Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми парно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Проблеми парно

    Колеги кажете това ли е радиаторчето на парното за Фронтера че на моето му се разминават щуцерите малко/диагонално/? http://emk-33.com/shop/product_info....ducts_id=12012

    Ето го моето снимано вашите такива ли са?
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от herkules; 29-11-09, 11:49.
    Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

    Коментар


    • До: Проблеми парно

      На мен не ми изглежда същото радиаторче.

      Коментар


      • До: Проблеми парно

        Първоначално публикуван от Кесов (kiki45) Преглед на мнение
        На мен не ми изглежда същото радиаторче.

        Днеска го извадих от кутията му?

        P.P. А щуцерите му така ли са разположени?
        Последно редактирано от herkules; 29-11-09, 22:42.
        Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

        Коментар


        • До: Проблеми парно

          Имах предвид,че снимките на радиаторчето и чертежа се различават в частта,където излизат тръбичките.Иначе си прилича на радиаторче за парно.Следващата стъпка е да го занесеш на кадърен калайджия,който да разпои горното казанче,да види как е преградата между двата реда тръбички и да я запои наново.Освен това не е лошо да почисти и всички тръбички-ако е кадърен,ще знае как.
          Последно редактирано от Николай Кесов; 30-11-09, 20:03. Причина: допълнение

          Коментар


          • До: Проблеми парно

            Първоначално публикуван от Кесов (kiki45) Преглед на мнение
            Имах предвид,че снимките на радиаторчето и чертежа се различават в частта,където излизат тръбичките.Иначе си прилича на радиаторче за парно.Следващата стъпка е да го занесеш на кадърен калайджия,който да разпои горното казанче,да види как е преградата между двата реда тръбички и да я запои наново.Освен това не е лошо да почисти и всички тръбички-ако е кадърен,ще знае как.
            Моето радиаторче е с пластмасови капаци /за щуцерите/ и пускаше точно от една тръбичка кояро влиза в пластмасата.Аз реших че няма да може да се ремонтира качествено и надежно и купих ново за 170 лева с отстъпката/сърцето ме заболя/ ,иначе е 230-240 лева специално този модел!
            Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

            Коментар


            • До: Проблеми парно

              Е,честито за новото радиаторче!Сега остава да го монтираш и да се радваш на топлото.

              Коментар


              • До: Проблеми парно

                Първоначално публикуван от Кесов (kiki45) Преглед на мнение
                Е,честито за новото радиаторче!Сега остава да го монтираш и да се радваш на топлото.
                Колеги БЛАГОДАРЯ за помоща на всички!Вече и в моята Фронтера е топло!Вчера монтирах новото радиаторче след голямото търсене по-магазините и обясненията че това радиаторче не е от тази кола и сега и при мене е топло като в сауна!
                Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

                Коментар


                • До: Проблеми парно

                  Въпрос:Къде отива маркуча на връщащата вода от парното?Става дума за збирщината на Екотек-а 2.2 97г.От блока пълни парното,а другия маркуч?

                  Коментар


                  • До: Проблеми парно

                    Първоначално публикуван от stroil Преглед на мнение
                    Въпрос:Къде отива маркуча на връщащата вода от парното?Става дума за збирщината на Екотек-а 2.2 97г.От блока пълни парното,а другия маркуч?
                    Ами от блока зад двигатела влиза,а отляво до генерацията /гледано отпред/ в една метална тръбичка отиваща отпред в основния радиатор или в двигателя /не помне вече/ при мене поне е така!Дано си ме разбрал че и аз обяснявам.....
                    Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

                    Коментар


                    • До: Проблеми парно

                      Първоначално публикуван от herkules Преглед на мнение
                      Ами от блока зад двигатела влиза,а отляво до генерацията /гледано отпред/ в една метална тръбичка отиваща отпред в основния радиатор или в двигателя /не помне вече/ при мене поне е така!Дано си ме разбрал че и аз обяснявам.....
                      Щом знаеш обесняваш!Шом не знам питам!С питане и обеснение става работата,в противен случей в подфорум Купувам!Питах защото ме съмнява да е запушено точно там,тази четворна тръбичка!

                      Коментар


                      • До: Проблеми парно

                        Първоначално публикуван от stroil Преглед на мнение
                        Щом знаеш обесняваш!Шом не знам питам!С питане и обеснение става работата,в противен случей в подфорум Купувам!Питах защото ме съмнява да е запушено точно там,тази четворна тръбичка!
                        Можеш да го провериш наи-лесно като откачиш маркуча и ако протече значи циркулира ако само капне няколко капки е запушено ! Нямаш топло ли?
                        Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

                        Коментар


                        • До: Проблеми парно

                          Първоначално публикуван от herkules Преглед на мнение
                          Можеш да го провериш наи-лесно като откачиш маркуча и ако протече значи циркулира ако само капне няколко капки е запушено ! Нямаш топло ли?
                          Топлото си иде когато то само си иска!Цялата ми система е против физиката!Нещо от сорта на паранормалното,но е фак а не лъжа!Утре не,а в други ден ще обесня!

                          Коментар


                          • До: Проблеми парно

                            Първоначално публикуван от stroil Преглед на мнение
                            Топлото си иде когато то само си иска!Цялата ми система е против физиката!Нещо от сорта на паранормалното,но е фак а не лъжа!Утре не,а в други ден ще обесня!
                            Да нямаш въздух в системата?Ще следя с интерес да споделиш какво е !
                            Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

                            Коментар


                            • До: Проблеми парно

                              Първоначално публикуван от herkules Преглед на мнение
                              Да нямаш въздух в системата?Ще следя с интерес да споделиш какво е !
                              Сега ще ти обесня цалата процедура!
                              Лятото имах парно да те свари!С падането на температурите потърсих парно и **рец!Откачих и двата маркуча на радиаторчето,Мистър мускол вътре и на гранули,и разтворен.След това маркуча от чешмата промивка около час.Закачам парно лудо,но след седмица пак **рец!С по-голямото застудяване забелязах,че температурата на таблото не е в норми.Казаха ми,че е от него.Веднага нов термостат(43лв.)+водна помпа(45лв.)и разглобих стария термостат.След като го сварих съвсем нормално си отваря и затваря,явно самите му градуси са по-ниски.При положение,че си работи го върнах на местото му.Водната помпа ме съмняваше и тя,защото дебита и май е слабичък,но ако е слаб ще грее и надува.Пак откачих маркучите на парното,сложих друг маркуч от долу и надух.Пак се оказа,че не е запушено.Извадените маркучи също,и те не са запушени.Събрах всичко,обезвъздуших,загрях мотора в норми и парното се появи за 10мин.,но слабо.Докато работи мотора извадих горния маркуч на парното и протече като ракиен казан(Едвам,едвам),но като отворих капачката на разшерителния съд текна като лейка врял антивриз.Веднага пробвах парното с отворена тапа,и пак **рец.Извод все още нямам.Всичко е отпушено,но парното го няма!Вече незнам какво и каде да ровя!Засега е това

                              Коментар


                              • До: Проблеми парно

                                Имаш ли АГУ ?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X