Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

    По етикетни спецификаций става!
    Аз бих го сложил на моето ЛСД,ако не го искаш може да ми го подариш!!!!
    Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

    А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

    Коментар


    • #92
      От: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

      Някой може ли да ми каже колко и какво масло събира автомата(има ли сменяем филтър) на Фронтера Б 2.2DTI 2002г.Мисля да си купя масла на GM за на всякъде.От моторното съм доволен но за другите ????

      Коментар


      • #93
        От: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

        На предният мост сложих някакво 80W90, в раздатката и двигателя 10W40 GM. В задният диф Кастрол75W140 а в АСК ATF Mobil A320.

        Коментар


        • #94
          От: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

          Здравейте колеги
          И аз като пресен собственик на ОФБ-ДБ 2,2 16в тръгнах да сменям маслата, колега от форума ми каза за тутела и отидах да си купя. Оказа се че там едните не са чували за такова масло а един ми каза че има Тутела 75W140 за ЛСД на цена 38 лева за литър.
          на друго място ми показаха Тутела W140, но се оказа че на гърба на шишето пише SAE 85W140.API GL5.IVECO 18-1805
          Това Тутела 75W140 за ЛСД никъде не го открих. Много моля някой колега да напише точен модел или да постне една снимка на опаковката и място откъдето да си го купя.
          Благодаря

          Коментар


          • #95
            От: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

            Първоначално публикуван от dosev4eto Преглед на мнение
            Здравейте колеги
            И аз като пресен собственик на ОФБ-ДБ 2,2 16в тръгнах да сменям маслата, колега от форума ми каза за тутела и отидах да си купя. Оказа се че там едните не са чували за такова масло а един ми каза че има Тутела 75W140 за ЛСД на цена 38 лева за литър.
            на друго място ми показаха Тутела W140, но се оказа че на гърба на шишето пише SAE 85W140.API GL5.IVECO 18-1805
            Това Тутела 75W140 за ЛСД никъде не го открих. Много моля някой колега да напише точен модел или да постне една снимка на опаковката и място откъдето да си го купя.
            Благодаря
            Няма такава Тутела която става за LSD.Ходих при вносителя няма такава.W140 НЕ става за диф с LSD.Кастрол е най масовото намира се по 30-32лв.Аз съм с такова след големи обиколки за някаква алтернатива.Два литра стигат.

            Коментар


            • #96
              От: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

              SAE 85W140 Eла да убедиш моето лсд че не става. За 3 години вече станаха към 600 км на бавни скорости в сняг кал, лед. Гевезелъци.
              Sent from my Nokia s fenerche

              Коментар


              • #97
                От: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

                Първоначално публикуван от nikifori Преглед на мнение
                Няма такава Тутела която става за LSD.Ходих при вносителя няма такава.W140 НЕ става за диф с LSD.Кастрол е най масовото намира се по 30-32лв.Аз съм с такова след големи обиколки за някаква алтернатива.Два литра стигат.
                "тоя вносител" да не внася от някой магазин на Симеон? Разбира се че има такава Тутела. Даже на бутилката си пише.
                no signature no problems

                Коментар


                • #98
                  От: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

                  масла за LSD бол, да не говориме, че има и добавки, ако толко па не може да се намери точно за LSD!
                  В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                  Коментар


                  • #99
                    От: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

                    Първоначално публикуван от nikifori Преглед на мнение
                    Няма такава Тутела която става за LSD.Ходих при вносителя няма такава.W140 НЕ става за диф с LSD.Кастрол е най масовото намира се по 30-32лв.Аз съм с такова след големи обиколки за някаква алтернатива.Два литра стигат.
                    Извинявай, точно на W140 пише отзад, че е за normal and limited slip differential. Не е да кажеш, че не са го написали. Май не сте го видяли. Току що го прочетох лично на тубата от 1л., която имам в мазето.
                    Виж го и тук го пише, ако не ми вярваш.
                    http://www.zonafranca.es/ang/index.php?/parts/petronas/
                    Последно редактирано от sony bono; 07-03-13, 09:24.

                    Коментар


                    • От: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

                      Забравих да ви кажа че имам и около 300 грама 5/40 синтетика в задния диф от 2 години. Гевезелъци.
                      Sent from my Nokia s fenerche

                      Коментар


                      • От: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

                        Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                        Забравих да ви кажа че имам и около 300 грама 5/40 синтетика в задния диф от 2 години. Гевезелъци.
                        Аз па познавам един ловец който си кара УАЗ-ката от 30 години с грес горяно масло и дървени трици в задния и предния диф и кво от тва. Радо и лай...а да му сложиш пак ще изкара 2 години. Въпроса е как и колко го караш.
                        no signature no problems

                        Коментар


                        • От: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

                          По 200 км на зима на 1-2 бавни- на бързи не ги отчитам отдавна. Мисля че достатъчно показателно.
                          Идеята ми е че прекаленото вживяване води до неравномерен сън. В началото и аз треперех за масла, диференциали, раздатки...пък то джип излезе.
                          Sent from my Nokia s fenerche

                          Коментар


                          • От: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

                            апа чупенето на диференциал до къф равномерен сън води ако знаеш....
                            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                            Коментар


                            • От: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

                              Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                              "тоя вносител" да не внася от някой магазин на Симеон? Разбира се че има такава Тутела. Даже на бутилката си пише.
                              Чефин България ЕООД в Дружба 2 .Там ходих и 4 човека ми казаха че не става за диф с LSD.Които какво иска да да слага.

                              Коментар


                              • От: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

                                Първоначално публикуван от nikifori Преглед на мнение
                                Чефин България ЕООД в Дружба 2 .Там ходих и 4 човека ми казаха че не става за диф с LSD.Които какво иска да да слага.
                                Taка е, но нали сме се събрали тук за да си помагаме, за мен по-голяма помощ от тая да спестя един 100 лв. от смяна на масла няма. Ти си слагай каквото си искаш колата и парите са си твои, но с тая тутела дето не ставала карах над 70 000 км, и то не по асфалт. Сега карам и новата с нея и на брат ми е с нея и половината опели тук са с нея, та дали става или не според мен тези които я ползват знаят по-добре от тези които не знаят какво продават. Да не говорим, че производителя е написал че е за ЛСД
                                no signature no problems

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X