Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Завъртане 180 градуса? гуми?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Завъртане 180 градуса? гуми?

    Много ви благодаря за всичко,но така не видях някой да е написал конкретно определение на LSD
    моля да ме разберете,новак съм в тези работи,на 20 години съм и тази Фронтера ми е първата джипка,ако може някой да ми каже какво точно значи това,кпринцип на работа,тези общи работи ще съм много благодарен.

    Поздрави на всички

    Коментар


    • #77
      До: Завъртане 180 градуса? гуми?

      щом сега разбирате, че джиповете /особено парт-тайм/ са по-нестабилни от лека кола в завой и особено на хлъзгав терен...

      целият проблем е, че се опитвате да ги карате като лека кола... и то с предно...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #78
        До: Завъртане 180 градуса? гуми?

        Съжалаявам за спама ама да отговорим на колегата. ЛСД означава лимитед слип диференциал ( Диференциал с ограничено преплъзване ) един вид блокаж. Разрови из темите за фронтери има и снимков материал как да разбереш твоята дали е с ЛСД.

        Коментар


        • #79
          До: Завъртане 180 градуса? гуми?

          Първоначално публикуван от bobijoe Преглед на мнение
          Много ви благодаря за всичко,но така не видях някой да е написал конкретно определение на LSD
          моля да ме разберете,новак съм в тези работи,на 20 години съм и тази Фронтера ми е първата джипка,ако може някой да ми каже какво точно значи това,кпринцип на работа,тези общи работи ще съм много благодарен.

          Поздрави на всички
          Разбираме, че си "новак в тези работи" и затова колегите са ти посочили и точната тема, където са описани всички видове диференциали.
          Въпроса е, че трябва да се отделил малко време и да се прочете всичко, което ти е нужно.

          А иначе най-просто казано LSD ("Limited Slip Diferncial") се превежда като диференциал с ограничено приплъзване.
          Най-просто обяснено: При нормалните диференциали когато едното колело стъпи на по-хлъзгава повърхност въртящия момент се предава само на него и то започва да буксува, а към колелото стъпило на по-здрава основа - няма никой.
          При LSD диференциалите в горепосочения случай част от въртящия момент се предава и на колелото стъпило на повърхността с по-добро сцепление.

          Пак да спомена, че всичко подробно е написано тук, и само трябва да се прочете.
          ... to be continued

          Коментар


          • #80
            До: Завъртане 180 градуса? гуми?

            Първоначално публикуван от bobijoe Преглед на мнение
            Много ви благодаря за всичко,но така не видях някой да е написал конкретно определение на LSD
            моля да ме разберете,новак съм в тези работи,на 20 години съм и тази Фронтера ми е първата джипка,ако може някой да ми каже какво точно значи това,кпринцип на работа,тези общи работи ще съм много благодарен.

            Поздрави на всички
            LSD-простичко казано диференциал с ограничено приплъзване,т.е. като тръгне едното колело да пребуксува едни работи в дифа се "стягат" и прехвърлят въртящ момент към другото колело и това се явява вид блокировка макар и частична.На хлъзгав терен има ефекта на ръчна спирачка и почва валса.От туй по-просто не мога да го напиша...
            Баси и обяснението,имах гости до 4ч. сутринта и ме цепи глава-не е истина,спирам да пиша поне до обяд.
            Поне на вас лек ден!

            Коментар


            • #81
              До: Завъртане 180 градуса? гуми?

              Ей направо се избихме да отговаряме

              Коментар


              • #82
                До: Завъртане 180 градуса? гуми?

                Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                Ей тука има един отговор ;-)
                http://forum.offroad-bulgaria.com/search.php

                а с тия гуми на не дълбок сняг и лед си по-зле отколкото с летни такаче внимавай.!
                Ами да ти кажа точно рова вече го пробвах-на около5-6 см сняг няма никакви проблеми със спирането.

                Коментар


                • #83
                  До: Завъртане 180 градуса? гуми?

                  Първоначално публикуван от koi4a Преглед на мнение
                  Съжалаявам за спама ама да отговорим на колегата. ЛСД означава лимитед слип диференциал ( Диференциал с ограничено преплъзване ) един вид блокаж. Разрови из темите за фронтери има и снимков материал как да разбереш твоята дали е с ЛСД.
                  Много благодаря
                  Ще проверя обезателно.

                  Коментар


                  • #84
                    До: Завъртане 180 градуса? гуми?

                    Първоначално публикуван от Ivich Преглед на мнение
                    Разбираме, че си "новак в тези работи" и затова колегите са ти посочили и точната тема, където са описани всички видове диференциали.
                    Въпроса е, че трябва да се отделил малко време и да се прочете всичко, което ти е нужно.

