Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странен проблем с охлаждането на Фронтера Б 2.2DTI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Странен проблем с охлаждането на Фронтера Б 2.2DTI

    Първоначално публикуван от nikifori Преглед на мнение
    Старият работи добре но загрява малко по бавно.За около 2-3км сутрин почва да духа топло но работна температура достига след 6-8 км 10-15 мин. горе долу.
    При, мен е абсолютно същото. Ти сигурен ли си че трябва да го сменяш?
    Довечера ще погледна аутодата, там мисля че пишеше кой датчик къде е.

    Коментар


    • #17
      От: Странен проблем с охлаждането на Фронтера Б 2.2DTI

      Първоначално публикуван от GTipo Преглед на мнение
      При, мен е абсолютно същото. Ти сигурен ли си че трябва да го сменяш?
      Довечера ще погледна аутодата, там мисля че пишеше кой датчик къде е.
      Ще го сменям защото му се случва често за остава отворен.Ще проверя дали става този Wahler 4164.92D.Благодаря на колегата caesar77.

      Коментар


      • #18
        От: Странен проблем с охлаждането на Фронтера Б 2.2DTI

        Първоначално публикуван от nikifori Преглед на мнение
        Ще го сменям защото му се случва често за остава отворен.Ще проверя дали става този Wahler 4164.92D.Благодаря на колегата caesar77.

        Колега пробва ли термостата?
        TOYOTA LAND CRUISER 120
        OPEL FRONTERA B 2.2 DTI
        YAMAHA TDM 850 4TX

        Коментар


        • #19
          От: Странен проблем с охлаждането на Фронтера Б 2.2DTI

          Първоначално публикуван от caesar77 Преглед на мнение
          Колега пробва ли термостата?
          Не съм го проверявал, не ми остана време да отида да видя каква цена е(поне 30лв ще е най малко) и дали да давам още пари за глупости вместо да си взема нов за Фронтера.На 75лв е.Това упражнение което правих ....не ми се получи нещо.

          Коментар


          • #20
            От: Странен проблем с охлаждането на Фронтера Б 2.2DTI

            Първоначално публикуван от nikifori Преглед на мнение
            Не съм го проверявал, не ми остана време да отида да видя каква цена е(поне 30лв ще е най малко) и дали да давам още пари за глупости вместо да си взема нов за Фронтера.На 75лв е.Това упражнение което правих ....не ми се получи нещо.
            Малко под 30лв е. Дано намериш за 75лв Доколкото знам Wahler и Behr за Frontera B са 220-230лв. Първо бях взел някакъв италиянски EPS за около 160лв, но изкара 10 месеца.
            TOYOTA LAND CRUISER 120
            OPEL FRONTERA B 2.2 DTI
            YAMAHA TDM 850 4TX

            Коментар


            • #21
              Колеги и аз имам същия проблем. Смених термостата взех уж скъп на гейтс 250лв цял с датчик с всичко. Смених го , и като включи перките и повече не гаснат. Отворих го пак и видях че отвън на корпуса пише 92 градуса а вътре на патрончето 95. Викам от тук е проблема, и взех нов само патрончето на 92 градуса. Смених го но пак същата работа. Дали този датчик отгоре на термостата не бъзика нещо работата. Помагайте моля.

              Коментар


              • #22
                Първоначално публикуван от Емо Георгиев Преглед на мнение
                Колеги и аз имам същия проблем. Смених термостата взех уж скъп на гейтс 250лв цял с датчик с всичко. Смених го , и като включи перките и повече не гаснат. Отворих го пак и видях че отвън на корпуса пише 92 градуса а вътре на патрончето 95. Викам от тук е проблема, и взех нов само патрончето на 92 градуса. Смених го но пак същата работа. Дали този датчик отгоре на термостата не бъзика нещо работата. Помагайте моля.
                Колата е фронтера 2,2 дизел 120коня 2004г

                Коментар


                • Edo
                  Edo коментира
                  Редактиране на коментар
                  Датчика на термостата е само за стрелката на таблото - като го откачиш няма да показва нищо. Перките се включват от компа, а той следи температурата от друг датчик, който е съседен и завит в главата. Проблема може да идва и от датчик на климатика който също включва перките през компа.

              • #23
                Какво казва диагностиката
                МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X