Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми парно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Проблеми парно

    Термостат 82 градуса за ОФА 2000сс. - 12лв.Работи без проблем!

    Коментар


    • #47
      До: Проблеми парно

      Имах предвид че на 2.2екотек ще се опитам да пъхна термостат от 2.0 Разлика в цената около 10 пъти.
      Румен Николов

      0888 358 572

      Коментар


      • #48
        До: Проблеми парно

        Първоначално публикуван от sineto Преглед на мнение
        Имах предвид че на 2.2екотек ще се опитам да пъхна термостат от 2.0 Разлика в цената около 10 пъти.
        Не знам дали екотек 2.2 бензина и дизела са с еднакви термостати, ама виж тази тема http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=41889
        Поздрави!
        Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.

        Фронтера-Б ДБ 2000г. 2.2DTI

        Коментар


        • #49
          До: Проблеми парно

          Темата наистина е много полезна. Фронтерското парно май наистина е често срещан проблем. Аз също не се отличавам от проблема. Ако и успея да го реша по някой от горепосочените начини, задължително ще напиша как.....!

          Коментар


          • #50
            До: Проблеми парно

            За моята фруктиера не остана време, но вчера приложихме номера с промиването на радиатора без сваляне през маркучите на пасата на баща ми. Преди 5 години пасата имаше страхотно парно и с времето стигна до там, че да топли като свещ. Дори без препарати, а само след обилно измиване с гореща вода под налягане и той отново има парно. Операцията работи!
            ОФА КБ 2.0 '95

            Коментар


            • #51
              До: Проблеми парно

              Здравейте колеги, малко да събудя темата, а и съм на зор.За Фронтера Б 2.2 TDL. Миналата седмица нещо ми стана хладно сутринта и пуснах парното, колата вече беше заграяла и за миг стъклата се изпотиха дори се наложи да забъша с ръка предното стъкло, че нищо не се виждаше. Предположих че филтъра на климата е за смяна, но сверих познанията си с форума и се оказа че филтър няма. Течността в системата също беше намаляла. Днес посветих прекрасния слънчев ден на сваляне на табло и радиатора за парно. След надуване с въздух в съд с вода установих че от към капачето /горния-обратен на капака с входнте тръби/ излизат мехурчета.
              В Горна баня имаше един майстор при който съм ходил много отдавна, но вече го няма.
              Ако някой е имал сходен проблем и го е решил с поправка да помага с адрес или телефон на майстор в София. Ако не се прави надеждно приемам съвети къде да търся нов.

              Благодаря предварително.

              Коментар


              • #52
                До: Проблеми парно

                Според това което пишеш,имаш пробив в казанчето.Ако е алуминиево,зачистваш много добре и лепиш с Поксипол,ако е медно,на калайджия.Днес свалих моето радиаторче-ОФА ДБ 2,3ТДИ,но при мен най-вероятно ще се смени с ново след 15 години служба.

                Коментар


                • #53
                  До: Проблеми парно

                  И Какво му има ,че не подлежи на ремонт?
                  Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                  А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                  Коментар


                  • #54
                    До: Проблеми парно

                    Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
                    И Какво му има ,че не подлежи на ремонт?
                    Абе подлежи,но аз нали обичам да карам на сигурно.Всъщност го отремонтираха срещу 25 лева.Болестта му беше също като на твоето радиаторче-паднала преградка в горната част откъм тръбичките.Долния ред тръбички се беше затлачил от недостатъчната циркулация на течността.Сега всичко е почистено,преградката е запоена и спестих около 160-170 лева.Остава да го сложа,но времето е срещу мен засега.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Проблеми парно

                      Студ! Ще започна с промивката
                      Nissan Pathfinder 4.0L

                      Коментар


                      • #56
                        До: Проблеми парно

                        Днес със вещътата намеса на Мишо [EXALIBUR] сменихме радиатора на парното който беше пукнат и вече съм готов за зимата
                        [SIGPIC][/SIGPIC]

                        Коментар


                        • #57
                          До: Проблеми парно

                          Моето още грее,но нещо ми мокри от дясно в краката и май и аз ще свалям парно.
                          sigpic

                          Коментар


                          • #58
                            До: Проблеми парно

                            Първоначално публикуван от ised21 Преглед на мнение
                            Днес със вещътата намеса на Мишо [EXALIBUR] сменихме радиатора на парното който беше пукнат и вече съм готов за зимата
                            А аз от работа още не мога да сложа отремонтирания радиатор и карам служебната кола БМВ 324 1987 год.Колко време ви отне събирането и възникнаха ли някакви проблеми?

                            Коментар


                            • #59
                              До: Проблеми парно

                              Първоначално публикуван от Кесов (kiki45) Преглед на мнение
                              А аз от работа още не мога да сложа отремонтирания радиатор и карам служебната кола БМВ 324 1987 год.Колко време ви отне събирането и възникнаха ли някакви проблеми?
                              Тъй като не ми се занимаваше със отремонтирване на моето днес взех 2- ра употреба и за 3 часа го подменихме е по скоро Мишо го подмени
                              [SIGPIC][/SIGPIC]

                              Коментар


                              • #60
                                До: Проблеми парно

                                Първоначално публикуван от ised21 Преглед на мнение
                                Тъй като не ми се занимаваше със отремонтирване на моето днес взех 2- ра употреба и за 3 часа го подменихме е по скоро Мишо го подмени
                                Аз в момента съм на фаза "промивка" , ама знае ли се какво ще последва ... та какви пари искат за втора употреба , за да сверим часовниците за всеки случай ?
                                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X