Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с парното ФБ 2000г. 3,2i V6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем с парното ФБ 2000г. 3,2i V6

    Както каза колегата maystora6 само със сваляне но мoже да опиташ като махнеш жабката и внимателно откачиш двете половини на пластмасата (кожуха да го позачистиш леко със сгъстен въздух)напролет сваляне.
    OPEL Frontera В 2.2 DTI ДБ
    Polaris Sportsman 800 EFI

    Коментар


    • #17
      От: Проблем с парното ФБ 2000г. 3,2i V6

      Сваля се жабката, сваля се долния капак на изпарителя 5 болта, внимателно се издърва настрани, махат се боклуците и т.н и се закача по обратния ред. Поне на А-то така става, мисля обаче че и на Б-то е на същото място изпарителчето.
      Ей тук седи, откача се само долния капак.

      no signature no problems

      Коментар


      • #18
        От: Проблем с парното ФБ 2000г. 3,2i V6

        Първоначално публикуван от maystora6 Преглед на мнение
        Дааа... лошото е ,че и на мен ми казаха същото и ми искат 160лв за разглобяване и почистване.
        Колега ще те уредя за 50-тина лв. за разглобяването и почистването, но при фронтера Б се излива фреона за да стане качествено. А пълненето се плаща отделно ... след нова година колегата Лозан или брат му ще ми направят профилактиката, днеска се видяхме ...

        Коментар


        • #19
          От: Проблем с парното ФБ 2000г. 3,2i V6

          Първоначално публикуван от E34PSH Преглед на мнение
          Колега ще те уредя за 50-тина лв. за разглобяването и почистването, но при фронтера Б се излива фреона за да стане качествено. А пълненето се плаща отделно ... след нова година колегата Лозан или брат му ще ми направят профилактиката, днеска се видяхме ...
          Ако ще се прави истинско почистване и на А се излива фреона, но мисля че не е нужно.
          Ето го изпарителя.



          Ако не се откачи целия, се сваля само долния капак. Няма смисъл да маха фреона защото боклуците обикновенно се събират в долния капак, който се сваля както писах с 5 болта без да се вади изпарителя.

          П.С. точене и пълнене на фреон е около 120 лв.
          no signature no problems

          Коментар


          • #20
            От: Проблем с парното ФБ 2000г. 3,2i V6

            Ок колега, мерси за подробното инфо и снимки, ще пробваме първо по лесния начин да видиме резултата, но мисля, че при мен няма да се размине без основно почистване. Предполагам че досега не и е правено и затова мисля да съм "краен" Обичам да си поддържам колите на ниво без компромиси ... ще има снимки на операцията и коментар за резултата и относно целия процес в темата.

            Коментар


            • #21
              От: Проблем с парното ФБ 2000г. 3,2i V6

              Първоначално публикуван от E34PSH Преглед на мнение
              Колега ще те уредя за 50-тина лв. за разглобяването и почистването, но при фронтера Б се излива фреона за да стане качествено. А пълненето се плаща отделно ... след нова година колегата Лозан или брат му ще ми направят профилактиката, днеска се видяхме ...
              Малко трудно ,защото съм в Варна.
              Jeep Гранд Чероки 3.1

              Коментар


              • #22
                От: Проблем с парното ФБ 2000г. 3,2i V6

                Имам въпрос.Когато се затвори клапата за въздух от вън и започне да смуче от купето пак ли преминава въздуха през испарителя,защото като я затворя пак си духа слабо.
                Jeep Гранд Чероки 3.1

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем с парното ФБ 2000г. 3,2i V6

                  Първоначално публикуван от maystora6 Преглед на мнение
                  Имам въпрос.Когато се затвори клапата за въздух от вън и започне да смуче от купето пак ли преминава въздуха през испарителя,защото като я затворя пак си духа слабо.
                  Естествено, че минава. Нали лятото като пуснеш климатика за да има по-голям ефект се пуска въздуха да върти вътре в купето.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем с парното ФБ 2000г. 3,2i V6

                    Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                    Естествено, че минава. Нали лятото като пуснеш климатика за да има по-голям ефект се пуска въздуха да върти вътре в купето.
                    Точно така колега, лятото при високи температури ... при първоначално включване на климатика, за да не товари излишно компресора се пуска на въртене на въздуха в купето, като леко охлади въздуха в купето, задължително се сменя аерацията от вън навътре със свеж въздух(тогава достига по-ниска температура на охлаждане)! Такива са инструкциите за ползване на климатика през летните горещини.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем с парното ФБ 2000г. 3,2i V6

                      Не успях да намеря всички болтове на долната кутия на изпарителя.Отпред свалих две скоби и от двете страни по един болт ,леко се открехна но не можа да се отвори напълно.В процепа успях да напъхам една четка и съборих прахоляка от изпарителя.Резултата е че започна да духа 50% по-силно.
                      Jeep Гранд Чероки 3.1

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем с парното ФБ 2000г. 3,2i V6

                        Първоначално публикуван от maystora6 Преглед на мнение
                        Не успях да намеря всички болтове на долната кутия на изпарителя.Отпред свалих две скоби и от двете страни по един болт ,леко се открехна но не можа да се отвори напълно.В процепа успях да напъхам една четка и съборих прахоляка от изпарителя.Резултата е че започна да духа 50% по-силно.
                        Да гадничко е, другите 2 болта са много на вътре и за да ги стигнеш трябва да легнеш по гръб и с фенерче и къса кръстата отверка. Но и така си постигнал успех
                        no signature no problems

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X