Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Допълнително охлаждане на автоматична скоростна кутия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Допълнително охлаждане на автоматична скоростна кутия

    Напоследък се замислям за слагане на едно маслено радиаторче на АСК-то, но ми изникна въпроса преди, или след радиатора на двигателя, през който минава и маслото на АСК-то? Също и какъв е диаметъра на маркучите? Става въпрос за АСК 4L30-E. Също, дали нещо подобно ще върши ли работа: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$_57.jpg
Прегледи:1
Размер:89.5 КБ
ID:6106596?
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

  • #2
    От: Допълнително охлаждане на автоматична скоростна кутия

    Преди.

    Ама ще е допълнително или ще прекараш цялото охлаждане от там?
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Допълнително охлаждане на автоматична скоростна кутия

      И аз мислех, че е по-удачно да е преди. А щом се чудя дали да е преди, или след значи е допълнително

      М/у другото, ако (всъщност, когато) установя, че в коша няма място, мислех да те вербувам да мислиме преработка по предната броня за да го сместим някак....

      П.п. а иначе тоя радиатор бива ли като идея - 250x200 mm му е питата?

      П.п. 2 И да изплюя камъчето - не знам дали е заради големите гуми, бързия диф, бъгната АСК, или комбинация от тези неща, но при по-сериозно назорване почва да прескача по една скорост. Примерно ръчкам на първа, вдига обороти и вместо да забие 2-ра слага 3-та и оборотите падат много. След малко се сеща, че нещо не е наред и пак, вместо да сложи 2-ра, шиба 1-ва. В интерес на истината и преди го е правила, а и сега го прави доста рядко, но като че ли малко по- често от както е сновите гуми.... Не е болка за умиране, но все пак не ги обичам тия работи...
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • #4
        От: Допълнително охлаждане на автоматична скоростна кутия

        За вербуването нямаш проблем.
        За превключването - маслото на кутията колко е старо и проверявал ли си му нивото?
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #5
          От: Допълнително охлаждане на автоматична скоростна кутия

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          За вербуването нямаш проблем.
          За превключването - маслото на кутията колко е старо и проверявал ли си му нивото?
          3-40000 км, пълна синтетика (в менюъла дават интервали от сорта на 60к км, ако не се лъжа...). Нивото съм го проверявал преди 15-12к км. Поръчал съм филтри и гарнитури за следващата смна и затова се замислих, дали да не му боцна и едно кулърче...
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • #6
            От: Допълнително охлаждане на автоматична скоростна кутия

            Ако го монтираш преди топлообменника не постигаш нищо , ако е след топлообменника ще постигнеш допълнително охлаждане , но при ниски температури няма ли да създава проблеми ниската температура на маслото? Идеята на топлообменника е да загрява маслото при ниски температури , и да го охлажда при високи. Мисля , че е по-добре така да го свържеш , че да го ползваш само при високи температури.
            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

            Коментар


            • #7
              От: Допълнително охлаждане на автоматична скоростна кутия

              Вчера на едно приятелче му взехме, специално търсена, дизелова Б КБ с АСК 4L30,
              и понеже идеята е да е градско-горска, му предложих да помисли за допълнително охлаждане на АСК-то.
              Предвид съпътстващите проблеми на мероприятието, ще следя темата с интерес.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Допълнително охлаждане на автоматична скоростна кутия

                На предишната ми ОФБ това беше последния опит да спасят кутията - някъде след 3-4 ремонта ми сложиха такъв допълнителен радиатор от БМВ, но и той не помогна и колата замина за Молдова! На Куатрото пак бях с допълнителен радиатор, но и там ефекта нещо не се усещаше особено - може и да помага малко, но не очаквай чудеса! На Фронтерата го бяха монтирали вертикално между решетката и радиатора на климатика.
                Honda XL600LM, 1987
                Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                Коментар


                • #9
                  От: Допълнително охлаждане на автоматична скоростна кутия

                  Дали няма да стане вариант с водо-маслен топлообменник?
                  Гледам моята кутия при натоварване вдига около 90С и забива там... Т.е. вариант с топлообменник би трябвало да е работим (а и ще загрява кутията)..
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Допълнително охлаждане на автоматична скоростна кутия

                    Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                    Ако го монтираш преди топлообменника не постигаш нищо , ако е след топлообменника ще постигнеш допълнително охлаждане , но при ниски температури няма ли да създава проблеми ниската температура на маслото? Идеята на топлообменника е да загрява маслото при ниски температури , и да го охлажда при високи. Мисля , че е по-добре така да го свържеш , че да го ползваш само при високи температури.
                    Ако се сложи след топлообменника темп. на входящото в кутията масло ще "играе" много, като зимния сезон направо ще си е студено, което също не е много добре за автомата като че ли?!? В същото време преди топлообменника ще разтовари термално цялата охлаждаща система...

                    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                    Дали няма да стане вариант с водо-маслен топлообменник?
                    Гледам моята кутия при натоварване вдига около 90С и забива там... Т.е. вариант с топлообменник би трябвало да е работим (а и ще загрява кутията)..
                    То оригинално е с топлообменник в радиатора за антифриза, но при назорване температурата се качва до около 105 (по табло - ще трябва да проверя при тези проблеми и през OBD) и почват описаните аномалии...
                    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                    Коментар


                    • #11
                      От: Допълнително охлаждане на автоматична скоростна кутия

                      Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                      На предишната ми ОФБ това беше последния опит да спасят кутията - някъде след 3-4 ремонта ми сложиха такъв допълнителен радиатор от БМВ, но и той не помогна и колата замина за Молдова! На Куатрото пак бях с допълнителен радиатор, но и там ефекта нещо не се усещаше особено - може и да помага малко, но не очаквай чудеса! На Фронтерата го бяха монтирали вертикално между решетката и радиатора на климатика.
                      Как беше монтиран преди, или след обменника? Какви ти бяха признаците за смъртта на кутията?
                      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                      Коментар


                      • #12
                        От: Допълнително охлаждане на автоматична скоростна кутия

                        По принцип най-добре е с отделен топлообменник и термостат.Да отваря когато трябва и да стои затворен когато не трябва.На топлобоменника може да се върже и допълнителна перка за принудително охлаждане отново вързана хем за ръчно пускане хем и по датчик температура.
                        Остава да се сметне нужният топлообменник,термостата(в какви граници как да работи)и темп.датчика да се подбере така,че да включва правилно.
                        Поне така ги мисля аз нещата де.Правилите подобна система да кажат ако не съм прав или пропускам нещо.
                        Поздрави.
                        Няма страшно в умирачката...
                        Страшното е да си жив!...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Допълнително охлаждане на автоматична скоростна кутия

                          Той си има топлообменник който поддържа температура близка до тази на охладителната течност , но явно при по-високи температури не смогва. За мен най-правилното решение да се направят два кръга , при ниски температури да минава през топлообменника на радиатора , а при високи температури да се охлажда с отделен радиатор , така ще разтовари и охладителната система на двигателя. Може да го направи да се контролира ръчно или автоматично.
                          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                          Коментар


                          • #14
                            От: Допълнително охлаждане на автоматична скоростна кутия

                            Сега ми замъглихте погледа с тия идеи за термостат - дайте идея от къде да се сдобия с подходящ (дано не се уплета в маркучи )?
                            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                            Коментар


                            • #15
                              От: Допълнително охлаждане на автоматична скоростна кутия

                              Ти всъщност що не се обадиш първо на Стоян сс1спиид да видиш дали не е някакъв проблем с кутията
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X