Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Представяне на нашите Фронтери

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Представяне на нашите Фронтери

    3.2 и 2.0 ,требва да си усетил разликата със сигурност!Безаварийно каране!
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • От: Представяне на нашите Фронтери

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140727_122350.jpg
Прегледи:1
Размер:228.4 КБ
ID:5632022Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140817_124904.jpg
Прегледи:1
Размер:265.1 КБ
ID:5632023Искам да си кача снимки на моя ОФД

      Коментар


      • От: Представяне на нашите Фронтери

        Първоначално публикуван от b2.2 dti Преглед на мнение
        Искам да си кача снимки на моя ОФД
        Екстра е машинката... само дето блатните гуми си забравил
        ОФА КБ X20SE + метан

        Коментар


        • От: Представяне на нашите Фронтери

          Първоначално публикуван от bobeck Преглед на мнение
          [ATTACH=CONFIG]762622[/ATTACH]Eй я новата придобивка. 3.2, V6. Доста различна като поведение от ОФА, 2.0 спорт.
          Ей - появи се най-накрав във форума
          Бях ти обещал да проверя дали светят означенията на скоростния лост....макар и с голямо закъснение - светят. Какъв размер гуми й сложи и какво реши за газовата?
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • От: Представяне на нашите Фронтери

            Привет! Мерси за инфото. Гуменките са 245/75/16. Проблемът с опирането го реших на първо време...като свалих предните калобрани. Газова все пак ще се слага. При среден разход 17-18/100 ми се вижда разточително да я карам на бензин. Насочил съм се към АЕБ с инжектори Баракуда и така. Установих, че поради спецификата на свалянето на задните седалки така или иначе много дълги предмети не могат да се качат, та вероятно ще сложа относително малка бутилка / пр. 40-50литра / надлъжно, а не напречно в багажника.
            Subaru Outback H6 MY 05 продаден :(
            Opel Frontera V6

            Коментар


            • От: Представяне на нашите Фронтери

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG2395.jpg
Прегледи:1
Размер:58.5 КБ
ID:5633174Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG2393.jpg
Прегледи:1
Размер:62.0 КБ
ID:5633176

              Да се похваля и аз с нова придобивка!Взех я на 31.12 абсолютно в заводски вид с едни 4бр. Коопер Дисковерер 235/75/15.Като екстри само серво и блокаж в задния мост ,но мисля ,че ще го преглътна.Планирам задигане ,обработка на купе,шаси от ръжда ,отстраняване проблема да работи на бензин и само каране.Има какво да и се прави ,но скоро я почвам и ще Ви питам някое и др. въпросче. Поздрави
              Последно редактирано от dilov4eto; 05-01-15, 08:48.
              Nissan Terrano 2.7tdi

              Коментар


              • От: Представяне на нашите Фронтери

                Първоначално публикуван от bobeck Преглед на мнение
                Привет! Мерси за инфото. Гуменките са 245/75/16. Проблемът с опирането го реших на първо време...като свалих предните калобрани. Газова все пак ще се слага. При среден разход 17-18/100 ми се вижда разточително да я карам на бензин. Насочил съм се към АЕБ с инжектори Баракуда и така. Установих, че поради спецификата на свалянето на задните седалки така или иначе много дълги предмети не могат да се качат, та вероятно ще сложа относително малка бутилка / пр. 40-50литра / надлъжно, а не напречно в багажника.
                Моята бутилка я монтирах отдолу под багажника и си запазих обема на багажника - помисли за този вариант! за мен джип/голяма кола без багажник е нонсенс.... Гуми 245/75/16 стават и без да си махаш калобраните - натегни малко торсионите само.
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • От: Представяне на нашите Фронтери

                  Би ли качил някоя снимка, ако може на бутилката. Все ми се струва, че повече от 30 литра не може да влезе между гредите на рамата. Пък уж и просвет гоним...
                  Subaru Outback H6 MY 05 продаден :(
                  Opel Frontera V6

                  Коментар


                  • От: Представяне на нашите Фронтери

                    Първоначално публикуван от bobeck Преглед на мнение
                    Би ли качил някоя снимка, ако може на бутилката. Все ми се струва, че повече от 30 литра не може да влезе между гредите на рамата. Пък уж и просвет гоним...
                    ... и също така ако бутилката е и под лек наклон за да е плътно нагоре, сигурно и по-малко газ събира....

