Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

    Задният диф събира около и над 2 литра. При цена към 40 лв./литър на синтетика и цена 10-12 лв./литър на минералното разликата е малко повечко от 20-30 лева. И не виждам причина да я давам при положение, че и евтиния вариант е безпроблемен. Карам с такова масло от 5 години, а който има излишни пари да харчи, лошо няма. И търговците деца хранят...
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #47
      От: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

      Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
      Задният диф събира около и над 2 литра. При цена към 40 лв./литър на синтетика и цена 10-12 лв./литър на минералното разликата е малко повечко от 20-30 лева. И не виждам причина да я давам при положение, че и евтиния вариант е безпроблемен. Карам с такова масло от 5 години, а който има излишни пари да харчи, лошо няма. И търговците деца хранят...
      А, ей тука е истината! Взема ми го от устата- требе да пием по бира!!!!
      Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

      А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

      Коментар


      • #48
        От: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

        Първоначално публикуван от YACCO-BG Преглед на мнение
        Не казвам, че не става, но това е за отворен диференциал, не за LSD. Евтиния вариант за LSD си остава минералното SAE 80W90, API GL-5, LS
        Друг е въпроса дали след толкова години и километри, заводския LSD все още функционира и има смисъл от специално масло...
        Наистина ли разбираш от масла?Или само се опитваш да рекламираш?
        Последно редактирано от tiramisu; 10-01-12, 20:51.
        „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

        Коментар


        • #49
          От: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

          Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
          А, ей тука е истината! Взема ми го от устата- требе да пием по бира!!!!
          Лятото като дойда на морето - от тебе бирата, от мене цацата....
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #50
            От: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

            Аз съм с 85/140 и на дифа нищо му няма. Върти се и едната и другата гума по същия начин както си я купих фронтерата. Чикито в булавто след като вече бях на канал ми каза че няма тутела и наляхме от това. LSD го разбирам като многодисков съединител за мотоциклет - при по гъсто масло би трябвало по- добра фрикция м/у частите. Ако се прекали с разликата във вискозитета може да се появи проблем, но като съществена разлика разбирам "каквото намерих в гаража" .
            Последно редактирано от //Радо//; 10-01-12, 20:52.
            Sent from my Nokia s fenerche

            Коментар


            • #51
              От: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

              моя дифф събра с клизма ~ 1.5 л. и се сменя на 36 месеца. или 45 000 км, за вашите не знам, но дори и за два литра ми се струва прекалено "изтънване" на сметките да се сипва "single-grade". За тези 45 000 км , както се казва, само от икономията на гориво (заради по-гъстото масло, докато е студено W140 срещу 75W140) ще се избият тези 20-30 лв.
              ама всеки си знае де - дано са ни здрави колиците!

              п.п. ако ви събира повече от 2 л, е възможно да сте без LSD!
              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

              Коментар


              • #52
                От: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

                Тцъ, имаме си. Ама са ни по-малки железата от твоите и кухото е повече....
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #53
                  От: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

                  Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
                  По скоро бих искал да разискваме какво е толкова специалното и вършебното на тая присадка дето я има за ЛСДтата и какво точно прави тя!
                  Добавката за LSD не позволява маслото да се пени и от там има по-доброто мазане на сателитите и планетите!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

                    Първоначално публикуван от tiramisu Преглед на мнение
                    Наистина ли разбираш от масла?Или само се опитваш да рекламираш?
                    За времето, което съм се занимавал с масла, смея да твърда, че разбирам. И едно от нещата, които съм разбрал не само от личен опит, е че в автомобила е препоръчително да се слага масло с такива стандарти, каквито са препоръчани от производителя на автомобила. Това действие гарантира най-дълъг живот на въпросната част (двигател, ск. кутия, диференциал). Има хора, които спазват тези изисквания, има и хора, които не искат и да чуят за тях. Разбира се всеки клиент има право на избор да слага в автомобила си каквото масло поиска. Въпроса не е дали дадената част ще работи, въпроса е колко време ще рабти без проблеми. Примери мога да дам доста, но не мисля че има смисъл.
                    поздрави, Антон

                    Коментар


                    • #55
                      От: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

                      Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                      Добавката за LSD не позволява маслото да се пени и от там има по-доброто мазане на сателитите и планетите!

