Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дойде зима , да поговорим за акумулатори!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Дойде зима , да поговорим за акумулатори!

    Е отидох и го вземах ето този убавецНатиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00989.jpg
Прегледи:1
Размер:166.4 КБ
ID:5321366
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00992.jpg
Прегледи:1
Размер:178.0 КБ
ID:5321369
    срещу 110лв. Две години гаранция произведен в Сърбия.

    Да се изокам и аз по въпроса за акумулаторите, понеже през изминалата седмица си повярвах, че може да се възкреси мъртвец и три дена си губих времето с една варта /обслужваема/...То не бяха цикли разряд до 10,5 волта и после заряд, то не беше чудо...Извода е, че мъртвеца си е мъртвец...Понеже имам познати и в Сърбия и в Румъния изхарчих 5-6 лв. в телефонни разговори да търся ефтиното и хубавото...Потвърди се правилото, че ги продават на различни места...В Румъния някаква си тяхна марка 75 Ah се разменя срещу 75 еврака, а при проблем и пр. не ми се мисли колко дни ще съм без кола...И идваме на срПския кон. От двамата познати с които говорих стигнах до извода, че доста голям процент от акумулаторите дефектират...Дано колегата е късметлия! Във Видин същите вървят 140 лв. в магазин, а в сръбско цената на 70 амперовия е точно 110 лв...Та в крайна сметка срещу 187 лв /при около 50 лв отстъпка/ се сдобих със 74 Ah варта със 6-700 А стартов ток - необслужваема. Стария предадох за скраб срещу двадесетачка. Остана ми още една варта, която е необслужваема и ще бъде подложена на тестове за доливане на вода и съживяване с научна цел.

    Коментар


    • #32
      От: Дойде зима , да поговорим за акумулатори!

      След три дни почивка на буса се оказа че днес не иска да запали.Акумулатора е Bosch Silver S5 62 650 стартов ток.След три години експлоатация, умря геройски, което ми е малко странно за такъв клас акумулатор.Без да го мисля, в магазина и си взех Varta Sylver 74 Ah, Пусков ток 750А.Цена с отстъпката 180 лв.До сега съм нямал Варта, надявам се да изкара повече от бош-а, нищо че ги правят в един завод
      DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
      Skype: pach_bs

      Коментар


      • #33
        От: Дойде зима , да поговорим за акумулатори!

        Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
        След три дни почивка на буса се оказа че днес не иска да запали.Акумулатора е Bosch Silver S5 62 650 стартов ток.След три години експлоатация, умря геройски, което ми е малко странно за такъв клас акумулатор.Без да го мисля, в магазина и си взех Varta Sylver 74 Ah, Пусков ток 750А.Цена с отстъпката 180 лв.До сега съм нямал Варта, надявам се да изкара повече от бош-а, нищо че ги правят в един завод
        Утечка мерена ли е?
        Да не е дизелак колата, че на мен оставаше залепено релето за подгревните свещи. Иначе и три месечен акумулатор се е предавал тотално.

        Коментар


        • #34
          От: Дойде зима , да поговорим за акумулатори!

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          Утечка мерена ли е?
          Да не е дизелак колата, че на мен оставаше залепено релето за подгревните свещи. Иначе и три месечен акумулатор се е предавал тотално.
          Автомобила е дизел, стартера е от автомобил 1.6 ТД.Утечка, с амперметъра измерих 0.28, което си е доста и ще го търся от къде е, но в понеделник.Подгрева не съм го закачил, пали си така
          DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
          Skype: pach_bs

          Коментар


          • #35
            От: Дойде зима , да поговорим за акумулатори!

            Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
            Какви бяха признаците, за да смениш стартера?
            ХММ .Трудно ми е, ама ще го опиша така-виу -виу -виу ,и таблото гасне.И естествено първия заподозрян беше акумулатора ,защото му знам//или по скоро не знам// възрастта.А стартера беше ремонтиран преди три-четири месеца.
            Румен Николов

            0888 358 572

            Коментар


            • #36
              От: Дойде зима , да поговорим за акумулатори!

              Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
              Автомобила е дизел, стартера е от автомобил 1.6 ТД.Утечка, с амперметъра измерих 0.28, което си е доста и ще го търся от къде е, но в понеделник.Подгрева не съм го закачил, пали си така
              При тази утечка не виждам защо си набедил акумулатора. И особено с откачения подгрев.

              Коментар


              • #37
                От: Дойде зима , да поговорим за акумулатори!

                Значи ако съм разбрал правилно от написаното тук и статията на Ясен (евала за труда, няма по-пълна информация за акумулаторите в нета), за кола или джип, който се кара основно по асфалт и рядко по лек оффроуд няма смисъл от гелов за 400+лева акумулатор. В този смисъл ако е с течен електролит дали е обслужваем или не също не е от такова голямо значение, освен че някой необслужваеми при евентуално обръщане или прекомерно накланяне не би-трябвало да се разтече?
                Ако се ползва акумулатор с течен електролит не трябва да се позволява клетките да останат на сухо, което е накланяне на акумулатора на колко-30%, 40%? Неподготвена джипка така или иначе трудно би се справила със страничен наклон или атака от 35-40% и нагоре(не че няма да се намери издевател, който да я пробва кога ще се обърне). Та в този смисъл при евентуална загуба на течност по-добрият вариант може да се окаже именно обслужваемият такъв?
                Преди години един приятел ми препоръча да си купя Искра от професор Гишин, ръководител катедра "по нещо си електронно" в Технически универистет. Има доколкото разбрах патентована система по която зарежда акумулатори (и понеже не разбирам от ток да не ме нападне някой като лешояд на мърша ), та в крайна сметка вкарва повече ток (10-15% по спомени). По спомени цените бяха 2-2 и нещо /ампер, аз не робувам на марки, а ако мога да подпомогна Българското производство предпочитам да го направя.

                П.С. От три години ми е за смяна акумулатора, но тази зима (че дори и този месец) ще му е последна вече
                Последно редактирано от Gichev; 28-11-11, 10:44. Причина: грешка

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X