Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми парно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Проблеми парно

    Здравейте колеги,имам Frontera 2.2 безин ,1999 г. ,проблема ми е такъв,в движение имам супер парно, но като влезна в задръстване или колата работи на място парноро започва да изчезва или с други думи започне ли да се вдига стрелката за температурата,иначе перката си вкючва нормално и падне ли температурата до първата чертичка,където обикновенно стои,парното си идва,изчетох цялата тема,но не намерих отговор на моя проблем,така че ако някой се е сблъскал с този проблем нека да обмени мнение и дали има решение,благодаря предварително!

    Коментар


    • #92
      До: Проблеми парно

      Звучи малко тъпо,ама вентилатора на парното работи ли.

      Коментар


      • #93
        До: Проблеми парно

        По-скоро незатварящ термостат.

        Коментар


        • #94
          До: Проблеми парно

          Или въздух в системата, макар че тя трабва да се самообезвъздушава. Имаш ли достатъчно антифриз н казанчето? Ако намалял прекарено много поради някакава причина също може да нямаш парно.

          Коментар


          • #95
            До: Проблеми парно

            На една Фронтера съм виждал оригинална допълнителна помпа за парното.Да не би при теб да липсва?Ако нямаш такава,монтирай си една и няма да имаш проблем с парното на ниски обороти.
            JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

            Коментар


            • #96
              До: Проблеми парно

              Първоначално публикуван от jordi Преглед на мнение
              Здравейте колеги,имам Frontera 2.2 безин ,1999 г. ,проблема ми е такъв,в движение имам супер парно, но като влезна в задръстване или колата работи на място парноро започва да изчезва или с други думи започне ли да се вдига стрелката за температурата,иначе перката си вкючва нормално и падне ли температурата до първата чертичка,където обикновенно стои,парното си идва,изчетох цялата тема,но не намерих отговор на моя проблем,така че ако някой се е сблъскал с този проблем нека да обмени мнение и дали има решение,благодаря предварително!
              Отвори сутрин на студено капачката на радиатора и виж дали трябва да се долее , ако трябва долей , но това значи че има въздух в системата , а този двигател 2.2 i на Фронтера Б е труден за обезвъздушаване защото има само преливник ;
              Последно редактирано от kiriko; 09-11-09, 19:26.

              Коментар


              • #97
                До: Проблеми парно

                Благодаря на всички за мненията,по принцип всичко си е наред,вентилатора си работи,нивото на антифриза си е нормално,няма въздух в системата,термостата си работи нормално,парното прави баня,тръгне ли стрелката нагоре след първата чертичка,парното започва да отслабва и когато перката се включи и охлади до нормалната температура парното си идва,луда работа,при извънградско движение всичко си е нормално,не пускам парното повече от втора степен,защото не може да се стои от жега,просто не мога да си го обясня!

                Коментар


                • #98
                  До: Проблеми парно

                  Пробвай да караш с отворена капачка. Ако "ефекта" го няма или плюе антифриза-сваляй главата.
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #99
                    До: Проблеми парно

                    М да, и на мен ми прилича на леекинко надуване на системата.
                    Същите симптоми имах на едно Поло преди да си хвърли водата посред зима на Шипка!!!
                    Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                    А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                    Коментар


                    • До: Проблеми парно

                      Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                      Пробвай да караш с отворена капачка. Ако "ефекта" го няма или плюе антифриза-сваляй главата.
                      +1 И на мен ми мирише на духната гарнитура на главатаКолкото и неприятно да звучи това.Надува и вкарва въздух в охладителната система.
                      Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

                      Коментар


                      • До: Проблеми парно

                        Пак благодаря за мненията,но съм направил проверка за газове в системата,това беше първото,което направих,така я карам 2 години и съм навъртял 40000 км.,смятам че до сега щеше да си проличи ако беше гарнитура!

                        Коментар


                        • До: Проблеми парно

                          Първоначално публикуван от drjanton Преглед на мнение
                          ...И на мен ми мирише на духната гарнитура на главатаКолкото и неприятно да звучи това.Надува и вкарва въздух в охладителната система.
                          Ако е гарнитурата(Както казвате),няма ли да надува в разширителния съд?

                          Коментар


                          • До: Проблеми парно

                            Това не е показателно, той постоянно си е надут нали работи под налягане!
                            Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                            А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                            Коментар


                            • До: Проблеми парно

                              Добре де,ако е паднала преградката в радиаторчето на парното,при каране извънградско,т.е. на по-високи обороти,ще има и по-голяма циркулация на течността и съответно повече топло,а при работа на празен ход,т.е. на ниски обороти,циркулацията през радиаторчето е почти нулева и съответно топло няма.Това е моето мнение след ремонта на моето радиаторче и наблюденията преди ремонта.

                              Коментар


                              • До: Проблеми парно

                                Така е, но според колегата парното изчезва постепенно едновременно с повишаване на температурата и "магически" се появява отново след като включи перката (и отвори термостата, съответно). Та според мен прави въздушна възглавница в следствие леко продухана гарнитура.
                                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                                Неизвестен мъдрец

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X