                      Цък, не е това!
                      Планети и сателити има във всеки диф, така че би трябвало тая добавка да я има и при обикновенните дифове! А не е необходимо, значи проблема не е от пененето и сателитите.
                      Да помислим какво в повече има при ЛСДтата- има пакет триещи се пластини. Значи тая добавка влияе някък си върху този елемент.
                      Според мен е допълнителен вискозитетен подобрител" Импрувър" както му викат на английски. Да стабилизира маслото да не се запали като трият пластините помежду си и да заварим дифа на пълен блокаж.
                      Ама дали е така кой ще ми каже!!!!
                      Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                      А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                      Коментар


                      • #56
                        От: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

                        Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
                        Цък, не е това!
                        Планети и сателити има във всеки диф, така че би трябвало тая добавка да я има и при обикновенните дифове! А не е необходимо, значи проблема не е от пененето и сателитите.
                        Да помислим какво в повече има при ЛСДтата- има пакет триещи се пластини. Значи тая добавка влияе някък си върху този елемент.
                        Според мен е допълнителен вискозитетен подобрител" Импрувър" както му викат на английски. Да стабилизира маслото да не се запали като трият пластините помежду си и да заварим дифа на пълен блокаж.
                        Ама дали е така кой ще ми каже!!!!
                        според мен пък е точно обратното - добавката увеличава триенето на тези пластини, точно както добавките в моторните масла за мотори с "мокър" съединител, но като казваш самия ти, "кой ще ни каже?" ....
                        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                        Коментар


                        • #57
                          От: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

                          LSD, които работят на принципа на съединителя (с приплъзващи плочи) изискват специално масло, което съдържа добавки за намаляне на шума от триенето на тези плочи и също така осигурява плавното им зацепване (приплъзване). Маслата, които са предназначени за LSD или имат означение LS в името или изрично е споменато, че е за LSD. Не е проблем масло за LSD да се сложи на отворен диференциал, но не е препоръчително масло за отворен диф. да се слага на LSD.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

                            Когато купих Фронтерата смених маслата- в задния диф сипах Tutela W-140. Появи се шум в дифа който преди смяната го нямаше В последствие (300км) смених отново маслото с такова на GM- около 28лв. литъра от София Ауто като сипах и добавката показана по-горе (около 12лв.) Шумът изчезна и се радвам на работещ LSD В двигателя ,СК и РК съм с GM 10W40 също съм доволен! Само в предният диф сипах Yacco ,засега нямам забележки

                            Коментар


                            • #59
                              От: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

                              Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
                              .......

                              По скоро бих искал да разискваме какво е толкова специалното и вършебното на тая присадка дето я има за ЛСДтата и какво точно прави тя!.....


                              Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                              Добавката за LSD не позволява маслото да се пени и от там има по-доброто мазане на сателитите и планетите!
                              То и шопа така решил за сапуна : "Пени се , не пени се , че го ручаме . Пари сме давали. "

                              Разликата между минералното и синтетичното масло е в срока на експлоатация. В полза на по-скъпото Иначе и едното и другото си вършат работата , за която са предназначени . А именно: да смазват .

                              ... а кое е "вълшебното" на добавката за LSD , може и сами да си отговорите , ако се запознаете с устройството и принципа на действие на Диференциала с ограничено приплъзване . Накратко : въпросната добавка има антифрикционно действие .
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

                                скоро ще сменям и аз маслата. сега ходих до авточастите. предлагат ми следните масла-за заден диф ми дават това-http://magazin.maslaigresi.com/trans...40-1lit-r.html .към по-запознатите-има ли в това масло добавка за лсд, или трябва да слагам отделно. за кутия и раздатка ми предлагат масло GM 10W40 полусинтетика. добри ли са тези масла,ако някой ги е ползвал, или да търся други? за преден диф ми дават 80w90 за 8-9 лв литъра. от него ли да взема, или да сипя и в предния, и в задния диф от това 75w140.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X