Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няма мощност, загасна в дълбок сняг?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Няма мощност, загасна в дълбок сняг?

    Здрасти на всички. Вчера изкарах джипката (2.0i sport) в гората и ми се случи нещо кофти . При 20-25см. мокър сняг на 1-ва предавка при включени 4L и газ до дупка (когато разбрах на къде отиват нещата), джипката изнемощя и изгасна (в следствие на което се заби с още 10см.) Какъв е шансът това да е ДВГ ?

    Моля за съвети и мнения по темата.
    Благодаря предварително.

    Ама...срамничко си е Tico(TAXI) да предлага помощ на 4х4

  • #2
    До: ??? ДЖИПА НЯМА ХАЛ ???

    даи повече инфо.върти ли двигателя на стартер

    Коментар


    • #3
      До: ??? ДЖИПА НЯМА ХАЛ ???

      Първоначално публикуван от ceco.v.s Преглед на мнение
      даи повече инфо.върти ли двигателя на стартер


      Да колата няма проблеми по принцип, пали докато и покажа ключа, има инертция , и си ускорява мн.добре .

      Възможно ли е снега да прави такова сцепление, че чак да ми изгасне джипката ?

      Коментар


      • #4
        До: ??? ДЖИПА НЯМА ХАЛ ???

        Тия неща се установяват опитно. Пробваш пак и пак, в различни условия докато свикнеш и знаеш какво можеш да очакваш от джипа си. А това тико може само да предложи да го сложите в багажника да тежи.

        Коментар


        • #5
          До: ??? ДЖИПА НЯМА ХАЛ ???

          Първоначално публикуван от martin_kralev Преглед на мнение
          Да колата няма проблеми по принцип, пали докато и покажа ключа, има инертция , и си ускорява мн.добре .

          Възможно ли е снега да прави такова сцепление, че чак да ми изгасне джипката ?
          Не е възможно.Ако правеше такова сцепление на сняг,нямаше да закъсваме.При включени бавни и газ до дупка,ако всичко по колата е на ред,не може да загуби мощност и да угасне...и то на сняг.Било е нещо инцидентно.Ако отново го направи,води я на диагностик.
          Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
          NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

          Коментар


          • #6
            До: ??? ДЖИПА НЯМА ХАЛ ???

            недостиг на гориво? /бензинова помпа, запушен филтър... а може и просто някакъв проблем с бензина/

            на 1-ва бавна би трябвало да си работи и без да пипаш газта /да си буксува кротко на едно място/...

            само веднъж ли загасна?
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              До: ??? ДЖИПА НЯМА ХАЛ ???

              Да не е било на трета бавна.

              Коментар


              • #8
                До: ??? ДЖИПА НЯМА ХАЛ ???

                може и съединителя да е или нещо да ти затяга по колата?как така е угаснала?ако всичко е ок,като усетиш че тръгва да гасне или подаваш газ и тя тръгва,или съединител повечко газ и пак ще излезне ако си подходил с подценяване на терена?опише по подробно ситуацията,гумите и др.


                Поздрави

                Коментар


                • #9
                  До: ??? ДЖИПА НЯМА ХАЛ ???

                  Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                  недостиг на гориво? /бензинова помпа, запушен филтър... а може и просто някакъв проблем с бензина/

                  на 1-ва бавна би трябвало да си работи и без да пипаш газта /да си буксува кротко на едно място/...

                  само веднъж ли загасна?

                  Да само веднъж го направи.Относно бендзина ,филтъра не е сменян но колата ускорява мн.добре а максималната скорост е над 160км/ч.(според мен бендзина е достатъчно) и все пак ще сменя филтъра.

                  Благодаря.

                  Колега скъса ме от смях с тоя БЕНДЗИН.
                  Последно редактирано от fanatic; 05-02-08, 08:15.

                  Коментар


                  • #10
                    До: ??? ДЖИПА НЯМА ХАЛ ???

                    Първоначално публикуван от kograman Преглед на мнение
                    може и съединителя да е или нещо да ти затяга по колата?как така е угаснала?ако всичко е ок,като усетиш че тръгва да гасне или подаваш газ и тя тръгва,или съединител повечко газ и пак ще излезне ако си подходил с подценяване на терена?опише по подробно ситуацията,гумите и др.


