Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фронтера за състезания

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Фронтера за състезания

    Първоначално публикуван от monter_m Преглед на мнение
    За чий х** са ти големи ходове отзад, като отпред седи като закована ?!
    Колега не се обиждай, но явно никак не си в "час" с ходовете и окачванията като цяло. Недей да се излагаш така.
    А за любителските състезания видях. Но това не значи че те са само траяли нали??
    Последно редактирано от fanatic; 22-11-10, 12:49.
    no signature no problems

    Коментар


    • #47
      От: Фронтера за състезания

      Първоначално публикуван от Жеко Жеков Преглед на мнение
      Ники, не се набутвай с евтини Опели с махнати кардани. Вземи си къса Витара (по възможност 2.0 лт 130 коня) и я наджипвай с Calmini и ARB до където ти стигнат силите. Почни с блокажите....
      Редно е да се спомене за цените на ARB и Calmini тунингите за Витара. После да няма "олелей". Иначе Попов си печели с окачване "Попов".

      Коментар


      • #48
        От: Фронтера за състезания

        Първоначално публикуван от Кесов (kiki45) Преглед на мнение
        Струва ли си да се подготви една къса база за участие в любителски състезания и хард офроуд.Цената за придобиване няма да е висока.
        Лично мнение:За траялни състезания-НЕ-/тежка и с неголеми ходове отпред/.За офроуд става-побира сравнително големи гуми и след нужното повдигане придобива и сериозен пътен просвет.

        Коментар


        • #49
          От: Фронтера за състезания

          Аз лично мисля, че теглото не и е проблем защото за 45 минути фронти олеква с около 300 кг. без почти никакви сериозни интервенции! Ходовете отзад не са и чак толкова малки, но могат и да се коригират сравнително лесно, а относно ходовете отпред не мисля че са чак толкова важни.
          0877 83 30 90 - Жоро

          Коментар


          • #50
            От: Фронтера за състезания

            Добре де, какво значи тежка? Не е ли в категория около 1800 кила? Тя и тойота 70 тежи толкова, пък не виждам някой да се оплаква че му е тежка.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #51
              От: Фронтера за състезания

              Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
              Колега не се обиждай, но явно никак не си в "час" с ходовете и окачванията като цяло. Недей да се излагаш така.
              А за любителските състезания видях. Но това не значи че те са само траяли нали??
              Айде като си толкова в час, обясни ми как ще постигнеш ходове като този, без цял мост... И кои са другите любителски състезания - Баха Бъргария ?! ... Не знам кой се излага...

              Santa Fe 2.2, 155к.с., 2009г.
              Suzuki Samurai, 1.6, Silverstone 33x10.5x15

              Коментар


              • #52
                От: Фронтера за състезания

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Добре де, какво значи тежка? Не е ли в категория около 1800 кила? Тя и тойота 70 тежи толкова, пък не виждам някой да се оплаква че му е тежка.
                Спарки не разбра ли че 90% от хората са предубедени без да имат техническа представа за конкретната машина.
                1700 кг. е късата база. Лесно ще олекне с много над 300 кила ако целта е състезателна.
                no signature no problems

                Коментар


                • #53
                  От: Фронтера за състезания

                  Нали знаем кой е най проходимия и добър джип.......прежаления...е ако се прежали една фронтера с хубави гуми,лек лифт, няма да върви ли?? ЩЕ върви и още как..Ники,приятелски съвет, не се занимавай с тази фронтера.По добре вземи някоя малко по скъпа но здрава.
                  Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

                  Коментар


                  • #54
                    От: Фронтера за състезания

                    Първоначално публикуван от monter_m Преглед на мнение
                    Айде като си толкова в час, обясни ми как ще постигнеш ходове като този, без цял мост... И кои са другите любителски състезания - Баха Бъргария ?! ... Не знам кой се излага...
                    ще ме скъсаш честно.....
                    отново виждам, че не караш 4х4
                    или поне не така, че да разбереш за какво говоря.

                    П.С. На Миро ходовете са впечатляващи, но както той така предполагам че и ти знаеш че този конкретен самурай с това окачване никога не би могъл да вземе остър завой със скорост над 50 км/ч по пресечен терен? за разлика от мен, но все пак аз мога да се кача на бабуна от 1 метър без проблем и без засилка тъй като имам голям ход отзад ( повече от на стандартна фронтера ).

                    Избягахме от заданието на темата. Отново твърдя, че ходовете на тунингована фронтера са повече от достатъчни за не траялно състезание. Дори и за такова ако човек може да кара и си познава машината няма да се посрами.

                    П.С. Искам да поясня, никога не съм твърдял че фронтера има по-добри ходове от машина с цял преден мост.
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • #55
                      От: Фронтера за състезания

                      Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                      Колега не се обиждай, но явно никак не си в "час" с ходовете и окачванията като цяло. Недей да се излагаш така.
                      А за любителските състезания видях. Но това не значи че те са само траяли нали??
                      Който е гледал любителско състезание, което да е нещо друго от траял, моля да го назове!
                      Life is too short to drive dull cars!

                      Fight global warming !
                      ... turn on your A/С !

                      Коментар


                      • #56
                        От: Фронтера за състезания

                        Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение

                        Избягахме от заданието на темата. Отново твърдя, че ходовете на тунингована фронтера са повече от достатъчни за не траялно състезание. Дори и за такова ако човек може да кара и си познава машината няма да се посрами.

