Обява

Свий
Няма добавени обяви.

успях да счупя патрола

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • успях да счупя патрола

    докато дърпах една витара от една яма пълна с вода в гората нещо изтрещя,Нисана беше на бавните скорости на задна доста го помъчих и спря,помъчих да превключа на друга скорост но лоста не помръдва,накрая влезе на някаква скорост най вероятно 4/5 бърза,нито изключва нито включва,Преди седмица ми смениха съединителя,Някой има ли си на идея какво може да съм счупил,тези дни ще се разглобява но май ще е трудно с частите,Модела е Y260 с двигател SD33 1987Г,
    driving Offroad .. IPSC shooting and hunting


  • #2
    От: успях да счупя патрола

    Koлега,не си много ясно обяснил какво точно прави,но както и да е-най вероятно са скорости или съединител,съдейки от това което те разбрах че прави.Части има не се притеснявай!
    0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

    Коментар


    • #3
      От: успях да счупя патрола

      Докато ме дърпаха назад две витари вързани една за друга,забелязах че макар да бях натиснал съединителя/понеже беше блокирал на някаква скорост/ гумите отзад не се въртят,задния диференциал явно и той беше блокирал,След като излезнахме от гората и ме дръпнаха напред задния диф,се разблокира но все още бях на някаква скорост така и го закарах до сервиза,Съединителя работи,Питам ако се наложи ремонт на скоростната кутия дали да я правя или да търся друга?Някой знае ли колко ще струва кутия и евентуално раздатка???
      driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

      Коментар


      • #4
        От: успях да счупя патрола

        Раздатка мисля, че е малко вероятно да си счупил при това описание. По-скоро се ориентирай към нова СК. Ремонта едва ли ще е изгоден, освен ако не намериш донор със счупено нещо друго. В твоята вероятно е загинал вторичния вал, но щом си влачил колата със зацепена скорост, сигурно вътре всичко е на мармалад.
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #5
          От: успях да счупя патрола

          Не мисля, че ще е мармалад. Може би блокирането на моста и оставането на кутията на някаква скорост не е свързано. В кутията явно имаше включена някаква предавка, но лоста е излязъл, и не може да я изключи. Но все пак успява да включи някоя от другите, и като са включени две предавки наведнъж-кутия е блокирана.
          А докато го влачих с блокирал заден мост си беше доста хлъзгаво, и не мисля, че ще има нещо строшено именно от дърпането. Но докато не се отвори-не може да се каже нищо със сигурност.
          И още нещо-лоста на раздатката не можеше да се включи на всяко положение, едното от крайните го нямаше. Не съм карал подобен параход, и не мога да определя кое точно, но определено имаше проблем и там. Затова колегата пита и за раздатката.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #6
            От: успях да счупя патрола

            Не си спомням някой да е чупил раздатка,но съм виждал няколко блокирали поради клеясване на механиката. Лекува се със смазване отгоре, където има капачка. Лесно е. Започни от там и "раздвижи" лоста в 4-те му положения. Има вероятност да се оправи.

            Коментар


            • #7
              От: успях да счупя патрола

              Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
              Не си спомням някой да е чупил раздатка,но съм виждал няколко блокирали поради клеясване на механиката. Лекува се със смазване отгоре, където има капачка. Лесно е. Започни от там и "раздвижи" лоста в 4-те му положения. Има вероятност да се оправи.
              Правилно те съветва колегата,макар че може и да си скъсал веригата в раздатката и оттам да си мислиш че задния диф е блокирал .
              VEREYA MOTORSPORT TEAM

              Коментар


              • #8
                От: успях да счупя патрола

                Лоста се движи макар и малко неестествено,когато беше блокирал дифа непомръдваше,Направи ми впечатление че на няколко пъти се включи индикацията 4/4 когато лоста беше на 2H при това с изключени хъбове,А скоростния лост се движи във всички посоки и не се изключва тази тъпа скорост,Абе направо я сготвих на манджа
                driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                Коментар


                • #9
                  От: успях да счупя патрола

                  От скоростна,раздатъчна и диф можеш да счупиш едновременно само едното. Другите 2 трябва да си работят нормално. От 3-те най слаба е скоростната. Все пак си помисли кога за последно си им преглеждам маслата особено, ако се завираш в кал и вода...да не ми се обидиш,ама има там едни отдушници...

                  Коментар


                  • #10
                    От: успях да счупя патрола

                    Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                    От скоростна,раздатъчна и диф можеш да счупиш едновременно само едното. ..
                    Бе не е много сигурно... На мен кълбото ми казва, че е оживял само дифа, ама знае ли човек ....
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • #11
                      От: успях да счупя патрола

                      Това е 160-сетка и раздатката е със зъбчатки. Вярно много здраво нещо, ама все пак ...

                      Коментар


                      • #12
                        От: успях да счупя патрола

                        Откачи задния кардан и една от гатанките щте отпадне.При мен като купих Патрола при движение на задна се чуваше осто метелно чукане подобно на чукане на каре но по силно,след като смених маслото с масло за LSD диференциал(дифа е с LSD) чукането изчезна.Едва ли при теб смяна на маслото щте реши проблема,споделям до като факт,но като свалиш кардана щте разбереш дали е скорости–раздатка или диф.Имам рзглобени скорости и раздатка за този модел,счупена е 4та .При нужда звънкаи.
                        "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
                        Кольо.

                        Коментар


                        • #13
                          От: успях да счупя патрола

                          Според мен проблема си е чисто механичен. Износване на ябълката или палеца за превключване на слоростите и скотостната кутия е останала зацепена на скорост. При блючване на друга предавка скоросната кутия блокира. Ще се опитам да прикача един чертеж на тази механика.

                          Коментар


                          • #14
                            От: успях да счупя патрола

                            Ето и още една схема на лостовете. Дано да съм ти бил от полза.

                            Коментар


                            • #15
                              От: успях да счупя патрола

                              Ето това [img][/img]

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X