Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си повдигна фронтерата

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Как да си повдигна фронтерата

    Първоначално публикуван от suravia Преглед на мнение
    здравей те колеги и аз да се похваля.
    карам опел кампо и реших и аз да го вирна малко.От пред беше на 820мм а от зад 880мм.Обиците ми бяха 90мм а сега 170мм шест навивки на торсионите и резултата е 890мм от пред а от зад 940мм.
    Струва ми се че от пред се вдигна много защото танпона на горния носач почти опря.Това дали е сериозен проблем или даго резна малко
    Скъси обеците с 20мм. и отвий оборот/два на торсионите,ако не го ползваш за големи товари.Не режи нищо.На каретата в момента не им е много комфортно.

    Коментар


    • До: Как да си повдигна фронтерата

      Когато се прави лифт на фронтера спорт се мери разстоянието от земята до веждите на предния е задния калник и едното трябва да е равно на другото. Нали не бъркам?
      Обаче понеже предната вежда е по-високо от задната спрямо пода на джипката значи като се изравнят веждите спрямо асфалта задницата ще е малко по-повдигната от предницата. Има логика разбира се да е така, но така ли трябва да е по стандарт?
      Може и аз да бъркам визуално. Не твърдя, че съм прав.
      Прави се да са равни веждите спрямо асфалта, а не пода Нали така?
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от sony bono; 28-09-09, 09:16.

      Коментар


      • До: Как да си повдигна фронтерата

        Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
        Скъси обеците с 20мм. и отвий оборот/два на торсионите,ако не го ползваш за големи товари.Не режи нищо.На каретата в момента не им е много комфортно.
        А ставали да се направи подложка на горния шарнир с цел да се вдигне носача на горе и да се отдели от тампона.А за каренцата да се пусне надолу дифа (моста)
        Георги Владимиров

        Land Rover ‎Discovery 1 v8 3.5

        Коментар


        • До: Как да си повдигна фронтерата

          Първоначално публикуван от suravia Преглед на мнение
          А ставали да се направи подложка на горния шарнир с цел да се вдигне носача на горе и да се отдели от тампона.А за каренцата да се пусне надолу дифа (моста)
          За ставането-става,но много натегнатия торсион освен твърда возия може и да се скъса.Помисли за бодилифт освен лифта,като си решил да го вдигаш повечко.

          Коментар


          • До: Как да си повдигна фронтерата

            КАК СТАВА http://yakatar.wordpress.com/2009/07...-body-spacers/ http://cgi.ebay.com/Vauxhall-Fronter...item255694ea58

            Коментар


            • До: Как да си повдигна фронтерата

              Момчета,никак не е трудно повдигането ... е стига човек да има желание де.!

              Коментар


              • До: Как да си повдигна фронтерата

                При повдигането на ОФА КБ с листови ресьори с 5см. някой променял ли е положението на регулатора на спирачките? Кжете от опит?
                Искам да попитам още някой дали знае колко стандартно трябва да е разстоянието между земята и веждите при излизането от завода? И колко горе долу сляга за 15 години? Питам защото при слягането с годините предполагам поне с 3 или 5 см. регулаторчето на задните спирачки би трябвало да ги кара да спират повече и при лифт от 5 см. дали се връща в нормалното работно положение като при нова кола?

                Коментар


                • До: Как да си повдигна фронтерата

                  Ще ми се да кажа,ама като я взех моята готова и не мога.Обаче MARINHAKER може,той мислеше да пише за неговата вече моя Фронтера какво е правил по нея.Дано прочете и пише.
                  Jeep Cherokee 4.0l-Звяр
                  Volkswagen Passat 1.9TDI-Шосейка
                  OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                  Коментар


                  • До: Как да си повдигна фронтерата

                    Първоначално публикуван от mishev3006 Преглед на мнение
                    Ще ми се да кажа,ама като я взех моята готова и не мога.Обаче MARINHAKER може,той мислеше да пише за неговата вече моя Фронтера какво е правил по нея.Дано прочете и пише.
                    Колега честито.Имаш честа да си собственик на еда от най добрите Фронтерки в България.Браво.Със здраве да си я караш и да не я жалиш много много
                    sigpic