                    А иначе най-просто казано LSD ("Limited Slip Diferncial") се превежда като диференциал с ограничено приплъзване.
                    Най-просто обяснено: При нормалните диференциали когато едното колело стъпи на по-хлъзгава повърхност въртящия момент се предава само на него и то започва да буксува, а към колелото стъпило на по-здрава основа - няма никой.
                    При LSD диференциалите в горепосочения случай част от въртящия момент се предава и на колелото стъпило на повърхността с по-добро сцепление.

                    Пак да спомена, че всичко подробно е написано тук, и само трябва да се прочете.
                    Благодаря и на теб

                    Коментар


                    • #85
                      До: Завъртане 180 градуса? гуми?

                      Първоначално публикуван от koi4a Преглед на мнение
                      Ей направо се избихме да отговаряме
                      Задружна история...Ако всички сме такива....ДПС-то нямаше да е на власт............

                      Коментар


                      • #86
                        До: Завъртане 180 градуса? гуми?

                        Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                        LSD-простичко казано диференциал с ограничено приплъзване,т.е. като тръгне едното колело да пребуксува едни работи в дифа се "стягат" и прехвърлят въртящ момент към другото колело и това се явява вид блокировка макар и частична.
                        Може и да греша но не съм чувал при други марки освен при Джйип да има активни ЛСДта които могат да променят процента на преплъзване. И там хич не са частични защото блокират до 100%
                        Пасивните не могат да променят процента на преплъзване.
                        Най-просто казано ЛСД представлява полусъединител.
                        Може да е между двете колела на една ос (в моста) или между два моста (в раздатъчната кутия).

                        Коментар


                        • #87
                          До: Завъртане 180 градуса? гуми?

                          Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                          Може и да греша но не съм чувал при други марки освен при Джйип да има активни ЛСДта които могат да променят процента на преплъзване. И там хич не са частични защото блокират до 100%
                          Пасивните не могат да променят процента на преплъзване.
                          Най-просто казано ЛСД представлява полусъединител.
                          Може да е между двете колела на една ос (в моста) или между два моста (в раздатъчната кутия).
                          Активни-пасивни с втасала тиква толкоз.Проценти не посочих,гледах простичко да му обясня на колегата принципа на дифа и да внимава,че хем му е първа джипка,хем ще и свиква в зимни условия-да няма сакатлъци.

                          Коментар


                          • #88
                            До: Завъртане 180 градуса? гуми?

                            Моя съвет е да я изкараш първо на някой полигон добре заснежен и да пробваш там за какво става дума, пробвай само на задно с ниска скорост и работи с волана и газта, ще свикнеш какви ситуации трябва да избягваш, фронтерата поднася много лесно с това ЛСД и с тази височина, такаче отдели време и посвикни щото с тия 20 години и фронтера с тези гуми взех да се притеснявам.

                            пробвай едната гума на сняг другата на асвалт за да видиш как работи ЛСД-то, поднеси я няколко пъти с ниска скорост не повече от 20 км/ч. пробвай да подържаш газ с около 20-30 и върти леко волана докато ускоряваш за да посвикнеш с каква скорост може да се взимат завой с газ на сняг с ЛСД. Но най-добре е до теб да има още някой по възможност карал джип по-дълго за да не се отнесеш и да решиш да правиш глупости.
                            no signature no problems

                            Коментар


                            • #89
                              До: Завъртане 180 градуса? гуми?

                              Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                              Моя съвет е да я изкараш първо на някой полигон добре заснежен и да пробваш там за какво става дума, пробвай само на задно с ниска скорост и работи с волана и газта, ще свикнеш какви ситуации трябва да избягваш, фронтерата поднася много лесно с това ЛСД и с тази височина, такаче отдели време и посвикни щото с тия 20 години и фронтера с тези гуми взех да се притеснявам.

                              пробвай едната гума на сняг другата на асвалт за да видиш как работи ЛСД-то, поднеси я няколко пъти с ниска скорост не повече от 20 км/ч. пробвай да подържаш газ с около 20-30 и върти леко волана докато ускоряваш за да посвикнеш с каква скорост може да се взимат завой с газ на сняг с ЛСД. Но най-добре е до теб да има още някой по възможност карал джип по-дълго за да не се отнесеш и да решиш да правиш глупости.
                              Благодаря за загриженоста..не че се хваля,но моят баща започна да ме учи да шофирам много много отдавна и смея да твърдя,че имам достатъчен опит,за да си изградя усет за какъвто и да е автомомиб малко след като се кача в него,а това за полигона мисля,че ще е излишно,но все пак месри

                              Коментар


                              • #90
                                До: Завъртане 180 градуса? гуми?

                                Той добре е започнал да те учи, но джип се кара малко по-различно от лека кола. Ако не си карал до сега, имай едно на ум и не се надценявай, особено на труден терен.
                                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                                Неизвестен мъдрец

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X