Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Завъртане 180 градуса? гуми?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Завъртане 180 градуса? гуми?

    Първоначално публикуван от ivan ivanov Преглед на мнение
    Тя колата на колегата може да няма ABS,но щом се завърта с 30-40 км/h си има проблем.
    В зависимост от пътя и 30-40 км/ч може да са твърде висока скорост ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #17
      До: Завъртане 180 градуса? гуми?

      Има вероятност и да е от пренапомпани гуми. Ако са прекалено твърди дори зимните гуми стават на ски... Ако имаш проблеми и при спиране направо при малко по-кофти(мокра, заскрежена) настилка пробвай да ги изпуснеш. Ако нямаш такива значи е друго.
      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

      Коментар


      • #18
        До: Завъртане 180 градуса? гуми?

        искрено се надявам да сте прави...смяна на гуми е най-лесното лечение

        и в двата случая изкачвах от към северната страна...

        благодаря за мненията, които така или иначе се въртят около гуми/водач CHEERS

        Коментар


        • #19
          До: Завъртане 180 градуса? гуми?

          Първоначално публикуван от ivan ivanov Преглед на мнение
          И аз имам такъв проблем с ABS.Махай го/джипа/!
          Ми то така ако почнем да махаме всичко, с което сме имали някакви проблеми, ще се върнем не в пещерите, ами в моретата ....
          До колегата bubi: Последвай съветите, които са ти дали колегите и си прегледай задния мост обстойно дали не затяга по някаква причина. Или пък да не ти държат предните спирачки, ако това ти се случва при спиране. Може да се случи и ако не ти работи "кантара" -разпределителя на налягането към задните спирачки. Гумите са възможна, но малко вероятна причина да се завърташ. Трябва да си доста "нервен" с педалите ....
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #20
            До: Завъртане 180 градуса? гуми?

            Да успокоя bubi - точно същото ми се е случвало от северната страна на Шипка и посред лято точно при започване на дъжд. И точно с гуми Вранглер на Гудиър. Там често големи камиони и големи шофьори прегряват машините и по асфалта има антифриз или нафта .. или масло. Или всичко това на куп. Ако това подхлъзване е единичен случай, най-вероятно е от това.

            Коментар


            • #21
              До: Завъртане 180 градуса? гуми?

              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
              Ми то така ако почнем да махаме всичко, с което сме имали някакви проблеми, ще се върнем не в пещерите, ами в моретата ....
              До колегата bubi: Последвай съветите, които са ти дали колегите и си прегледай задния мост обстойно дали не затяга по някаква причина. Или пък да не ти държат предните спирачки, ако това ти се случва при спиране. Може да се случи и ако не ти работи "кантара" -разпределителя на налягането към задните спирачки. Гумите са възможна, но малко вероятна причина да се завърташ. Трябва да си доста "нервен" с педалите ....
              Да, ама колегата казва, че това става на изкачване, к'ви спирачки?! При положение, че е партайм, или LSD-то, ако го има, му играе кофти номера, или е било лед отдолу, или десният крак му е "тежък"?! Или комбинация от трите!
              Колега bubi, джипа не е най-проходимото нещо по заснежен и заледен асфалт, много е тежък и более височък за тез условия, хеле пък парттайм! Едно Субару, или Куатро и който и да било автомобил 4х4 са твоето лекарство, ако не си падаш по якото каляне, де?!!!!

              Коментар


              • #22
                До: Завъртане 180 градуса? гуми?

                Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
                Да, ама колегата казва, че това става на изкачване, к'ви спирачки?! При положение, че е партайм, или LSD-то, ако го има, му играе кофти номера, или е било лед отдолу, или десният крак му е "тежък"?! Или комбинация от трите!
                Колега bubi, джипа не е най-проходимото нещо по заснежен и заледен асфалт, много е тежък и более височък за тез условия, хеле пък парттайм! Едно Субару, или Куатро и който и да било автомобил 4х4 са твоето лекарство, ако не си падаш по якото каляне, де?!!!!
                ако колегата е карал на изкачване и само на задно е напълно нормално при хлъзгав път да се завърти.джиповете на задно вървят по лошо от кола със задно на хлъзгав терен.
                тежък двигател лека задница
                ама затова има и двойно

                Коментар


                • #23
                  До: Завъртане 180 градуса? гуми?

