Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Парно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: парно

    Първоначално публикуван от Mlazarov Преглед на мнение
    Колега ianely имам същия проблем.
    Само че и радиаторчето тече. За това питам къде в София има такъв майстор да го отвори, почисти и запои накрая без да тече.
    Само дето труда за свалянето на радиаторчето не си заслужава ако ще го лепиш, 99% е сигурно, че пак ще протече. Купи си ново и тогава на майстор.
    no signature no problems

    Коментар


    • #32
      От: парно

      Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
      Само дето труда за свалянето на радиаторчето не си заслужава ако ще го лепиш, 99% е сигурно, че пак ще протече. Купи си ново и тогава на майстор.
      Потвърждавам гореописаното-бях главен герой във този филм!!!!!
      Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

      А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

      Коментар


      • #33
        От: парно

        Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
        Добре ми е известна проверката, а пък и колата бързо си вдига температурата. Маркучите са студени в началото и се усеща, кога отваря гадта. Явно обаче отваря по-рано от необходимото, или преправянето на системата заради изпарителя си казва думата... Ще взема да бодна едно парче ламинат пред радиатора за зимния сезон... Сега разбирам, защо на старите руски машини имаше жалюзи пред радиаторите и можеше да си ги отваряш и затваряш с жило при по-съвършените системи!
        "старите руски машини" имаха жалузи или заслони по други причини. Те са от времето когато се караше с вода (за антифриз не се чуваше още). Вечер водата се източва от пробката а сутрин от "водогрейката" се налива една туба вряла вода (така беше и в казармата и в ткзс-тата). Пали се затоплен двигател но има и проблем при температури много под нулата. Ако веднага потеглиш и термостатът е още затворен - радиаторът замръзва. И решението е жалузи или заслон. Като "влезе в режим" - жалузите се отварят или се разкопчава заслона.
        За днешните двигатели това е противопоказано - сума умни хора са смятали много време докато докарат топлинния баланс на двигателя да е без жалузи (и с антифриз) и няма що да се правим на по-умни от тях.
        ОФБ ДБ X22SE
        Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

        Коментар


        • #34
          От: парно

          Първоначално публикуван от bogilloff Преглед на мнение
          ...За днешните двигатели това е противопоказано - сума умни хора са смятали много време докато докарат топлинния баланс на двигателя да е без жалузи (и с антифриз) и няма що да се правим на по-умни от тях.
          Съгласен съм, но също така не мога да разбера, защо пратих 25 годишния ми Кадет преди години без да имал никога проблеми с радиаторчето в купето, а Фронтерата като премине десет години започват тегоби с отоплението. За съжаление радиаторчето не струва 50лв. за да може човек да си отдели един ден разглабяне и сглобяване на таблото и да си реши проблема. Втора зима ще се движа със слабо парно, но какво да се прави... все пак приоритет за зимата ми бяха гумите.
          ОФА КБ X20SE + метан

          Коментар


          • #35
            От: парно

            Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
            Съгласен съм, но също така не мога да разбера, защо пратих 25 годишния ми Кадет преди години без да имал никога проблеми с радиаторчето в купето, а Фронтерата като премине десет години започват тегоби с отоплението. За съжаление радиаторчето не струва 50лв. за да може човек да си отдели един ден разглабяне и сглобяване на таблото и да си реши проблема. Втора зима ще се движа със слабо парно, но какво да се прави... все пак приоритет за зимата ми бяха гумите.
            Радиаторчето ново е 80 лв. Проблема с пукането не е от годините а от температурата. Ако я заковеш на 90 градуса както е бил кадета ти това също ще изкара 25 години
            no signature no problems

            Коментар


            • #36
              От: парно

              Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
              Радиаторчето ново е 80 лв. Проблема с пукането не е от годините а от температурата. Ако я заковеш на 90 градуса както е бил кадета ти това също ще изкара 25 години
              Кажи ми моля те, къде го има за 80лв. драсни едно лично да не става реклама, моля! А иначе и кадета, като повечето опелски мотори се славеше с висока работна температура.
              ОФА КБ X20SE + метан

              Коментар


              • #37
                От: парно

                Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
                Съгласен съм, но също така не мога да разбера, защо пратих 25 годишния ми Кадет преди години без да имал никога проблеми с радиаторчето в купето, а Фронтерата като премине десет години започват тегоби с отоплението. За съжаление радиаторчето не струва 50лв. за да може човек да си отдели един ден разглабяне и сглобяване на таблото и да си реши проблема. Втора зима ще се движа със слабо парно, но какво да се прави... все пак приоритет за зимата ми бяха гумите.
                Ами много просто - отдавна вече там не правят коли на чийто двигател пише - "Не ме жали, ще те надживея". Правят коли дето ще изкарат 10 г. След това ги дават на нас и си купуват нови. По изгодно им е.
                ОФБ ДБ X22SE
                Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

                Коментар


                • #38
                  От: парно

                  Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                  Радиаторчето ново е 80 лв. Проблема с пукането не е от годините а от температурата. Ако я заковеш на 90 градуса както е бил кадета ти това също ще изкара 25 години
                  Колега от каде да го взема на такава цена?

                  Коментар


                  • #39
                    От: парно

                    Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                    Радиаторчето ново е 80 лв. Проблема с пукането не е от годините а от температурата. Ако я заковеш на 90 градуса както е бил кадета ти това също ще изкара 25 години
                    А на мен ми обадиха 220 кинта.Дай го това радияторче че моето е фалит.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Парно

                      Не продавам части, колега от форума си го купи от Евро 07 до колкото помня преди 2 години. Има писано някъде по темите, радиаторчето е за ОФА 2.0
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • #41
                        От: Парно

                        Е баш тези хубавци ми обявиха 220 лева за радиатор.Ама като няма по-евтино,ще се съгласявам.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Парно

                          Първоначално публикуван от Добри Димитров Преглед на мнение
                          Е баш тези хубавци ми обявиха 220 лева за радиатор.Ама като няма по-евтино,ще се съгласявам.
                          Kойто го мързи плаща. Ако все пак не те мързи чак толкова порови в подфорума и ще намериш темата, мисля че радиатора беше за омега и се изкривяваха тръбичките и ставаше номера. Ако пък имаш късмет човека дето си го прави ще прочете и ще каже. 220 лв. е много за китайския радиатор който видях в сайта им....
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #43
                            От: Парно

                            Ако пък някой намери темата моля да постне линк! Благодаря!
                            ОФА КБ X20SE + метан

                            Коментар


                            • #44
                              От: Парно

                              Трябва да е тази http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=21298

                              Коментар


                              • #45
                                От: Парно

                                Първоначално публикуван от STROIL Преглед на мнение
                                Благодаря! Темата е полезна и аз лично съм я чел два пъти. Сега я изчетох пак за да не би да съм пропуснал... но никъде не става въпрос за радиаторче от Омега за 80лв.
                                ОФА КБ X20SE + метан

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X