                        П.С. Искам да поясня, никога не съм твърдял че фронтера има по-добри ходове от машина с цял преден мост.
                        Тук вече сме на едно мнение - за НЕ трялно състезание, но в темата ставаше вапрос за такива състезания!!! Интересно как виждаш дали карам 4х4 - да нямаш кълбо на което гадаеш (ако е така, значи ти е за смяна)... Хубаво е да се прочете цялата тема (ако трябва по няколко пъти) преди да се изхвърля човек, като ч.....
                        Последно редактирано от monter_m; 22-11-10, 16:21.
                        Santa Fe 2.2, 155к.с., 2009г.
                        Suzuki Samurai, 1.6, Silverstone 33x10.5x15

                        Коментар


                        • #57
                          От: Фронтера за състезания

                          Първоначално публикуван от monter_m Преглед на мнение
                          ... преди да се изхвърля човек, като ч.....
                          Моля да запазим добрия тон на разговор!
                          Имам желание да водим технически насочена дискусия което е съвсем очевидно че с вас това няма да стане и поради тази причина ще помоля да се въздържате от подобни изказвания за не се стига до излишни наказания.
                          Сега конкретно ако имате желание да разберете какво говоря може спокойно да отворите учебник по геометрия от 4-ти клас.
                          Отново.... ако прочетете вие темата отначало ще разберете че още в първия мой пост който писах, говоря за рали-рейд.
                          Разбирам любовта ви към "Самурая" но нека слезем на земята. Всички знаят че той никога няма да стане за каквото и да е състезание в оригиналния си вариант.
                          Спирам да пиша по темата защото не виждам никакъв смисъл. И моля преди да се изказвате сериозно по дадена тема, повозете се покарайте различни машини в различни условия за да имате база на която да стъпите в спора.
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #58
                            От: Фронтера за състезания

                            Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                            Моля да запазим добрия тон на разговор!
                            Имам желание да водим технически насочена дискусия което е съвсем очевидно че с вас това няма да стане и поради тази причина ще помоля да се въздържате от подобни изказвания за не се стига до излишни наказания.
                            Сега конкретно ако имате желание да разберете какво говоря може спокойно да отворите учебник по геометрия от 4-ти клас.
                            Отново.... ако прочетете вие темата отначало ще разберете че още в първия мой пост който писах, говоря за рали-рейд.
                            Разбирам любовта ви към "Самурая" но нека слезем на земята. Всички знаят че той никога няма да стане за каквото и да е състезание в оригиналния си вариант.
                            Спирам да пиша по темата защото не виждам никакъв смисъл. И моля преди да се изказвате сериозно по дадена тема, повозете се покарайте различни машини в различни условия за да имате база на която да стъпите в спора.
                            Изобщо не е любов към Самурая, просто тази снимка имах под ръка за пример, вашето е прекалена привързаност към конкретния модел или прекалено "късогледство". Това дали трябва да покарам различни джипки - карал съм доста джипки и в момента имам два (единият с цял мост, другия не), явно друг трябва да покара повече. Относно тона, първи го прекрачи с изказвания от рода кой е в час и кой не е и е редно да се въздържате от такива изказвания, преди изобщо да сте наясно за какво става дума във въпросната тема. Отново препоръчвам да прочетете ЦЯЛАТА ТЕМА, ако трябва няколко пъти и да разберете, че става дума за ТРАЯЛНИ СЪСТЕЗАНИЯ И ХАРД ОФФРОУД и да спреде да си говорите това, което ви се иска!
                            То и аз не виждам особен смисъл от това, което пишете.
                            Последно редактирано от monter_m; 22-11-10, 16:53.
                            Santa Fe 2.2, 155к.с., 2009г.
                            Suzuki Samurai, 1.6, Silverstone 33x10.5x15

                            Коментар


                            • #59
                              От: Фронтера за състезания

                              Че защо да не става Фронтерата за състезания и за траял ще стане стига да има мерак !!!
                              Понеже някъде из темата прочетох за червеното Паджеро , човека беше го подготвил само с свалена броня и гуми .И мога да кажа че беше гокяна аткарция и много лудо карана !!!!
                              Така че невиждам какъв е проблема да има Фронтера за траял !!
                              Тия препирни за ходовете и т.н нямат смисъл, човека каквато иска такава да си я прави !
                              Лудак

                              Коментар


                              • #60
                                От: Фронтера за състезания

                                @ monter_m
                                Колега, бихте ли ограничили назидателният си тон до минимум ?
                                След като нашата привързаност към даден модел и марка не можете да я промените, защо трябва да опитвате няколко пъти, все безуспешно ?
                                Темата е как да стане конкретен екземпляр за еди какво си и струва ли си първоначалното ниско капиталовложение.
                                В този ред на мисли, за вас Фронтерата не става - добре, ваше право на мнение.С уговорката да не се опитвате да го налагате, това вече не е добре.

                                По темата - питайте чичко Гугъл за Холден Фронтера и си сверете часовника какви ги творят австралийците.Може да погледнете и Амиго-то/Фронтера КБ/ къде се разхожда в Щатите, може и руснаци и скандинаци да погледнете какво си правят Фронтерите.Исузото, за да сме точни при всички примери.
                                А може и нищо да не правите, за да си консолидирате убежденията с действителността.
                                Ако последното ви е най-изгодно, не споделяйте повече становището си в тази тема.

                                Желая ви лека вечер !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X