Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Opel Frontera 3.2 V6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от diw Преглед на мнение
    Колеги, това 3.2 си е направо бутиков мотор.
    Чакаше се доставка на оригинални болтове за главите на мотора 15 работни дни !
    Болтовете са Isuzu и за 16 бр. платих 384 лв. Единствено Олимпия можеха да ги доставят.
    За гарнитури вариянта бе само на Ajusa . За пълен комплект гарнитури , гумички и т.н цена 380 лв.
    Шлайф на главите 300 лв, остава да науча крайната цената на труда(мин. 600лв)
    Трудно намерих сервиз, било УЖАС, много работа ,нямало части .
    А поради каква причина се наложи сваляне на главите ?
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • Kirilpm
      Kirilpm коментира
      Редактиране на коментар
      ".........Шлайф на главите 300 лв......"
      За 300 лева трябва да са станали по-равни от трасажна маса.

    • Vlado_Ts
      Vlado_Ts коментира
      Редактиране на коментар
      Абе то ясно за шлайфа , ама аз питах като как докато момчето си караше фронтерата е разбрал, че главите са криви ?! При положение , че не се е оплаквал ни от прекъсване , ни от прегряване , ни от загуба на охлаждаща течност или масло .. и изобщо ...

    • diw
      diw коментира
      Редактиране на коментар
      Още първите дни колата вдигна 100 градуса . Смени се термостата при Лозан , но проблема си остана. Виското беше направено да е постоянно зацепено от предния собственик също така е сменял и радиатора. Колата си е била с проблема още преди да я купя. Оказа се, че има мехурчета в разшерителното казанче. Последва мерене и на изгорели газове в охладителната система за да се потвърди диагнозата.
      Последно редактирано от diw; 11-04-21, 13:37.

  • Огладнели са колегите... правят се ремонти с нужда е без нужда - щом има кой да плаща .
    Фиат Купе
    Опел Фронтера В
    Мицубиши Паджеро Пинин

    Коментар


    • Kirilpm
      Kirilpm коментира
      Редактиране на коментар
      При пазарна цена от 25-30 лева за шлайф на една глава и още толкова за проверка, както и да въртя и да смятам не мога да го докарам до 300 лева за две глави?
      Вече ако шлайфистите са обслужили главите цената е нормална, даже евтина.

    • novatech
      novatech коментира
      Редактиране на коментар
      За 16 клапанна глава - чело , водачи , легла и клапани са си 150 лв.

  • Точно 150 ми взеха за 16 клапанна глава на дизел. И то не шлайфане, а само "вятър" + клапани и легла, без водачи. Преди над 2 години, когато нямаше корона истерия и други подобни истерии. Без проверка за пукнатини и прочие.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • Kirilpm
      Kirilpm коментира
      Редактиране на коментар
      Като казваш клапани и легла уточнявай се - сменяни ли са леглата, райберовани ли са?Иначе се получава като написаното по-горе шлайф на две глави 300 лева

    • sparkybg
      sparkybg коментира
      Редактиране на коментар
      Леко райбероване на леглата, леко шлайфане на клапаните, и напасване. Нищо не е сменяно. Даже и хлабините аз си правих после. Накратко казано - чиста козметика. Реално главата можех да си я сложа без да пипам нищо и най-вероятно нямаше да има никакви грижи. Ама нали да стане уж като хората....

    • Kirilpm
      Kirilpm коментира
      Редактиране на коментар
      Напълно нормална цена. 16х3лв райбероване, 16х3лв пасване 16х1лв гумички и 16х1лв монтаж, 25 лева за шлайфа и сметката излиза.

  • diw коментира
    Вчера, 14:31

    Още първите дни колата вдигна 100 градуса . Смени се термостата при Лозан , но проблема си остана. Виското беше направено да е постоянно зацепено от предния собственик също така е сменял и радиатора. Колата си е била с проблема още преди да я купя. Оказа се, че има мехурчета в разшерителното казанче. Последва мерене и на изгорели газове в охладителната система за да се потвърди диагнозата.
    Ааа, така вече е по- друго. Стана ясно.
    А между другото , за цените . Не слушай "майсторите" тука . Ако изключим цената на болтовете (макар че не е кой знае колко висока, но пък си струва да сложиш нови) - всички останали са си нормални . И за части и за труд .
    Народът има една приказка : "Без пари и влака не върви" .
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • Vlado_Ts
      Vlado_Ts коментира
      Редактиране на коментар
      Ма не се кося , ма Кирилке . Знам че не си скъпарка - ше ти дам 25 лв. да ми го обслужиш .

