Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Допълнително охлаждане на автоматична скоростна кутия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Допълнително охлаждане на автоматична скоростна кутия

    Да - може би е добре да му звънна, лошото е, че той май се подвизава някъде извън София... както и да е де - то едното не пречи на другото...
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • #17
      От: Допълнително охлаждане на автоматична скоростна кутия

      У филибето майна е локиран, но пък е бога на фтоматите
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #18
        От: Допълнително охлаждане на автоматична скоростна кутия

        Тези кутии нямат ли си вътрешен термостат?

        Коментар


        • #19
          От: Допълнително охлаждане на автоматична скоростна кутия

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Тези кутии нямат ли си вътрешен термостат?
          Хах - шах с пешката - довечера ще разчекна мануала и, ако има, шибам един радиатор и приключвам!
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • #20
            От: Допълнително охлаждане на автоматична скоростна кутия

            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
            Сега ми замъглихте погледа с тия идеи за термостат - дайте идея от къде да се сдобия с подходящ (дано не се уплета в маркучи )?
            От морга един радиатор със все маркучите от Алфа 166JTD пък той си има и термостат!

            Коментар


            • #21
              От: Допълнително охлаждане на автоматична скоростна кутия

              Няма термостат в кутията, допълнителния радиатор ми беше вързан преди оригиналния по памет, а кутията я прегрях един път от бързане към Ярема и загуби 1 и 2 скорост, почна да тръгва само от трета /на снежинка/ и я дадох за ремонт - смениха ми пакетите, конвертора, мозъка и няколко пъти спирачната лента. Накрая сложиха и радиатора, но след месец почна пак полека да буксува първа при потегляне и ми писна та махнах колата на половин цена! След 4 рекламации майстора ме молеше със сълзи в очите да проявя хуманност и да отида при някой друг, който по им разбира на Опелите!
              Honda XL600LM, 1987
              Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
              Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

              Коментар


              • #22
                От: Допълнително охлаждане на автоматична скоростна кутия

                Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                Няма термостат в кутията, допълнителния радиатор ми беше вързан преди оригиналния по памет, а кутията я прегрях един път от бързане към Ярема и загуби 1 и 2 скорост, почна да тръгва само от трета /на снежинка/ и я дадох за ремонт - смениха ми пакетите, конвертора, мозъка и няколко пъти спирачната лента. Накрая сложиха и радиатора, но след месец почна пак полека да буксува първа при потегляне и ми писна та махнах колата на половин цена! След 4 рекламации майстора ме молеше със сълзи в очите да проявя хуманност и да отида при някой друг, който по им разбира на Опелите!
                Ясно...

                п.п. Всъщност е трябвало да те прати при някой разбиращ от автоматици - тази кутия е доста често използвана и от други освен опел (сума ти деривати на GM + някои BMW-та)
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • #23
                  От: Допълнително охлаждане на автоматична скоростна кутия

                  Ся ще пиша на брат ми да се включи, може да обяснява за температури и ремонти и допълнителни радиатори баш на тая кутия до утре
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • #24
                    От: Допълнително охлаждане на автоматична скоростна кутия

                    Поръчах това, ама май няма да е плъг&плей: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$_12.JPG
Прегледи:1
Размер:21.6 КБ
ID:5701576
                    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                    Коментар


                    • #25
                      От: Допълнително охлаждане на автоматична скоростна кутия

                      Поне наскоро един колега бе дал по 20 лв на гайка за такива щуцери да ти кажа,че гайка 16 климатична става точно.
                      Правиш си едно парче 16 с конус и на него си заваряваш който размер медна тръба искаш.
                      Кеф ти 6,10,12 и нанизваш маркуча.
                      Няма страшно в умирачката...
                      Страшното е да си жив!...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Допълнително охлаждане на автоматична скоростна кутия

                        Всъщност това е точното което съм поръчал: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$_12.JPG
Прегледи:1
Размер:35.7 КБ
ID:5701582 и гледам има някакви накрайници?!?
                        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                        Коментар


                        • #27
                          От: Допълнително охлаждане на автоматична скоростна кутия

                          Какви пари е радиатора ?

                          Вертера си беше поръчал допълнителен за гранда (предлагат го като тунингов), но не знам колко му се върза.

                          Ще му звънна да го питам, та да сравним цени.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #28
                            От: Допълнително охлаждане на автоматична скоростна кутия

                            27 GBP и е с тези размери:
                            Inlet / Outlet Size: AN-10
                            Core Size: 11.60" x 5.3" x 2.00"
                            Overall Size: 13.40" x 6.60" x 2.00".
                            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                            Коментар


                            • #29
                              От: Допълнително охлаждане на автоматична скоростна кутия

                              Чухме се.
                              Радиаторчето е с размери подобни на твоите,
                              и му е дошло към 100лв.
                              Същото можело да се закупи и от тук, на цена от 150 +/-30лв.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #30
                                От: Допълнително охлаждане на автоматична скоростна кутия

                                Радиаторчето пристигна - май е малко по-голямо от колкото си представях и сега ще падне голямо умуване къде да е защото не искам да е пред радиатора на климатика.... решиха да е преди оригиналният топлообменник, после може да мъдря нещо с термостат, ако намеря рдиатор с термостат.

                                Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                                Поне наскоро един колега бе дал по 20 лв на гайка за такива щуцери да ти кажа,че гайка 16 климатична става точно.
                                Правиш си едно парче 16 с конус и на него си заваряваш който размер медна тръба искаш.
                                Кеф ти 6,10,12 и нанизваш маркуча.
                                На моите щуцери пише AN10 (розово-сините на снимката), което си нямам идея какво означава, но така на око ми се струват с по-голям диам. от този на оригиналните маркучи.
                                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X