                    Коментар


                    • От: Представяне на нашите Фронтери

                      Бутилката (по спомен) ми е 45 L номинал и ефективен обем 38 L. Просвета въобще не е нарушен - всъщност изобщо не стърчи под бронята!
                      Според мен спокойно може да се сложи и малко по-голяма бутилка. Държа да отбележа, че съм направил малки промени на ауспуха и една кутия, която май филтрира парите от резервоара, но горещо препоръчвам този начин на монтаж вместо да возиш нонстоп един бидон в багажника!

                      Снимки ще пробвам да цъкна на паркинга...
                      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                      Коментар


                      • От: Представяне на нашите Фронтери

                        Днеска залягах пред блока. Ето резултата:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0239.jpg
Прегледи:1
Размер:79.2 КБ
ID:5633874 Тази е за да се види, че не се нарушавапросвета. Бутилката въобще не стърчи извън габаритите.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0237.jpg
Прегледи:1
Размер:81.2 КБ
ID:5633875

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0238.jpg
Прегледи:1
Размер:82.8 КБ
ID:5633876

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0240.jpg
Прегледи:1
Размер:84.5 КБ
ID:5633877

                        Според мен без особени усилия и намаление на просвета може да се сложи същата пура, но с малко по-голям диаметър. Дано съм помогнал да си спасиш полезния обем на багажника
                        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                        Коментар


                        • От: Представяне на нашите Фронтери

                          Според мен е станало много добре и доста практично ,но помисли за някаква защита на бутилката например с извито парче рифел с леки заварки.Поне от кал ,сол и подобни да пази ,иначе скоро започват проблемите ,дори гбиене на самата бутилка!Иначе поздрави супер е джипката )))
                          Nissan Terrano 2.7tdi

                          Коментар


                          • От: Представяне на нашите Фронтери

                            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                            Днеска залягах пред блока. Ето резултата:
                            Тази е за да се види, че не се нарушавапросвета. Бутилката въобще не стърчи извън габаритите.

                            Според мен без особени усилия и намаление на просвета може да се сложи същата пура, но с малко по-голям диаметър. Дано съм помогнал да си спасиш полезния обем на багажника
                            Помисли за някакъв профил хванат за рамата. Така 60 кила да ти висят на 4 болта с тези тънки каиши адски рисково ми изглежда. Иначе е много добра реализация. А какви са ти пружините?
                            no signature no problems

                            Коментар


                            • От: Представяне на нашите Фронтери

                              Защита от кал, сол и вода не можах да измисля - каквито и както да се сложи ми се струва, че само ще влоши положението с изгниването.

                              Относно защита от удари - бутилката наистина е много прибрана и ми се струва излишно. Ако се слага с по-голям диаметър може би ще е добре да се сложи. За захващане за рамата съм мислил и даже ще го реализирам, въпреки, че тези ленти са доста здрави - вътре под гумираната обвивка е стоманена лента.

                              Пружините са 20% усилени. С пълна бутилка и резервоар повдигат около 3-4 см. От www . milneroffroad . com съм ги взимал. Сега има и някакви удължени...
                              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                              Коментар


                              • От: Представяне на нашите Фронтери

                                Подобно захващане на бутилката съм виждал на Грейт уол джипове, че дори и доста по-грозно им стърчи бутилката, защото е и по-голяма предполагам. Така ги пускат от завода, ако си избереш опцията за газ Ей така за всеки случай може да се измисли още едно захващане, но и така да остане едва ли ще е проблем, ако не изгният двете шини след време. В този ред на мисли е добре да се направи по-яко анти корозионно покритие. Защита на бутилката няма смисъл, по-скоро на тази част около сондата само.
                                ОФА КБ X20SE + метан

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X