Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Парно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: парно

    Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
    Последователно, паралелно се вързват когато парното се спира със кранче,а при Фронтерите не е така! И първо минава през парното и после през изпарителя!
    Така де, но не съм сигурен как трябва да бъде въразно последователно. Мога да предположа - влиза в радиатора, излиза от там и влиза в изпарителя, излиза от него и затваря кръга... но само предполагам Дайте схема и защо не и снимка на реално изпълнение, защото не съм сихурен кой е входящия и кой изходящия маркуч на парното.
    ОФА КБ 2.0 '95

    Коментар


    • #17
      От: парно

      Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
      Смених го миналата година... Да търся освен някой с по-висока температура на отваряне (не че помня този на каква е)...
      Аз купувах преди 3 години. Първо реших да спестя 5лв. и купих някакво менте, което така и не работеше добре. Купих 2-ри от БОШ за около 27лв. Карам го 3 зима вече. Може да ти се е пецакал новият.

      Най-лесната проверка дали затваря е да пипнеш маркуча след термостата малко след като запалиш колата, още преди да е стигнала температура за отваряне. Ако маркучът е топъл - термостатът не затваря както трябва.
      ОФА КБ 2.0 '95

      Коментар


      • #18
        От: парно

        забравих да спомена че имам и печка и сигурно хептен нещата се объркват

        Коментар


        • #19
          От: парно

          Първоначално публикуван от wsi4koznaj Преглед на мнение
          ...Най-лесната проверка дали затваря е да пипнеш маркуча след термостата малко след като запалиш колата, още преди да е стигнала температура за отваряне. Ако маркучът е топъл - термостатът не затваря както трябва.
          Добре ми е известна проверката, а пък и колата бързо си вдига температурата. Маркучите са студени в началото и се усеща, кога отваря гадта. Явно обаче отваря по-рано от необходимото, или преправянето на системата заради изпарителя си казва думата... Ще взема да бодна едно парче ламинат пред радиатора за зимния сезон... Сега разбирам, защо на старите руски машини имаше жалюзи пред радиаторите и можеше да си ги отваряш и затваряш с жило при по-съвършените системи!
          ОФА КБ X20SE + метан

          Коментар


          • #20
            От: парно

            по същия начин е при мен както при теб, обаче като сложих картон сега стрелката си е там където лятото, само че зависи и картона дали ще обхване целия радиатор или не, когато го сложих върху пред целия стрелката се качваше над средата даже на баир почти догоре до"критичното", след като скъсах картона при ъглите на радиатора сега е добре
            Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
            Добре ми е известна проверката, а пък и колата бързо си вдига температурата. Маркучите са студени в началото и се усеща, кога отваря гадта. Явно обаче отваря по-рано от необходимото, или преправянето на системата заради изпарителя си казва думата... Ще взема да бодна едно парче ламинат пред радиатора за зимния сезон... Сега разбирам, защо на старите руски машини имаше жалюзи пред радиаторите и можеше да си ги отваряш и затваряш с жило при по-съвършените системи!

            Коментар


            • #21
              От: парно

              А какъв картон слагате?Ако не е тайна де.

              Коментар


              • #22
                От: парно

                Първоначално публикуван от kole6anski Преглед на мнение
                А какъв картон слагате?Ако не е тайна де.
                От тия дето вървят с гарнитура и шлайфане на глава. Вместо един нов термостат
                no signature no problems

                Коментар


                • #23
                  От: парно

                  Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                  От тия дето вървят с гарнитура и шлайфане на глава. Вместо един нов термостат
                  Те т'ва е истината

                  Коментар


                  • #24
                    От: парно

                    Не е добре редуктора да се връзва последователно особено метановия понеже дебита му е много малък пропановия е по добре но най добре паралелно връзване
                    ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                    Коментар


                    • #25
                      От: парно

                      Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                      От тия дето вървят с гарнитура и шлайфане на глава. Вместо един нов термостат
                      Еее... не така грубо де! Неслучайно по-горе споменах нещо за парче ламинат Първо лесно се модифицира по размера, който е нужен, второ според мен ширината ми ще е достатъчна да подобри температурата в радиатора и едновременно с това да не я предобри! И разбира се след подобни интервенции стрелката трябва да се гледа постоянно и при нужда да се маха бързо парчето криещо част от радиатора и суркане по някакво нанадолнище за по-бързо охлаждане!
                      ОФА КБ X20SE + метан

                      Коментар


                      • #26
                        От: парно

                        Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
                        Еее... не така грубо де! Неслучайно по-горе споменах нещо за парче ламинат Първо лесно се модифицира по размера, който е нужен, второ според мен ширината ми ще е достатъчна да подобри температурата в радиатора и едновременно с това да не я предобри! И разбира се след подобни интервенции стрелката трябва да се гледа постоянно и при нужда да се маха бързо парчето криещо част от радиатора и суркане по някакво нанадолнище за по-бързо охлаждане!
                        Добре,ама ако термостата ти работи коректно,к'во ти пука за температурата в радиатора.Радиатора ти сваля температурата на охл. течност под 90гр.(примерно),термостата затваря и ти е топло.С тия картони к'во правим,на баира го махаме, надолу го слагаме,веднъж се отплесваме и става това дето пише Фанатика.И за какво,за 30лв.Аз така мисля,пък може и да бъркам.

                        Коментар


                        • #27
                          От: парно

                          Първоначално публикуван от arni68 Преглед на мнение
                          Добре,ама ако термостата ти работи коректно,к'во ти пука за температурата в радиатора.Радиатора ти сваля температурата на охл. течност под 90гр.(примерно),термостата затваря и ти е топло.С тия картони к'во правим,на баира го махаме, надолу го слагаме,веднъж се отплесваме и става това дето пише Фанатика.И за какво,за 30лв.Аз така мисля,пък може и да бъркам.
                          Всеки има глава на раменете си за да си създаде комфорт, или неприятности. Ще си купя освен един Бош термостат на 91-92 градуса температура пък да видим... А иначе пак да спомена, че по никакъв начин не мисля да закривам целия радиатор. На 36 години съм и от 18 годишен ръчкам по коли, напълно наясно съм за какво иде реч!
                          ОФА КБ X20SE + метан

                          Коментар


                          • #28
                            От: парно

                            Значи се оказа баналния проблем с радиаторчето и "преградата" слабото место на фронтерите. Ако нямате добър майстор направо бягайте в магазина за ново, защото се опитаха да го правят моето и не успяха и стана двойна работа сега съм с ново и трябва да ви кажа че ФРОНТЕРАТА СИ ПАРНО, вътре става баня. между другото смених и термостата поне с едно точене на антифриз

                            Коментар


                            • #29
                              От: парно

                              Колега ianely имам същия проблем.
                              Само че и радиаторчето тече. За това питам къде в София има такъв майстор да го отвори, почисти и запои накрая без да тече.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Парно

                                Лозан (isuzo) e твоят човек!Телефона му е в профила. Сега имам яко парно

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X