                    Коментар


                    • До: Как да си повдигна фронтерата

                      Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
                      Или ето така!..
                      добре де мен ме интересува при евентуален сиромашки лифт със натягане и подложки на пружините може ли да се компенсира стабилноста със фланци на гумите и има ли някаква зависимост между размера на подложката и фланците
                      който може го може,който не може седи и наблюдава 8) 0889992228

                      Коментар


                      • До: Как да си повдигна фронтерата

                        Първоначално публикуван от 6efa Преглед на мнение
                        добре де мен ме интересува при евентуален сиромашки лифт със натягане и подложки на пружините може ли да се компенсира стабилноста със фланци на гумите и има ли някаква зависимост между размера на подложката и фланците
                        Фланци по-големи от 38 мм, не са ти необходими, а пък и няма други на пазара. Не съм чул някой да се е оплакал от нужда за по-голямо разширяване от това.
                        no signature no problems

                        Коментар


                        • До: Как да си повдигна фронтерата

                          Първоначално публикуван от 6efa Преглед на мнение
                          добре де мен ме интересува при евентуален сиромашки лифт със натягане и подложки на пружините може ли да се компенсира стабилноста със фланци на гумите и има ли някаква зависимост между размера на подложката и фланците
                          Освен фланци ,не забравяй че стабилноста е строго зависима и от амовете.

                          Коментар


                          • До: Как да си повдигна фронтерата

                            Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                            Фланци по-големи от 38 мм, не са ти необходими, а пък и няма други на пазара. Не съм чул някой да се е оплакал от нужда за по-голямо разширяване от това.
                            А ако все пак имаш нужда от още разширяване.....джанти с максимално отрицателно ЕТ/или по-просто казано максимално вдлъбнатинавътре към тлавината/,плюс фланците от 38мм. и ......ставаш....бъги ...
                            Поздрави!
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • До: Как да си повдигна фронтерата

                              значи това за джантите съм го мислил но по за натам и вече ще се позамисля и за амовете пък и се опасявам че хептен ще се скопи добичето ,но на първо време мисля да взема едни фланчета 38мм и да спретна едни подложки 58 мм да вида какво ще стане
                              офф: а какви джанти с отрицателно ЕТ/пасват на фронтера къса база набор 96 без да се припилват и други "туниннги"
                              Последно редактирано от 6efa; 01-11-09, 12:03.
                              който може го може,който не може седи и наблюдава 8) 0889992228

                              Коментар


                              • До: Как да си повдигна фронтерата

                                Първоначално публикуван от mishev3006 Преглед на мнение
                                Ще ми се да кажа,ама като я взех моята готова и не мога.Обаче MARINHAKER може,той мислеше да пише за неговата вече моя Фронтера какво е правил по нея.Дано прочете и пише.
                                Ще напиша,но ще стане много голяма(бая работи промених по нея) за което е необходимо време
                                Първоначално публикуван от 6efa Преглед на мнение
                                добре де мен ме интересува при евентуален сиромашки лифт със натягане и подложки на пружините може ли да се компенсира стабилноста със фланци на гумите и има ли някаква зависимост между размера на подложката и фланците
                                Да фланците компенсират (доказано) мойта (бившата) беше яко навирена и веднага я изпробвах на страничен наклон нямаше никакъв проблем!!
                                Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                                Фланци по-големи от 38 мм, не са ти необходими, а пък и няма други на пазара. Не съм чул някой да се е оплакал от нужда за по-голямо разширяване от това.
                                Аз бях един от хората на които му бяха необходими след каваците.
                                Ето какво ми беше идеята като няма по широки фланци,взимам 38мм и върху тях слагам по малки (има под 38мм колкото искаш размери) и от там фланците стават примерно 40-50мм и тн.
                                Първоначално публикуван от 6efa Преглед на мнение
                                значи това за джантите съм го мислил но по за натам и вече ще се позамисля и за амовете пък и се опасявам че хептен ще се скопи добичето ,но на първо време мисля да жзема едни фланчета 38мм и да спретна едни подложки 58 мм да вида какво ще стане
                                офф: а какви джанти с отрицателно ЕТ/пасват на фринтера къса база набор 96 без да се припилват и други "туниннги"
                                Мисля,че ЯВор продаваше и то доста евтино (на тойота джантите също стават ако намериш)
                                OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X