Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Още един с Фронтера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Още един с Фронтера

    Днес си купих Фронтера А къса база,2.0 115 коня.Сега вали и не мога да я снимам но утре ще пусна снимки.Както всяка кола на старо и моята е с проблеми,Ръчната не държи,горивната помпа не работи,но най важен ми е съединителят който може да ме предаде всеки момент.Свалих 400 лв от цената заради него и се питам дали става от друг модел Опел или ще си плащам както трябва.Благодаря ви предварително.

  • #2
    От: Още един с Фронтера

    Първо честита придобивка съединителя ти е съвсем обикновен като на Опел Омега -цената варира според магазина и дистрибутора , марка и т-н . Пс ако ти трябват части за фронтито свиркай ако можем ще помагаме !
    Land rover 2.5 tdi
    0884035413

    Коментар


    • #3
      От: Още един с Фронтера

      Добре дошъл, колега. Пожелавам ти да я направиш и да те слуша.
      Малко си отбил за съединителя.
      Най-евтино излиза, ако си го поръчаш от ebay: между 110 и 120 британски лири + 20-25 лири транспорт, което са 360 - 400 лв. Аз под 500 лв по българските магазини не намерих.
      Бензиновата помпа става един китайски евтинджос за около 60 кинта - вече 2-ма колеги сме с него - за сега нямаме ядове: HENCO-3805
      Ръчната: задни накладки.
      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

      Коментар


      • #4
        От: Още един с Фронтера

        За съединителя... преди години си купих за около 200лв. корейско рециклирано Валео и японски лагер Карам вече 4 години и нещо с него и нямам ядове. Същият човек, от когото го купих продава и накладки на добри цени с отстъпка за форума така, че драсни едно лично да ти обясня, къде, какво, що...
        Бензиновата помпа, която ти препоръча Алекс е читав китаец аз и той караме с такъв безпроблемно.
        ОФА КБ X20SE + метан

        Коментар


        • #5
          От: Още един с Фронтера

          Днес я тествах на сериозен ОФФроуд и останах много доволен,корава машина.Направи ми впечатление че по някога трудно ввключва първа и задна,освен съединителя явно има и нещо друго,може би под скоростния лост.Майстора ми е на море и кото дойде ще почвам с ремонтите.Благодаря ви за отговорите,ще питам за неща които са ми по спешни,а другото ще чета от форума ,има доста писано за Фронтера.
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #6
            От: Още един с Фронтера

            Честито!Много да ти служи вярно и безаварийно!

            Коментар


            • #7
              От: Още един с Фронтера

              Като смениш съединителя, ще започне да ги вклюва добре.
              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

              Коментар


              • #8
                От: Още един с Фронтера

                Добре дошъл при Фронтерaджиите!Ще стaне мaшинaтa ,споко,жилaви мaшини сa!
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • #9
                  От: Още един с Фронтера

                  Благодаря за подкрепата и пожеланията.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Още един с Фронтера

                    Първоначално публикуван от doviciozo Преглед на мнение
                    ...Направи ми впечатление че по някога трудно ввключва първа и задна,освен съединителя явно има и нещо друго,може би под скоростния лост...
                    Не е изключено, но преди години имах такива проблеми със съединителят на едно Рено. Старият ми го смениха с евтин турски боклук. Наред с всички останали признаци на скапан съединител (новия), на студен двигател всички скорости се включваха нормално. Но като загрее, първа и задна започваха да влизат трудно и да хъркат. А като я покарам 20-30 км градско, постепенно и втора започваше да прехърква и за влиза трудно. Та обяснението на майсторите бе в диафрагмата от калпава стомана, която си променя пружинните характеристики като загрее. После смених съединителя с LUK, оставих си старото масло(сменено преди 10000 км) и всичко заспа.

                    Понеже работата по смяна на съдинител не е малко и не е особено евтина, то не налитай на най-евтините съединители, за да не повтаряш.

                    Иначе честито! Дано да ти носи радост дълго време!
                    Nissan Terrano 2,7 TDI

                    Коментар


                    • #11
                      От: Още един с Фронтера

                      Днес майстора ми направи оглед на Фронтерата и всичко е ОК,няма нищо за сменяване освен два спирачни диска за отзад,и ляво жило за ръчната.От фсички Фронтери ли стават дисковете или да търся за моя модел,защото ими доста които се продават на части.Бих купил втора ръка ако са читави,ако не намеря ще взема и нови.Моите са много изтънелили.Бихте ли ме насочили към място от което да купя,или да си поръчам от кола за части,с опция да ги видя и тогава да платя.И още един проблем имам който не ме притеснява ,но да попитам и за него,оборотомера ми работи, но се включва когото си поиска,с новото табло съм.Благодаря ви.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Още един с Фронтера

                        Поръчах всичко днес, втора ръка.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Още един с Фронтера

                          Дисковете нямя да ги пратят защото не могат да намерят единия,ако някой има вентилирани задни в добро състояние нека пише.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Още един с Фронтера

                            С стари дръжанки нов бардак не се прави!!!!

                            Съжелявам колега че го казвам, но не те разбирам.
                            Аз когато искам да съм сигурен в колата си избагвам да слагам 2 употреба неща особенно що се отнася за спиране на тон и половина.Разбирам че безпаричието ни гони всички но.......сигурността преди всичко.Аркумента ми е че си отбил 400 лв. от цената а 2 нови диска са 160 лв. Нещо ми убягва замисъла на цялото упражнение но ти си знаеш!

                            П.П. Честита да ти е и мн да те слуша.
                            Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
                            LZ1NES

                            Коментар


                            • #15
                              От: Още един с Фронтера

                              Днес майстора ми каза че му правят отстъпка и ще ми поръча нови,не очаквах новите да са толкова пари,мислех че са цифра.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X