Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми парно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Проблеми парно

    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
    Така е, но според колегата парното изчезва постепенно едновременно с повишаване на температурата и "магически" се появява отново след като включи перката (и отвори термостата, съответно). Та според мен прави въздушна възглавница в следствие леко продухана гарнитура.
    Да де , ама и леко да е продухала , до сега все да му е изхвърлила водата при зор на обороти . Нищо друго не ми идва на акъла при описаната картина , освен парното да му е вързано на големия кръг .
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • До: Проблеми парно

      При мен е по същия начин , докато температурата е около 85-90С парното ти гори ръцете , в момента в който тепературата се покачи до 95-100С започва леко да охлажда и след като перките извъртят и температурата се нормализира пак става вряло (това е само на празен ход и ниски обороти , в движение не се получава );Фронтера Б 2.2i 16V охладителната и система няма разширителен съд , а има само преливник , който е постоянно отворен ;

      Коментар


      • До: Проблеми парно

        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
        сипах един препарат на м-р Пропър за миене на загорели тенджери или нещо подобно (жената е в течение) . Близо 10 мин. излиза пяна при промивката , но накрая явно подейства , щото сега при 2 мин. работа на място на двигателя си тръгна топло още преди да отлепи стрелката на термометъра
        Как се казва точно препарата?
        Първоначално публикуван от stroil Преглед на мнение
        Почти същата процедура свърших токущо.Само,че пробвах(И помогна)с мистър мускол на гранули.Пенисе като лудо,после промивка с маркуча и сега вече е нормално!За първи път да стане по-лесния начин!

        Поздрави!
        може ли Име на препарата ЗАщото има досто на Мускула??
        Сега да дам малко инфо и аз.Калгон не-помага,кислол (концентрат)-не помага;добавки за промиване не-помагат;Мисля да пробвам и с ръждопреубразувател.Трябва да намерим най лесният начин и без това този радиатор на парното съм го обрекъл,казаха ми,че в тецовете(Марица Изток) един от химиците изкарал някаква течност от там при наливането в радиаторчито за около 5-мин от натрупана ражда и бивор по тръбичките излязло всичко!!Колегите които са го пробвали разглобили радиаторчито и за тяхно учудване вътре било като полирано сякаш излиза от магазина.И един въпрос към химиците кое разяжда железния окис и бивора.
        OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

        Коментар


        • До: Проблеми парно

          Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
          Как се казва точно препарата?
          .......
          За съжаление съм изхвърлил тубичката , но е за чистене на емайлирани готварски печки от прегорели манджи. Но ти щом си го прежалил , има и друг, по-ефикасен препарат : Сода за бъчви ( на прах ) - тя е процентен разтвор на натриева основа . Разтваряш една шепа прах в топла вода , полагаш хоризонтално радиатора ( с щуцерите нагоре естествено ) , сипваш вътре разтвора и допълваш радиатора с топла вода . Клатиш и чакаш десетина минути . Гаранция , че ще изтече тъмнокафява гнус ! ... после промивки .
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • До: Проблеми парно

            Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
            Как се казва точно препарата?
            може ли име на препарата,зaщото има досто на Мускула??
            ...............
            На мистър мускул не съм обърнал внимание какъв вид е.Беше на гранули,но освен него си взех и още 3-вида препарати!Единият от които имаше вътре(съдържанието му)освен гранули,но и малки сружки.Както и да е,след изсипването му започна да се загрява при допир с водата!Сиреч,най-обикновенни препарати за канали!Чувам от някой познати,че можело първо да се разтвори с вода,след това да се сипва.Всеки както си прецини.След тези всички химически процедури,2-3 часа вода от водопровода,хубаво да се промие!В общи линий е това!

            Коментар


            • До: Проблеми парно

              Бихте ли ме упътили /ако има някои снимки наи добре/ къде се намира радиарорчето за парното на Фронтера 2.2 дизел,1999 г в купето някъде долу зад пепелника или горе високо?
              Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

              Коментар


              • До: Проблеми парно

                Първоначално публикуван от herkules Преглед на мнение
                Бихте ли ме упътили /ако има някои снимки наи добре/ къде се намира радиарорчето за парното на Фронтера 2.2 дизел,1999 г в купето някъде долу зад пепелника или горе високо?
                Предполагам,че след като махнеш таблото(както е споменато)сам ще си отговориш!

                Коментар


                • До: Проблеми парно

                  Освен зад пепелника е и зад (и във) още доста неща....
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • До: Проблеми парно

                    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                    Освен зад пепелника е и зад (и във) още доста неща....
                    Трудно достъпно е мястото явно но ще го боря ако не успея при Лозан!
                    Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

                    Коментар


                    • До: Проблеми парно

                      Гледай докато го бориш да не начупиш пласмаски,щипки и т.н.По-добре направо при майстора,че после ще ти дрънка таблото като на москвич Алеко.
                      Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

                      Коментар


                      • До: Проблеми парно

                        Първоначално публикуван от drjanton Преглед на мнение
                        Гледай докато го бориш да не начупиш пласмаски,щипки и т.н.По-добре направо при майстора,че после ще ти дрънка таблото като на москвич Алеко.
                        Колко пари и време отнема ремонта на това с падналата преградка?
                        Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

                        Коментар


                        • До: Проблеми парно

                          Първоначално публикуван от herkules Преглед на мнение
                          Колко пари и време отнема ремонта на това с падналата преградка?
                          При мен-около 3 часа и 30 лева,но имаш 2-3 часа за сваляне и още толкова за качване на таблото.

                          Коментар


                          • До: Проблеми парно

                            Първоначално публикуван от Кесов (kiki45) Преглед на мнение
                            При мен-около 3 часа и 30 лева,но имаш 2-3 часа за сваляне и още толкова за качване на таблото.
                            Ти правиш ли ги да се възползвам от услугата?
                            P.P. Извинявам се сега видях че си от Варна ама аз съм в София!
                            Последно редактирано от herkules; 21-11-09, 14:45.
                            Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

                            Коментар


                            • До: Проблеми парно

                              Виж някъде напред из темата имаше телефони на "парнаджии".
                              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                              Неизвестен мъдрец

                              Коментар


                              • До: Проблеми парно

                                Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                                Виж някъде напред из темата имаше телефони на "парнаджии".
                                Благодаря сега започвам с търсенето!
                                Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X