Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

    Разбирачи всякакви, аз пък знам едни дето само от него слагат, на моя джип също сложих в задния диф /е, няма LSD/.
    Ако наистина има реални проблеми, предизвикани от това масло, кажи, за да не се подведе някой.

    едно време /преди 3-4г./ Митко Фулдата ни снабдяваше с перфектно масълце, с добавка за LSD и беше 7лв./литър, ама пусто съм забравил каква марка беше, иначе се продаваше в сервиза на Симеоновско шосе, дето тогава работеше Фулдата.
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #77
      От: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

      Manol се прави в Литва (ако не греша). Това би трябвало да е достатъчно като довод.... А иначе за качеството му, съм чул от човек които го е продавал и слагал на различни автомобили... И на става въпрос за квартално гаражче...

      Абе няма евтино и хубаво...

      Коментар


      • #78
        От: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

        Реших се аз да дам повечко пари за Кастролско 75в140 за задния диф. и отпред ще си сложа 80в90 и приключвам дилемата

        Коментар


        • #79
          От: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

          Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
          ...
          едно време /преди 3-4г./ Митко Фулдата ни снабдяваше с перфектно масълце, с добавка за LSD и беше 7лв./литър, ама пусто съм забравил каква марка беше, иначе се продаваше в сервиза на Симеоновско шосе, дето тогава работеше Фулдата.
          Свърши се. Изкупих го
          Опитах се да си купя 8 литра - така да си имам. Едвам успяха да ми изцедят последните 6 литра от варела, а според компютъра трябвало да има поне 80 литра...

          П.П. Може пък да са заредили отново...
          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

          Коментар


          • #80
            От: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

            Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
            Свърши се. Изкупих го
            Опитах се да си купя 8 литра - така да си имам. Едвам успяха да ми изцедят последните 6 литра от варела, а според компютъра трябвало да има поне 80 литра...

            П.П. Може пък да са заредили отново...
            е, кажи поне какво е, може да го има другаде.......... BP ми се върти в главата, но не съм сигурен, а не мога да намеря старите теми, дето сме писали за него.
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #81
              От: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

              Аз карам с "MEGUIN"–оригинално немско масло с много добри качества.Двигателно–10W40,има диференциално няколко вида.Ако някой го интересува–да пише.В София е.

              Коментар


              • #82
                От: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

                BP (почти съм сигурен) 85w140 минерално - наливно. 8лв/л струваше.
                Консултирах се с Митко/фулда/ преди да го купя. Той ми обясни каква е разликата между синтетичното 75w140 и минералното 85w140. Минералното има проблем от към прегряване, което го прави негодно за употреба за състезателни джипки. За софт-оффроуд изпълнения си е съвсем добро. Всякакви състезатели и хард-оффроудаджии трябва да си взимат само синтетика 75w140.

                П.П. И аз не можах да намеря къде е писано. Иначе щях да пусна линка тук.
                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                Коментар


                • #83
                  От: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

                  Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                  Кое?
                  Колеги, имам в предвит марката Йигат,не знам точно как се пише.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

                    Някой да има представа от това масло Mannol?Намерих 3 литра подарък 75 В 140,ама не съм много сигурен дали бива.Този дето ми го подари,казва че е хубаво,ама аз от масла не разбирам.Да не оцапам работата нещо.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

                      Ако нямаш LSD можеш да рискуваш-ако имаш по-добре недей.
                      ОФБ 2.2 ДТИ,YAMAHA XT,Дaihatsu Feroza SX 93

                      Коментар


                      • #86
                        От: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

                        Пфу,таман му се зарадвах.Мерси колега!

                        Коментар


                        • #87
                          От: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

                          Първоначално публикуван от Добри Димитров Преглед на мнение
                          ...Пфу,таман му се зарадвах....
                          Тя надеждата нали умира последна
                          Все пак прочети на етикета дали случайно не пише за какви трансмисии е предназначено . Ако изрично пише , че става за LSD , въпреки че е световно неизвестна марка ( поне за българските ширини ) , аз лично бих рискувал .

                          ПС. И не бързай да го ползваш за подпалка на печката Така или иначе за предния диференциал става .
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

                            Синтетично трансмисионно масло Mannol Synpower 4x4 – напълно синтетично висококачествено трансмисионо масло. Предназначено за смазване на всички видове диференциали, в това число и диференциали с повишено триене, където трябва да се използва: "Limited Slip Oil API GL5". Осигурява висока защита от износване. Специално разработено за високонатоварени трансмисии на спортни и високопроходими автомобили. Спецификация: SAE 75W-140 API GL 5 MIL-L-21

                            Те това пише за туй масло.По принцип е точното,само дето не съм го чувал,а и не разбирам нищо от масла.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

                              Пише ли къде е произведено?

                              Коментар


                              • #90
                                От: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

                                А бе то на шишето пише Германия,ама може ли да им се вярва!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X