    • Kirilpm
      Kirilpm коментира
      Редактиране на коментар
      Аз знам само за един възкръснал и то преди повече от 2000 години.Но не губи надежда, щом един е възкръснал, може някое чудо и тебе да сполети.

    • Vlado_Ts
      Vlado_Ts коментира
      Редактиране на коментар
      Е сега като ти влезе четвъртит , ше знаеш и за втори .

  • Вчера взех джипа от сервиза.

    Да уточним за главите- челосване и проверка общо 160 лв.
    За всичко друго за труд -700 лв.
    За части -1000 лв.

    Коментар


    • Привет колеги, не съм писал в тази тема от цяла вечност, най-голямото гърне май средно се води, видях че е поизгнил и разцепен от долу и от горе покрай фабричните си заварки, усетих че джипката стана по-шумна и така видях кой е виновника, много държа да е максимално фабрично безшумна, затова каква марка гърне да поръчвам или къде в София, квартал Младост 1,2,3 и 4, да я закарам да ми сменят старото и да сложат наистина читаво гърне, да не е от тези които само външно са лъскави и дотам, държа да има характеристики на безшумност поне близки до оригиналното гърне?

      ОФБ 3.2 V6 бензин

      Коментар


      • Такива слаганици (правеници) никога не е като оригинала, потърси от морга или си купи готов заместител на извесна марка копие на оригинала. Отвори аутодок там ще намериш

        Коментар


        • Еделвайс
          Еделвайс коментира
          Редактиране на коментар
          Ясно, така и иначе ще отида до Дружба 2 че поне ми е близо, а вече качеството на гърнето, ще направя компромис и колкото изкара толкова, все ще е по-добре от оригиналното с големи дупки от ръжда...

      • И в официалния сервиз да отидеш, пак няма да ти сложат нищо "оригинално" Файда йок и за тях и за теб в ценово отношение. Аз се сещам за три варианта - Walker, Аспо-български или полските кюнци от ЕМ комплект33. Смяната може да ти я направят във всеки сервиз с подемник, който може да издържи теглото на камиона.

        П.П. ЕМ комплект имат сервиз в Дружба 2, където хем ще ти дадат гърнето, хем ще ти го сменят. Не е много далече от Младостите.
        П.П. Гърнетата гният предимно от некаране на колата.
        Последно редактирано от коко келеша; 05-10-22, 09:36.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар



        • Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
          И в официалния сервиз да отидеш, пак няма да ти сложат нищо "оригинално" Файда йок и за тях и за теб в ценово отношение. Аз се сещам за три варианта - Walker, Аспо-български или полските кюнци от ЕМ комплект33. Смяната може да ти я направят във всеки сервиз с подемник, който може да издържи теглото на камиона.

          П.П. ЕМ комплект имат сервиз в Дружба 2, където хем ще ти дадат гърнето, хем ще ти го сменят. Не е много далече от Младостите.
          П.П. Гърнетата гният предимно от некаране на колата.
          Май ще отида до Дружба 2 че ми е близо, относно гниенето, знам че се ускорява най-много с монтирани газови уредби, аз карам само на бензин, нямам ГИ, няма и да слагам, и все пак за 20 годишна джипка с оригиналното си гърне, пак доста си е изкарало
          Последно редактирано от Еделвайс; 05-10-22, 19:36.

          Коментар


          • Решил съм в скоро време да сменя сам накладките на Фронтерата, купил съм вече отдавна накладките, джипката е с ABS но от години не работи че единия датчик е прецакан, на какво по-специфично трябва да обърна внимание, ще ми трябва ли някакъв специализиран инструмент?

            При прибирането на буталото за да влезнат новите по-дебели накладки, гледах че най-лесно става с голяма метална дърводелска стяга, като я сложа на спирачния апарат след като е свалена и с навиване на стягата се прибира буталото?

            Спирачните водачи и около буталото с каква грес съвсем малко при нужда да намажа, имам подръка специална бързооборотна грес за редуктора на бензиновия тример на Хускварна, ще стане ли с такава грес или трябва да е специална?

            Нещо специфично да знам, не съм сменял досега накладки че почти винаги когато е имало нещо да се прави по джипката в сервиза, тогава са сменяли и накладките при нужда, но сега съм решил сам да ги сменя, предните и задните, само тези за ръчната които са вътрешни в самия барабан на диска, няма да ги пипам, те са си добре?
            Последно редактирано от Еделвайс; 22-01-23, 08:03.

