Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на окачването на Нисан Терано къса база

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна на окачването на Нисан Терано къса база

    Как се разбира колко е вдигнат джипа защото сегашното му състояние ме устройва но много тръска отзаде особенно на шосе и искам да му сменя окачването.
    До предната вежда 81 см, до задната вежда 84.5 см. Гуми Дуратрак стандартен размер.
    За 5 или 8 см. да си купя лифт комплект.
    Последно редактирано от gydi; 24-02-20, 02:39.
    Мото братство Хищници

  • #2
    След като те устройва сегашната височина със стандартните гуми , сложи окачване за 50 мм лифт . А може и въобще да не го повдигаш , просто подмени амовете и пружините .
    Не знам в какво състояние е сегашното окачване , но имай на предвид , че при късата база возията почти винаги е по-лоша от дългата база.

    П.П. А за меренето , от центъра на гумата( джантата ) до веждата , така е най-правилно според мен и не зависи от налягането на гумите .
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
      ...и не зависи от налягането на гумите .
      Не зависи изобщо от гумите, нито от джантите.

      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

        Не зависи изобщо от гумите, нито от джантите.
        + 1
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • #5
          Trail Master ли са най хубавите за Терано ? Като гледам тези за 5 см и тези за 8 см са еднакви пружини и амортисьори а за 8 см има допълнително някакви планки.
          Мото братство Хищници

          Коментар


          • #6
            Ами има планки! На автомобил с торсионно предно окачване как ще вдигнеш 8 см.?

            Коментар


            • #7
              8-те сантиметра са глупост, по много причини.

              TrailMaster е комфортно ориентирано окачване по отношение на амортисьори.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                Хъмм, чета дългата тема, тези амортисьори Filchev Shocks къде се продават ?
                Мото братство Хищници

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                  Ами има планки! На автомобил с торсионно предно окачване как ще вдигнеш 8 см.?
                  Ше стане като шпренгван москвич.А тръскането е от амортисьори.
                  Последно редактирано от gimax; 25-02-20, 16:16.

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение

                    Ше стане като шпренгван москвич.А тръскането е от амортисьори.
                    80mm TrailMaster има подложки за носачите и планка за пандарда. Плантата как да е, ама подложките на носачите са тотална глупост при терано. Носачите и в оригинал се изморяват и пъкат около болтовете на шарнира. С подложки се товарят още повече, пак там

                    Повече от 50мм (което при TrailMaster е де-факто 70-80, щото карах с такова) на терано не става, освен със сериозни интервенции по кормилното управление.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      С TrailMaster на Терано знам как е.
                      Комфортно е , но след 20-30 к км бяха омаслени амортисьорите.

                      А с Dobinsons или Ironman някой да сподели ?
                      Който търси , намира !
                      Човекът е човек, когато е на път !

                      Коментар


                      • #12
                        Амортисьорите Filchev Shocks на Евгени Филчев гр. Казанлък, УЛ.КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ 3, тел.0882 289898 / 0888 261821 / 0431 624 82
                        kocha от Казанлък който рядко пише във foruma по добри ли са от Trail Master ?
                        Последно редактирано от gydi; 27-02-20, 09:25.
                        Мото братство Хищници

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                          С TrailMaster на Терано знам как е.
                          Комфортно е , но след 20-30 к км бяха омаслени амортисьорите.
                          Нормално за TrailMaster, както и за някои други амове. При мен предните работиха коректно 30000км, задните 60000. През цялото време са били омаслени. Конструкцията им е такава че от 2-3 капки масло започват да изглеждат все едно са за боклука.

                          На мен задните ми харесват, в комбинация с техните си пружини. Предните - както казах комфорт, за сметка на пътно поведение. После ги смених с жълти Monroe Adenture (отвратително друсливи и пак с никакво пътно поведение), после с FOX-ове (мноого по-добре, и трайни - 4 години не ги пипнах), после с Filchev, от които съм най-доволен, но на 20-30000км трябва да се профилактират и 2 пъти годишно да се помпят с азот. Купих си бутилка и пълначка, та това последното не ми е драма.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • Juiced
                            Juiced коментира
                            Редактиране на коментар
                            Какви пари излязоха от Филчев, щото аз като го питах цената на 2 ама беше като цената на целият ми лифт кит плюс монтажа?
                            Ноработата беше такава ,че не можахем да се уточним и оттам крайната цена да се фиксира. Мен дори долната му граница ме стресна, така че си остана с "бюджетната" Каяба.

                          • sparkybg
                            sparkybg коментира
                            Редактиране на коментар
                            По него време долната граница беше 250лв на амортисьор, колкото струваше и Trailmaster-а. Ако външен резервоар, още 100, ако регулация, още 100.

                            Или нещо такова. Каябите са по 50-60лв - сравнението е безсмислено.

                          • Juiced
                            Juiced коментира
                            Редактиране на коментар
                            Точно така се получи в моят случай. 250 долна граница, но каябите бяха и четерите на тези пари. Ако сменя след време торсионите ще взема от неговите амортесьори.. За сега окачването е идеално и на пътя и извън пътя.

                        • #14
                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

                          Нормално за TrailMaster, както и за някои други амове. При мен предните работиха коректно 30000км, задните 60000. През цялото време са били омаслени. Конструкцията им е такава че от 2-3 капки масло започват да изглеждат все едно са за боклука.

                          На мен задните ми харесват, в комбинация с техните си пружини. Предните - както казах комфорт, за сметка на пътно поведение. После ги смених с жълти Monroe Adenture (отвратително друсливи и пак с никакво пътно поведение), после с FOX-ове (мноого по-добре, и трайни - 4 години не ги пипнах), после с Filchev, от които съм най-доволен, но на 20-30000км трябва да се профилактират и 2 пъти годишно да се помпят с азот. Купих си бутилка и пълначка, та това последното не ми е драма.
                          Значи предни задни пружини Trial Master 5 см и амортисьори Филчев предни и задни -това е най добрата комбинация ?
                          Мото братство Хищници

                          Коментар


                          • #15
                            Няма такова нещо като "най-добро" и "пълно щастие". Споделям лични впечатления и виждания, които съвсем не е задължително от чужда гледна точка също да са правилните.

                            Няма как да купиш пружини на TrailMaster за отпред, защото отпред не си на пружини.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X