                    Поздрави

                    Здрасти съединителят не буксува а и друк път не съм усещал каквото и да е затягане.Как изгасна : излизам от отъпкан път в гората на сняг 20-25см.(такива бяха коловозите които си правеше джипа) карам само на право ,когато усетих спад в обуротите дадох газ до дупка и леко се повишиха колата продължи още 3-4м.обуротите започнаха пак да падат , препомпих веднъж съединителят и пак същата работа подобрение за 2-3м. Направо акъла ми не стига!?! Гумите са мн.зле , само името им е зимни гуми , кофти шарка и 4мм. протектор.



                    Поздрави на всички от мен.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Няма мощност, загасна в дълбок сняг?

                      няма място за притеснения,щом го е направила само веднаж,не си с хубави гуми,моята като я забодох в един сняг и аха да угасне,подавам газ и тя забива моцуна и ще ме предава,съединител,повечко газ и си върви пущината,ако не си карал друг път джип е нормално това и аз си мисех пускам двойното газ и тя катери,ама не е такаще и свикнеш спокойно



                      Поздрави

                      Коментар


                      • #12
                        До: Няма мощност, загасна в дълбок сняг?

                        Първоначално публикуван от kograman Преглед на мнение
                        няма място за притеснения,щом го е направила само веднаж,не си с хубави гуми,моята като я забодох в един сняг и аха да угасне,подавам газ и тя забива моцуна и ще ме предава,съединител,повечко газ и си върви пущината,ако не си карал друг път джип е нормално това и аз си мисех пускам двойното газ и тя катери,ама не е такаще и свикнеш спокойно



                        Поздрави

                        Ох а дано да си прав , че е от гуми и от моята неопитност с 4х4.(май надценявам взаимните способности моте и на джипа).
                        Утре щте сложа 4бр. за кал от еди приятел да видя как ще е и ще споделя какво е станало.
                        Благодаря.
                        Поздрави.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Няма мощност, загасна в дълбок сняг?

                          все пак това не е оффроуд джип,както му казват спокойно семейно комби,недей си мисли че ще изкара много при тежка екслатация,не гледай колегите с нивите и още повече уазките,при тях частите са 5-10 лв,и конструкцията е друга и така,мислени са само за черен път,карай си джипа,един съвет който предобих в краткият си опит,включваш каквото имаш още преди да си навлязъл в участъка и газ,иначе или оставаш там,или ще стане както при теб ще угасне,все пак е оффроуд,съпротивлението е друго,а в кал се вдига още повече или в мокър сняг е без думи,с малко газ няма да стане,настъпваш и се кефиш,изтегли някой клипче от разходките на колегите и ще разбереш за какво говоря


                          Поздрави

                          Коментар


                          • #14
                            До: Няма мощност, загасна в дълбок сняг?

                            [quote=kograman;311144]все пак това не е оффроуд джип,както му казват спокойно семейно комби,недей си мисли че ще изкара много при тежка екслатация,не гледай колегите с нивите и още повече уазките,при тях частите са 5-10 лв,и конструкцията е друга и така,мислени са само за черен път,карай си джипа,един съвет който предобих в краткият си опит,включваш каквото имаш още преди да си навлязъл в участъка и газ,иначе или оставаш там,или ще стане както при теб ще угасне,все пак е оффроуд,съпротивлението е друго,а в кал се вдига още повече или в мокър сняг е без думи,с малко газ няма да стане,настъпваш и се кефиш,изтегли някой клипче от разходките на колегите и ще разбереш за какво говоря


                            Поздрaви.

                            Здрасти благодаря за успокоението и за съветите. В кал няма грижи ама в сняг не го бях карал .Неможах ме да го пробваме с гуми за кал (приятелчето си загубило секретния ключ),но направих снимки на моите гуми за да споделите мнение за тях.
                            размери: 225/75/15


                            Поздрави.
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #15
                              До: Няма мощност, загасна в дълбок сняг?

                              Първоначално публикуван от martin_kralev Преглед на мнение
                              ... направих снимки на моите гуми за да споделите мнение за тях.
                              размери: 225/75/15.
                              регенерат, копие на шарката на Мишлен Алпин... Нямат нищо общо с офроуда...
                              ако можеш, взимай едни 31х10.5х15 БФ Гудрич А/Т или Гудиър Вранглер МТ/R и ще усетиш разликата...
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X