            Коментар


            • gimax
              gimax коментира
              Редактиране на коментар
              Водачите ги почистваш хубаво и тънко с медна грес.Ако са ръждясали,с водна шкурка и гресчица,тураш ги и се оглеждаш за нови.Нищо сложно.

            • Еделвайс
              Еделвайс коментира
              Редактиране на коментар
              Мерси за инфото

          • Не ти трябва високооборотна грес. Там обороти няма. Трябва ти грес, устойчива на високи темпратури. Ползва се медна грес. Продава се в туби като паста за зъби, но малко по-големи.

            Почисти хубаво водачите и отворите, в които се движат - с нафта и парцал. Смажи водачите, сложи на буталото, там където ляга накладката. Отстрани накладката се движи спрямо апарата в канал - смажи леко и него. Разбира се гледай да не омажеш феродото и диска 😀

            Като особеност - преди да прибереш буталото, отвори казанчето и погледни спирачната течност. Когато прибираш буталото, нивото се покачва малко. Има опасност да прелее, така че преди всяко колело гледай да има малко празен обем.

            Освен това, за всяка кола има по няколко вида накладки - според двигател, година и т.н. Гледай да уцелиш правилния модел.



            Последно редактирано от bullet_pk; 22-01-23, 10:29.
            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • Еделвайс
              Еделвайс коментира
              Редактиране на коментар
              Мерси за инфото, относно грестта, то е ясно че няма високи обороти, въпроса беше дали може да стане с него че го имам поддръка, така и иначе ще купя от медната грес за спирачните водачи, относно накладките за Фронтера B - ДБ 3.2V6 има само два вида, такива за АБС и без, взех на Textar.

              Спирачната течност на казанчето в момента е на минимума, именно защото сега нагладките са износени та няма опасност да прелее като сложа новите, нарочно не съм доливал спирачна течност.

            • sonda
              sonda коментира
              Редактиране на коментар
              Павка, не разбирам поради що не отидеш в сервиз да ти сменят накладките за 30-ина лева ?

            • Еделвайс
              Еделвайс коментира
              Редактиране на коментар
              Дани, мераклия съм сам да си сменя накладките и затова питам, не е защото не мога да платя в сервиз

          • Водачите се мажат със специални греси за тази цел. Ако смазката съдържа петрол, ще прецака гумичките на водачите. Учудвам се, че 2023 все още има хора, които не са наясно как се обслужват дискови спирачки ...

            За водачите конкретно, Textar Hydratec или TRW PFG110. Или си купи един комплект водачи с гумички, хем профилактично да ги смениш. Те вътре си имат смазка.

            Коментар


            • Ilia801 e прав. Не използвайте обикновенна грес, без значение дали е медна, ако водачите са с гумени втулки! В този случай по-добре да няма никаква грес, отколкото обикновенна. Ако е с метални втулки, няма проблем, макар че се съмнявам опел от тези години да е с метални втулки. Медната грес се слага тънко на ушите на накладките, а не на водачите, ако са с гума. За тази цел има смазки на силиконова основа. Бих препоръчал неутрална грес, която се използва за монтажи във въздушните инсталации на товарните автомобили. Бяла, на WABCO, или KNORR. И да не се прекалява с количеството, маже се тънко.

              Коментар


              • Ilia801
                Ilia801 коментира
                Редактиране на коментар
                Доста съвременни автомобили са със алуминиеви апарати, там медната грес предизвиква електрохимична корозия. Не че от няколко мазвания ще стане драма, но пиша за да се знае. Продуктът за там е ATE Plastilube, или на Тексар жълтата туба. С тия двете НЕ СЕ МАЖАТ ВОДАЧИТЕ, защото разяждат гумата. Пише го на тубата! Обмислям дали да не напиша една статия за форума как и къде се слага. Тия дни ако ми осатне време може и да се заема.

            • Миналата седмица сменях задни накладки, уж лесна работа, но се оказа заварен от ръжда единия водач (здрав маншон) и се скъса. Отказах се от втора употреба апарат и разпробих остатъка, после си купих нов комплект водачи за 15 лева. Та, внимателно - бараките са вече антични!
              Honda XL600LM, 1987
              Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
              Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

              Коментар


              • Колко въртящ момент да наглася при затягане на гайките на джантите с динанометричен ключ?

                Джантите са алуминиеви 16-ки оригиналните на фронтерата?

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20230209_083637.jpg
Прегледи:150
Размер:486.5 КБ
ID:6911279

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X