Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Още един с Фронтера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Още един с Фронтера

    Проблема с теча от покрива се оказа пукнато в ъгъла на тавана,намазах го със силикон,и изчистих уплътненията .

    Коментар


    • #32
      От: Още един с Фронтера

      Дт както взех джипа ,задната чистачка се пуска сама по някога като дам мигач понякога без причина,и днес реших да отделя време на проблема,но зациклих като видях че при пускане чистачката работи постоянно в пилижение 0 демек като врътна лоста към мен,а на положение 1 е изключена.Пръскалката си работи и в двете положения.Имам приятел който се занимава точно с токове по автомобили и ще я закарам,но реших да питам дали не е някакъв чекто срещан проблем,който мога да оправя и сам.Благодаря предварително.

      Коментар


      • #33
        От: Още един с Фронтера

        Първоначално публикуван от doviciozo Преглед на мнение
        Дт както взех джипа ,задната чистачка се пуска сама по някога като дам мигач понякога без причина,и днес реших да отделя време на проблема,но зациклих като видях че при пускане чистачката работи постоянно в пилижение 0 демек като врътна лоста към мен,а на положение 1 е изключена.Пръскалката си работи и в двете положения.Имам приятел който се занимава точно с токове по автомобили и ще я закарам,но реших да питам дали не е някакъв чекто срещан проблем,който мога да оправя и сам.Благодаря предварително.
        Погледни снопа с кабели между задната врата и купето, погледни под гумения оребрен маншон, дали случайно някой от кабелите да не се е протрил и да опира на маса и така да дава накъсо...

        Коментар


        • #34
          От: Още един с Фронтера

          Още утре ще го направя,благодаря много.

          Коментар


          • #35
            От: Още един с Фронтера

            От къде мога да си купя двата маркуча,от капачката на резервоара,този който които е за горивото,и отдушника.След пластмасовите тръби са спукани и двата,и дебелия и тънкия.Нацепени са и там където влизат в баката и там където влизат в пластмасовите тръби.

            Коментар


            • #36
              От: Още един с Фронтера

              Днес от София ауто ми казаха че не се произвеждат такива маркучи,някой може ли да ми каже за магазин в който се продават горивни маркучи, за да търся по диаметър.Повечето продават само на едро.

              Коментар


              • #37
                От: Още един с Фронтера

                Виж от водни съединения по диaметър нa гърловините,aз прaвих тaкa ,но не помня от кaкво.Могa дa ти кaчa снимки,прaвих снaтки и с пвц усилени тръби и снaждaх с водни съединения,щото отдолу ми е бутилкaтa и резервоaрa е от тубa 10л.,нищо не е мръднaло кaто монтaж и стягaне .
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • #38
                  От: Още един с Фронтера

                  Има голяма афтоморга в Монтана,ще ида да търся нещо от дизел,ако не намеря ще опитам и твоя вариант.Благодаря ти.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Още един с Фронтера

                    Днес ми светна лампата за подгрев на свещите,а мотора е бензинов,също така светна и една лампа като чайник,със светкавичка вътре,май е нещо за компютъра.На ниски обороти светеха,а като подам газ угасваха.с новото табло съм,има ли нещо притеснително в това.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Още един с Фронтера

                      Това със светещите подгревни лампи е голям майтап при бензиновите двигатели. Моята едната така си замина(на кълбета). Светеше лампата на ABS-а и лампата на подгряващите свещи. Светеха си денем и нощем, когато на тях им е кеф. Свалях таблото, за да ровя за причината, но в гнездата въобще няма поставени крушки. Колкото и да беше странно светеха лампи, които ги няма. Даже и клип съм и направил, но не го намирам на този комп. След като я преобърнах няколко пъти по гуми-таван, прехвърлих абсолютно цялата инсталация и табла на другата и до сега нищо не е светнало.

                      ВАЖНО!!!
                      Това не означава, че трябва да си изтъркаляш колата, за да изгасиш нещото, което го няма, а свети!
                      Обстоятелствата така се стекоха при мен

                      Вземи си пусни една самодиагностика за твое успокоение. Ако си със старото табло, буксата ти е около десния фар, ако си с междинното е около лявото ти коляно като си на шофьорската седалка. Чети къде се слага кламера, както и инфото за грешките, които ще ти изпише компа. Има залепена тема, ще я намериш.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Още един с Фронтера

                        Благодаря за изчерпателния отговор колега,

                        Коментар


                        • #42
                          От: Още един с Фронтера

                          Моята букса е 16 пина,и няма означения с букви,не знам къде да сложа кабела,и ще ида на диагностика.Таблото е от новите без еър бек на пасажера,96 г.Ако някой знае къде да ръчна кламера нека ми каже.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Още един с Фронтера

                            Никъде не ръчкай, това е ОБД
                            МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                            Коментар


                            • #44
                              От: Още един с Фронтера

                              Лампите вече не светят,но срещам трудности с намирането на части,сега ми трябва разширителен съд за охладителна течност, и никъде не намирам.Трябват ми и двете щипки които държат предно дясно стъкло,тези за които се монтира ел механизма за вдигане и сваляне,и пак не ги намирам,всеки ги дава комплект със стъкло.Моля да ми кажете от къде да търся части,ими ли човек от форума който е надежден доставчик.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Още един с Фронтера

                                Аз смених моето казанче,понеже не беше доста потъмняло,но не от ръжда!Даже беше с жълт антифриз.Смених го,в крайна сметка,защото беше нацепено около капачката.Сложих по - малко, но със същите отвори за маркучите от Кадет '96 дизед (поне за от такава кола ми го дадоха).С един ластик прикрепено към стойката на оригиналното - никакъв проблем,почти година
                                C20Nе '94 KБ

                                https://www.youtube.com/watch?v=SJ7ganVQGjA&t=7s

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X