Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terrano 2 3.0 4H-4L

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Terrano 2 3.0 4H-4L

    Привет на всички. От скоро се радвам на чудесно Терано 2 с 3.0 литров двигател. Но както се очаква с радоста идват и гайлетата. Става въпрос за бавните на колата, когато я купувах не пробвах дали работят къде от еуфорията завладяла ме при контакта с това возило, къде и защото не знаех как се включват. След като я придобих и станах горд собственик разбрах че бавните на мога да ги включа заради не достатъчен ход на лоста надолу. Изчетох темите по въпроса и запретнах ръкави разглобявайки лостовата система. Резултатът беше много ръжда и изгнила и счупена пружина. Та питането ми е някой имали представа от къде може да се намери такава пружина. За сега успях да закърпя положението с останалата що годе здрава част от пружината но не мога да разчитам че ще я кара дълго така. Предварително Благодаря за всички предложения и идеи.

  • #2
    Вече по магазините не е като да няма пружини. Евроболт примерно. И в Бриколаж има дори.

    А цялата листовка система можеш да я намериш от някоя морга.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      Благодаря за идеята, още утре сутрин ще посетя Евроболт.

      Коментар


      • #4
        Здравей, само в прожинката ли беше проблема?
        Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

        Коментар


        • #5
          Здравейте, при мен проблема се оказа само пружината и количество ръжда и кал натрупани на дъното. Решението бе смяна на пружината и изчистване. В Евроболт и други магазини не намерих пружина която да става за това място(имам предвид диаметири вътрешен и външен), обиколих всички магазинчета по Цар Симеон и пак нищо. Накрая ми дадоха сламка за някой в Орландовци който прави пружини. И адреса е ул. Първа Българска армия 81, човекът за десетина минути ми направи пружина която отговаря на всичко необходимо. Качвам и снимка. Поздрави и успех на всички с такъв проблем.

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от ivosan Преглед на мнение
            Здравейте, при мен проблема се оказа само пружината и количество ръжда и кал натрупани на дъното. Решението бе смяна на пружината и изчистване. В Евроболт и други магазини не намерих пружина която да става за това място(имам предвид диаметири вътрешен и външен), обиколих всички магазинчета по Цар Симеон и пак нищо. Накрая ми дадоха сламка за някой в Орландовци който прави пружини. И адреса е ул. Първа Българска армия 81, човекът за десетина минути ми направи пружина която отговаря на всичко необходимо. Качвам и снимка. Поздрави и успех на всички с такъв проблем.
            Аз нямам (за сега) такъв проблем, но мисълта ми беше че имам много добър приятел който търгува с терана за Части и можеше да съдействам за механизма на лоста или пружината. Важно е че ти си свършил работа, сега го чакат много OFF километри.
            Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

            Коментар


            • #7
              Честно казано не помня подробности за тоя механизъм, макар че съм го свалял към 4-5 пъти. Мисля си обаче че там кал изобщо не трябва да влиза. Виж там да няма някое уплътнение или маншон, дето да са сдали.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                Така на мен стартера, ама не на тройката имах едно 2.7 тд, ми събираше кал и буклуци и като почнеше да върти по - мъчно, го свялях и почиствах. Първият път като си се случи така мислех че стартера ще мре, ама на един приятел му се случва същото и го свалях чат пат за почистване, и други с терано 2.7 тд около се мен оплакват от това. С тройката такива ядове не съм имал.
                Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                Коментар


                • #9
                  Моето 2.7 пък за 13 години - нула проблем.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X