3 TDI

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X