                  По принцип Лада Нива може да направи този номер ако преминаваш от бързи на бавни. или при натискане на спирачка, а има и още един момент при дърпане на ръчна този номер го правихме едно време на майсторските за да направим бързо осморката или в остър завой на аладжата например гумения, и на сухо въртина 60 или 180 градуса.
                  Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Завъртане 180 градуса? гуми?

                    Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
                    Да, ама колегата казва, че това става на изкачване, к'ви спирачки?...
                    И що не? Изкачваш си кротко с 40-50 км/ч, излизаш от някой завой и виждаш камион, който още по-кротко си пъпли с 5 км/ч пред теб, или камъни на платното, или...к'во ли не. Какво ще правиш, ще намалиш на скорост ли? Ситуации всякакви. Колегата е дал толкова информация за случката, че всички само си гадаем и подхвърляме идеи.
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • #25
                      До: Завъртане 180 градуса? гуми?

                      ами тя, информацията, е по-скоро въпрос на прочит
                      на мен ми беше...и остава да е, неестествено това завъртане, само дето сега имам повече мнения зад себе си...ще изкачвам вече само от южната страна и още сутринта ще си сложа зимните галоши

                      и като си помисля колко време ми трябваше да отработя 180 градусовото с ROVER-а...а то тайната на успеха била в...Опела

                      Коментар


                      • #26
                        До: Завъртане 180 градуса? гуми?

                        Е, ние на асоциации ли си играем? Това, че в единия случай си се изкачвал на 3-та с 40, а в другия-на 2-ра с 30 от северната страна на Шипка по мокър път с Фронтера 2.0 1995 г. и имаш гуми Гудиър Вранглер не дава особена представа за ситуацията в момента на инцидента, поне не и на мен. Извода, до който стигам е, че най-вероятно причината не е в колата....
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #27
                          До: Завъртане 180 градуса? гуми?

                          Aз само ще вметна пък вие си правете изводите, почти цяла зима не пускам 4х4 карам си на заден мост, само когато снега е повече от 15-20 см. Пък досега съм се въртял само веднъж на чист лед. Как става тоя номер и аз не знам.
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #28
                            До: Завъртане 180 градуса? гуми?

                            По лесно се завъртат колите с предно предаване задното предаване изпреварва само когато колата е в режим на ускорение и тогава несиметречните сили на колелетата ако възникнат такива завъртат колата

                            Коментар


                            • #29
                              До: Завъртане 180 градуса? гуми?

                              ХъХ аз си мисля ,че са гумите и зад кормилното остройство(не ,че ги разбирам много)но имали сме фиат типо и сега имаме тойота рав4 и не сме се завъртали никога до сега,при положение ,че понякога баща ми кара по пътя за пампорово със 70-80км....със зимни гуми и свастен човек зад волана няма проблеми....

                              Коментар


                              • #30
                                До: Завъртане 180 градуса? гуми?

                                Моето скромно мнение по въпроса е че основната причина за изпреварването на задницата се крие във LSD-то. При комбинация от хлъзгъв път - предполагам че е било заледено, и гуми които не осигуряват необходимото сцепление и от друга страна малко повече газ имам наблюдението че Фронтерите КБ имат склонноста да тръгват със вратите напред. Ако се поувлечеш със газта просто от веднъж тръгва да се върти. Ако не отнемеш навреме газта и решиш че със подаване на още ще успееш да компенсираш посредством предното задвижване- гаранция за 180 градусов пирует. На мен ми се е случвало многократно при движение по равен ,но хлъзгав кален черен път, както колата си върви кротко когато настъпя газта и в един момент просто тръгва с вратите напред.Задницата рязко поднася настрани. Когато отпусна и се укротява. Иначе така настрани с повечко газ продължава да върви или ако не я обуздавам с волана се завърта на обратно. Както във WRC-шампионата.
                                Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                                А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X