Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си повдигна фронтерата

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Как да си повдигна фронтерата

    Здравейте Колеги.Реших да направя нов сиромашки лифт на джипката.Направих нови обеци -дълги 28 см./старите бяха 19 см.,при оригинални 14 см/. Побиване с 16мм.свредло,болтове 16х120мм. със стоп гайки.Сложих тампони от Волга 8 бр.х 0,90 ст.Стават с малко изпиляване на шмиргела външно,а вътрешно са 16 мм.,пасват точно.Нови амортисьори от Волга х32 лв./двойнодействащи/,със заваряне на уши,защото завършват със шпилка.Натягане на торсионите.И това е-4 часа работа.Обаче отпред остана по ниска.Дайте идеи за още малко повдигане.В общи линии резултата е това:Отзад е висока/до ръба на калника/ 93 см.,а отпред 85см.
    Прикачени файлове
    NO RISK NO FUN ! FRONTERA 2.3 TDI

    Коментар


    • #92
      До: Как да си повдигна фронтерата

      Хм, дано не си вкараш автогол с това повдигане.... Нали се сещаш, че сега си променил всички ъгли на окачването и трансмисията.... А и такъв лифт ми се вижда безсмислен при условие, че клиренса си е същия.
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #93
        До: Как да си повдигна фронтерата

        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
        А и такъв лифт ми се вижда безсмислен при условие, че клиренса си е същия.
        Колегата сигурно е решил да слага по големи гуми, щото наистина без гуми файда от лифта няма, освен ако не се сменя окачването с такова с по големи ходове.

        Коментар


        • #94
          До: Как да си повдигна фронтерата

          Първоначално публикуван от dok Преглед на мнение
          Здравейте Колеги.Реших да направя нов сиромашки лифт на джипката.Направих нови обеци -дълги 28 см./старите бяха 19 см.,при оригинални 14 см/. Побиване с 16мм.свредло,болтове 16х120мм. със стоп гайки.Сложих тампони от Волга 8 бр.х 0,90 ст.Стават с малко изпиляване на шмиргела външно,а вътрешно са 16 мм.,пасват точно.Нови амортисьори от Волга х32 лв./двойнодействащи/,със заваряне на уши,защото завършват със шпилка.Натягане на торсионите.И това е-4 часа работа.Обаче отпред остана по ниска.Дайте идеи за още малко повдигане.В общи линии резултата е това:Отзад е висока/до ръба на калника/ 93 см.,а отпред 85см.
          Абе едно птиче ми каза скоро,че отпред имало възможност за още малко повдигане,като се измести шарнира на горния носач под него....Та май мисля да пробвам и аз...А за новите ти обеци направо ме хвърли в оркестъра с цигулките...Браво,а аз си мислех,че като имам обеци с размер 21см.съм първи в класирането....ама сега направо се накефих....Абе трябва да се пробва...иначе откъде ще знаем какво ще стане....Браво колега....

          Коментар


          • #95
            До: Как да си повдигна фронтерата

            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
            Хм, дано не си вкараш автогол с това повдигане.... Нали се сещаш, че сега си променил всички ъгли на окачването и трансмисията.... А и такъв лифт ми се вижда безсмислен при условие, че клиренса си е същия.
            Абе човек,по добре да скачаш като слизаш от джипа отколкото да влизаш в него клекнал...Аз си мисля,че колегата е замислил и поне 33"гуми и клиренса сам ще си дойде на мястото.....Важното е да се опитва.....

            Коментар


            • #96
              До: Как да си повдигна фронтерата

              Хайде да мислим нещо и за повдигане отпред.Това с шарнера е добра идея.Ще разгледам.
              NO RISK NO FUN ! FRONTERA 2.3 TDI

              Коментар


              • #97
                До: Как да си повдигна фронтерата

                би ли споделил поведение на жипката...не ти ли бяга много задния мост - моята стана адски нестабилна след 20см. уши.
                пък и 33" без рязане на пластмаси няма да стане.
                успех!

                Коментар


                • #98
                  До: Как да си повдигна фронтерата

                  Момчета не, че съм против експериментите, но нали не смятате сериозно, че някой би продали и един лифт кит ако можеше просто с едни нови обици и изваждане на шарнира пред носача (което категорично не бих препоръчал на никого) да постигне същия ефект.... Както се казва-колите и животите са си ваши, но не забравяйте, че тия коли се движат и по пътищата....Един скъсан шарнир може да ви вкара (и не само вас) в невероятно приключение!
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #99
                    До: Как да си повдигна фронтерата

                    Първоначално публикуван от bubi Преглед на мнение
                    би ли споделил поведение на жипката...не ти ли бяга много задния мост - моята стана адски нестабилна след 20см. уши.
                    пък и 33" без рязане на пластмаси няма да стане.
                    успех!
                    Да ти кажа честно,сложил съм гуми 265/75/15 и няма почти никаква разлика в устойчивоста на джипа.Само вози малко по твърдо.Щом амортисьорите държат-нямаш грижи.Преди това като минавах през дерета опираше теглича,а сега не.
                    NO RISK NO FUN ! FRONTERA 2.3 TDI

                    Коментар


                    • До: Как да си повдигна фронтерата

                      това каде седи горния носач не разбирам какво значение има ,местоположението на гумата спрямо шасито се опеделя от точката на натоварване а тя е долния шарнир
                      МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                      Коментар


                      • До: Как да си повдигна фронтерата

                        със смяната на горният шарнир под носача няма да се постигне никакъв ефект,цялата тежест се пада на долният носач.Ако трябва да се прави някаква интервенция за повдигане то трябва да е свързана с долният носач.
                        OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                        Коментар


                        • До: Как да си повдигна фронтерата

                          Колеги имам следния въпрос:Ако се натегнат тросионите до предела им какви изненади могат да бъдат очаквани с предницата освен,че ще се повдигне,ще вози по твърдо и ще измести ъгъла на полуосите - това е ясно.До тук от изброените не виждам нищо притеснително?...Не,че ще го направя ама все пак как мислите Вие!...В предните постове на тази тема има разни догадки ама май се оказаха,че не вредят на направеното и тествано до сега??.

                          Коментар


                          • До: Как да си повдигна фронтерата

                            Освен изброеното-никакъв ход надолу на амортисьора (демек, ще караш нещо като каруца и точно толкова стабилно, освен некомфортно) и голяма вероятност от късане на тОРсион....
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • До: Как да си повдигна фронтерата

                              Първоначално публикуван от kuzdov
                              Малко ли ти се вижда?
                              Да малко ми се вижда!Човек е създаден да екперементира и от опита да се учи!Има хиляди примери в историята...А ти откъде знаеш какви ще са последиците след тази интервенция нима си пробвал...????....Не се заяждам еееейй да знаеш.....Уважавам ти мненията...Убеден ли си,че тОРсиона ще се скъса ако се натегне да предела?...

                              Коментар


                              • До: Как да си повдигна фронтерата

                                Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                                ..... и голяма вероятност от късане на тОРсион....
                                Никъде не твърдя, че съм сигурен или убеден... Просто мисля логично. Ако обичаш да придобиваш опит по трудния начин, давай.... Както казах, колите са си ваши-експериментирайте..... Само не виждам смисъл да се преоткрива топлата вода. Ако беше практически приложимо по тоя елементарен начин да си направиш лифт, никой нямаше да продава, още по малко да купува лифт-китове... Но ако смятате, че сте по-умни и по-тарикати от целия останал свят, нищо не пречи да пробвате, пък после и нас-несведующите, да поучите ...
                                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                                Неизвестен мъдрец

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X