Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си повдигна фронтерата

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Как да си повдигна фронтерата

    Първоначално публикуван от ss7 Преглед на мнение
    Моя съвет е да не повдигате фронтера, която е с пружини.

    Страничната стабилизация на задния мост е направена по най-простия (и евтин ) начин - с т.нар. панхард щанга - това е щангата точно зад моста, която свързва моста със шасито.

    Основния недостатък е, че при промяна на разстоянието между моста и шасито, моста се премества странично - колкото по голямо е повдигането - толкова повече се премества.

    Карането на повдигната фронтера с пружини с висока скорост е опасно ! Всека неравнина или дупка води до повишено странично изместване на задния мост със всичкитему последици.

    При ресорно окачване тоя проблем го няма, защото ресорите осигуряват страничната стабилизация и там панхард щанга няма.
    До 2" не е нужна тая работа но от 2.5" нагоре се слага планка за сваляне на тази щанга. Това се прави на всички джипове с пружинно окачване не само на фронтерата. Eто как изглежда тази планка за фронтерата.
    Прикачени файлове
    no signature no problems

    Коментар


    • До: Как да си повдигна фронтерата

      Или ето така!..
      Прикачени файлове

      Коментар


      • До: Как да си повдигна фронтерата

        Да - задължително е да се запази ъгъла под който е щангата . Промяна само с един инч се отразява на завиването.

        Ето тук има добро четиво за функцията и ефектите от тази щанга, за съжаление на английски.

        http://www.afcoracing.com/tech_pages/panhard.shtml

        Човек трябва да помни, че промяна по окачването, дори с 1-2 сантиметра може да промени значително поведението на автомобила при високи ( >60км) скорости и завои .
        [URL="http://www.spritmonitor.de/en/detail/306263.html"] [IMG]http://images.spritmonitor.de/306263.png[/IMG][/URL][URL="http://ss7.dupnica.net/?p=632"]
        [/URL]

        Коментар


        • До: Как да си повдигна фронтерата

          Предлага ли се кит за повдигане на ОФА дълга база,която отзад е на ресьор.Повече ме интересува повдигането отпред.Мисля,че ще има нужда от нови носачи.Някъде четох нещо за някакъв лифт на известна фирма,но не мога да го намеря.Иска ми се да повдигна Фронтерата по-сериозно.Ако някой има информация за цени и доставчик,благодаря предварително.

          Коментар


          • До: Как да си повдигна фронтерата

            Първоначално публикуван от kiki45 Преглед на мнение
            Предлага ли се кит за повдигане на ОФА дълга база,която отзад е на ресьор.Повече ме интересува повдигането отпред.Мисля,че ще има нужда от нови носачи.Някъде четох нещо за някакъв лифт на известна фирма,но не мога да го намеря.Иска ми се да повдигна Фронтерата по-сериозно.Ако някой има информация за цени и доставчик,благодаря предварително.
            Явор-Вромос. Кит на Calmini, можеш да си купиш и само някой от частите. Примерно горни носачи ако се предлагат. Защото другото се прави.
            no signature no problems

            Коментар


            • До: Как да си повдигна фронтерата

              Благодаря,FANATIC.Ще потърся при Явор.А твоето от там ли го поръча?

              Коментар


              • До: Как да си повдигна фронтерата

                Първоначално публикуван от kiki45 Преглед на мнение
                Благодаря,FANATIC.Ще потърся при Явор.А твоето от там ли го поръча?
                Не, поръчах само амортисьори Rancho от Америка, биалетки и полиуретанови втулки, другото си го правих сам.
                no signature no problems

                Коментар


                • До: Как да си повдигна фронтерата

                  Добре де , аз да попитам : Някой мислил ли е по въпроса за преместване на ресорите над моста ? Така се получава лифт от минимум 7 см.и нагоре без да се пипа нищо друго . И нямам предвид техническата страна на монтажа ( там проблема е никакъв) , а дали ще се отрази на лашкането при завой
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • До: Как да си повдигна фронтерата

                    Лашкането в завой ще компенсираш с нови,по-дълги амортисьори,но как ще компенсираш прекомерното повдигане на задния мост спрямо предния и увеличените ъгли на работа на каретата на кардана.

                    Коментар


                    • До: Как да си повдигна фронтерата

                      Първоначално публикуван от Кесов (kiki45) Преглед на мнение
                      Лашкането в завой ще компенсираш с нови,по-дълги амортисьори,но как ще компенсираш прекомерното повдигане на задния мост спрямо предния и увеличените ъгли на работа на каретата на кардана.
                      Уффф , никак Сега го загледах - ъгъла на пречупване се увеличава само с няколко градуса , ама един Господ знае колко дълго ще издържи карето. А то ако е за 5-6 см. лифта се постига и само с удължаване на обеците без разправиите.
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • До: Как да си повдигна фронтерата

                        Абе има начини-например нови носачи и усилени торсиони.А между СК и шасито се подлагат планки,за да се свали задния край на СК и по този начин да се намалят ъглите на кардана.А може и леко да се завърти задния мост спрямо ресьорите,като за последното само разсъждавам теоретично.

                        Коментар


                        • До: Как да си повдигна фронтерата

                          Първоначално публикуван от Кесов (kiki45) Преглед на мнение
                          Абе има начини-например нови носачи и усилени торсиони.А между СК и шасито се подлагат планки,за да се свали задния край на СК и по този начин да се намалят ъглите на кардана.А може и леко да се завърти задния мост спрямо ресьорите,като за последното само разсъждавам теоретично.
                          Нещо не схванах... Ако свалим кардана и СК просвета остава същия и дифа, ако не е с цел по-големи гуми, които да не опират в калниците. Ако е така, май по лесно е да вгиднем купето, май идва същото, но по-лесно...
                          Светът на Владо

                          Коментар


                          • До: Как да си повдигна фронтерата

                            Първоначално публикуван от Кесов (kiki45) Преглед на мнение
                            Абе има начини-например нови носачи и усилени торсиони.А между СК и шасито се подлагат планки,за да се свали задния край на СК и по този начин да се намалят ъглите на кардана.А може и леко да се завърти задния мост спрямо ресьорите,като за последното само разсъждавам теоретично.
                            До колкото знам и почти съм сигурен на сузукитата самурай го правят точно така.

                            Коментар


                            • До: Как да си повдигна фронтерата

                              Първоначално публикуван от vladoniki Преглед на мнение
                              Нещо не схванах... Ако свалим кардана и СК просвета остава същия и дифа, ако не е с цел по-големи гуми, които да не опират в калниците. Ако е така, май по лесно е да вгиднем купето, май идва същото, но по-лесно...
                              То купето си е отделна работа. Планки под гредата на СК се подлагат ако правиш отзад по-голям лифт от 5 см. за да се върне кардана на правилната позиция. Може и да не го правиш но тогава започва да хвърля масло от шлиците на СК към кардана, което не е болка за умиране.
                              no signature no problems

                              Коментар


                              • До: Как да си повдигна фронтерата

                                здравей те колеги и аз да се похваля.
                                карам опел кампо и реших и аз да го вирна малко.От пред беше на 820мм а от зад 880мм.Обиците ми бяха 90мм а сега 170мм шест навивки на торсионите и резултата е 890мм от пред а от зад 940мм.
                                Струва ми се че от пред се вдигна много защото танпона на горния носач почти опря.Това дали е сериозен проблем или даго резна малко
                                Прикачени файлове
                                Георги Владимиров

                                Land Rover ‎Discovery 1 v8 3.5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X