Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на окачването на Нисан Терано къса база

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Няма такова нещо като "най-добро" и "пълно щастие". Споделям лични впечатления и виждания, които съвсем не е задължително от чужда гледна точка също да са правилните.

    Няма как да купиш пружини на TrailMaster за отпред, защото отпред не си на пружини.
    Сори, обърках се.
    Мото братство Хищници

    Коментар


    • #17
      Поръчах си комплект Trial Master 5 см. Има ли нещо специфично по монтирането ?
      Мото братство Хищници

      Коментар


      • #18
        Trail Master
        Мото братство Хищници

        Коментар


        • #19
          Колега, качи снимки да видим какво се е получило и какво точно си преправил.

          Поздрави

          Коментар


          • #20
            Здравейте колеги,
            искам да споделя моите впечатления от окачване Dobinsons 2" комплект на Терано 2, 2002. С голямо желание реших да повдигна Тераното и с мъка отплюнчих едни пари, като се сдобих с 4 ама, пружини и торсиони. След необходимия гърч по свалянето на старите торсиони и 10-на минути напасване на новите се оказа, че не стават, проблема 5 мм в плюс. Естествено вчера към 18 не сварих стругар и се наложи да си поиграя с флекса и бутилка с вода. Резнах ги перфектно и стана работата. Интересното е, че има залепени етикети с модела, а именно Терано 2. Монтирахме и другите части и останах доволен от постигнатите визуални резултати, но само докато не я изкарах за тест. На асфалт стои добре, с условието, че иска реглаж на предницата, но по паветата започна да се чува едно дрънчене, като камбана. Оказа се, че задните амове се докосват до пружините в определени вибрации от движението и дрънкат. Огледах отгоре захвата на амовете, монтирано точно и няма място за корекции от там, от долу може евентуално да се положи шайба (3-4мм) от към диференциала, но не знам дали ще е вярното решение.
            Ако имате някакви идеи сте добре дошли...

            Коментар


            • #21
              Ако щракнеш няколко снимки няма да е лошо, защото поне на къса база не виждам никакъв начин аниртисьорите дори да доближат пружините, хем в момента съм с патролски такива, дето са значително по-дебели.

              Снимай и около задните захвати на торсионите. Имам нещо предвид.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • Plamen Iovchev
                Plamen Iovchev коментира
                Редактиране на коментар
                А торсиони ат къде могат да се поръчат,без да се налага преправяне

              • sparkybg
                sparkybg коментира
                Редактиране на коментар
                Където продават IronMan окачвания, например. Питай google - има дистрибутор в България, от който аз купих моите.

            • #22
              Благодаря Sparky, утре сутринта ще пусна..
              Весели празници

              Коментар


              • #23
                Честито Възкресение!
                След по щателно оглеждане се установи, че пружините не са поставени правилно в тарелките и се е получило изместване към амовете..Вдигнах нагласих и сега е ОК, жалкото е, че трябва да вървиш след"майсторите", а иначе взеха 300лв. Мерси още веднъж Sparky и само един въпрос, 265/75 r16 ще влезат ли без интервенция или по-добре на 70?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20200419_075922.jpg
Прегледи:397
Размер:325.9 КБ
ID:6590445Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20200419_075922.jpg
Прегледи:392
Размер:325.9 КБ
ID:6590447 6 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20200419_081554.jpg
Прегледи:399
Размер:766.2 КБ
ID:6590448
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #24
                  И с долния захват на амортисьорите нещо не е така. Гума трябва да се вижда и в двата края, а сега вътршният е в пряк контакт с моста. И понеже горните са същите, предполагам същия проблем има и там.

                  Помолих те да снимаш задните (и отпред и отзад) захвати на торсионите. Може и предните да снимаш.

                  265/75/16 няма да се побере бвз интервенции. 70 ще се побере ако си с оригинални джанти (+25) или най-много +10 (паджеро/патрол)
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #25
                    Първоначално публикуван от manch Преглед на мнение
                    Колега, качи снимки да видим какво се е получило и какво точно си преправил.

                    Поздрави
                    Колата се водеше вдигната, Смениха амортисьори и пружини и тампони. Отзаде се вдигна (не че го исках) към 7 см. Отпред навиха торсиони ли май. Но сега е при едни приятели да ми заварят планки на задните тампони които държат купето и шасито че е изгнило откъм купето. И първоначално ми бяха объркали задните амортисьори , бяха за дълга база, но една счетоводителка направи проверка по номерата, браво на нея , иначе щеше да стане голям майтап. Като я взема ще има снимки , и че сега 15 цоловите гуми дуратрак изглеждат малки. Старите амортисьори отпред бяха каяба и предницата беше добре, отзад неясно какви руски амортисьори и пружини.
                    Мото братство Хищници

                    Коментар


                    • #26
                      Не е била вдигната. Само така ти е казал някой. Просто болшинството "нов внос" са клакнали. 50мм пружини от TrailMaster са си по принцип 70-75mm реален лифт спрямо заводско положение. Същия филм съм го гледал и аз - на старото ми терано бях с TrailMaster пружини.

                      И са здрави, и носят на товар. Правихме 1-2 акции тук във форума, а и аз съм го блъскал самосиндикално яко отзад с товари. Учудващо малко кляка. След 8 години каране с такива пружини - никакви ядове и никакво клякане.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #27
                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        И с долния захват на амортисьорите нещо не е така. Гума трябва да се вижда и в двата края, а сега вътршният е в пряк контакт с моста. И понеже горните са същите, предполагам същия проблем има и там.

                        Помолих те да снимаш задните (и отпред и отзад) захвати на торсионите. Може и предните да снимаш.

                        265/75/16 няма да се побере бвз интервенции. 70 ще се побере ако си с оригинални джанти (+25) или най-много +10 (паджеро/патрол)
                        Здрасти Sparky,
                        ето и снимките Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20200420_142827.jpg
Прегледи:389
Размер:310.8 КБ
ID:6591040Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20200420_142819.jpg
Прегледи:423
Размер:409.0 КБ
ID:6591041Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20200420_142534.jpg
Прегледи:369
Размер:389.9 КБ
ID:6591042Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20200420_142516.jpg
Прегледи:369
Размер:290.0 КБ
ID:6591043Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20200420_142626.jpg
Прегледи:351
Размер:300.6 КБ
ID:6591044Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20200420_142604.jpg
Прегледи:375
Размер:320.8 КБ
ID:6591045Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20200420_142704.jpg
Прегледи:356
Размер:239.4 КБ
ID:6591046Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20200420_142653.jpg
Прегледи:356
Размер:239.6 КБ
ID:6591047

                        Коментар


                        • #28
                          Задните ти захвати все още не са на място. Явно са ти продали неправилни торсиони. Не помня дали гредичката можеше да се обърне и дали е симетрична. Ръбчетата в отвора на шасито трябва да влизат в каналите.

                          Както горе ти писах, и нещо в долните захвати на амортисьорите не е така. Трябва да са на разстояние от шасито и гума да се показват и от двете страни, а сега изглежда опират на шасито.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • bocho64
                            bocho64 коментира
                            Редактиране на коментар
                            Гредата не е симетрична,само един начин на монтаж има. А ехцентриците са си на място поне според снимките са в каналчетата.

                        • #29
                          Благодаря,
                          явно се доверих неоправдано и ще трябва да сменя сервиза и дано не е късно.

                          Коментар


                          • #30
                            Това за мен очеизвадно не си е на мястото:


                            По-горе се спомена че и торсионите са рязани. Не мога да кажа дали са ти продали грешните торсиони или някой в сервиза се е окъкал.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X