Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: За Nissan Patrol - GR 2.8 1991

    Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
    При голям лифт, моста се движи по радиус, освен по височина, се наблюдава и хоризонтално преместване / кастор /, тоест моста се приближава към центъра на джипа. Пружините обаче остават на същото място, а резултантното преместаване на оста на пиньона наистина е надолу. Това става ако не се корегира кастора с ексцентрични втулки, при Нисан и Тойота.
    Не че съм много майстор, но лично съм го пробвал и то върху Гранд.
    Кинематиката там е малко по различна, но принципно явлението е едно и също.
    Гранд има два носача, горния и долния, коите са вързани за моста с по един сайленблок. Затова при него пиньона наистина може би ще сочи надолу. При Патроля носача е един, обаче вързан с два сайленблока, и точно затова пиньона сочи нагоре.

    Не спорете, моля, сега си чопля Патроля и гледам тази картинка през цялото време....
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

    Коментар


    • До: За Nissan Patrol - GR 2.8 1991

      Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
      ...
      сега си чопля Патроля и гледам тази картинка през цялото време....
      Не го "чопли", амо го "дигай".
      Така е. Носача е един, двуточково захванат за ръкавите и вярно ще извърти пиньона нагоре. Респективно шенкелите, което вече си е проблем.

      Коментар


      • До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

        Андро,как да вдигам GR-а...........или поне какви прожини да сложа ???,

        Коментар


        • До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

          Бегай утре при стругаря да го вдига,при твойте уморени пружини,нищо няма да завърти и да окъсее,гаранция.

          Коментар


          • До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

            Първоначално публикуван от ТЕРЗИЙСКИ Преглед на мнение
            Андро,как да вдигам GR-а...........или поне какви прожини да сложа ???,
            Първо тия 10см. ги забрави. Може да стане, ама трабва да преработиме и разместиме целия джип.
            Нормалното е 5 см. Трябва ти кит - пружини, амове и планка за панхарда. Има такива китове. Приготвяш четирицифрена сума и казваш искам.
            Пак четири цифрена сума, ама по малка - фтулки за пружините, амове и малко ТНТМ.
            И пълно ТНТМ, ама трябва да си много в час, щото ако го прави друг не се знае кво ще излезе, може да се прави два пъти и сумата пак да е четири цифри.
            Според мен, събирай кинти за истинския кит и гуми.

            Коментар


            • До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
              Първо тия 10см. ги забрави. Може да стане, ама трабва да преработиме и разместиме целия джип.
              Нормалното е 5 см. Трябва ти кит - пружини, амове и планка за панхарда. Има такива китове. Приготвяш четирицифрена сума и казваш искам.
              Пак четири цифрена сума, ама по малка - фтулки за пружините, амове и малко ТНТМ.
              И пълно ТНТМ, ама трябва да си много в час, щото ако го прави друг не се знае кво ще излезе, може да се прави два пъти и сумата пак да е четири цифри.
              Според мен, събирай кинти за истинския кит и гуми.
              Колегата Терзийски не се е изразил правилно.Той няма да го вдига 10 сантиметра,а заготовката трябва да е толкова.Поне аз така си го обяснявам,нали трябва да има отстъп на подложката та да държи пружината.

              Коментар


              • До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                ... Трябва ти кит - пружини, амове и планка за панхарда. Има такива китове. Приготвяш четирицифрена сума и казваш искам ...
                Четирицифрената сума не е задължителна, ако целта на занятието е по-проста. Патрулът ще се повдигне и ако просто се заменят грохналите оригинални пружини с нови за стандартна височина.
                Варианти има - пружини втора употреба от Y61. Или пък поръчка на нови от Милнер Офроуд (Англия) - 4 броя горе-долу на цената на една по-маркова. Вярно е, че за тия пари сигурно са доста китайски, ама и сигурно ще са по-добре от смачкани 18-19 годишни.

                За амортисьори също не е задължително да се дават по 200 и кусур лева за бройка. Има и по-бюджетни решения.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                  Първоначално публикуван от asen_dp Преглед на мнение
                  Колегата Терзийски не се е изразил правилно.Той няма да го вдига 10 сантиметра,а заготовката трябва да е толкова.Поне аз така си го обяснявам,нали трябва да има отстъп на подложката та да държи пружината.
                  прав е колегата Асен ......оште в начлото написаж .....от пред повдигане 6цм. отзад 8цм. подложките са със размери 120мм и 150мм....

                  Коментар


                  • До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                    Първоначално публикуван от ТЕРЗИЙСКИ Преглед на мнение
                    прав е колегата Асен ......оште в начлото написаж .....от пред повдигане 6цм. отзад 8цм. подложките са със размери 120мм и 150мм....
                    Да е.а и интернета, писах като луд и се разпадна, а на теб хич не ти се чете!
                    Добре, ще направиш подложките. Ами старите амове? Добре, държът там нещо - като умрял свещ. Имай в предвид че при вдигане на центъра на тежеста, вертикалните трептения се усещат далеч повече от пътниците и конструкцията. Не случайно амовете за лифт са "други".
                    Виж аз как ги удължих амовете поради бюджетни съображения, ама после си купих предни нови.
                    Какво друго става при лифта? Предния мост зе завърта напред със се шенкелите. Колелата почват да завиват надолу. Ефекта е че волана не се връща. Задния мост и той напред. Няма съосие на валовете и трябва корекция. Или раздатката надолу, или игра с горните щанги.
                    Мостовете се прибират и междуосието става по малко. Задния мост се мести надясно от надлъжната ос и иска сваляне на панхарда. Виж на Чаво планката. Растоянието между буфера и там каквото го среща се увеличава. Иска и подлагане на буферите.
                    За това се сещам.
                    Поради измененията в конструкцията които съм ти посочил, с лифта не трябва да се прекалява.
                    А тръгнеш ли да сменяш амове и пружини, каквито и бюджетни варианти да има, пак отиваме на четири цифри.
                    Прикачени файлове
                    Последно редактирано от Аndro 160; 09-01-10, 09:18.

                    Коментар


                    • До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                      Най добре е колегата да пусне снимка на неговата машина,да се види колко е висока в момента/почти колкото жигула/И тогава да се прецени.Мисля.че с тези 6 сантиметра ще си застане точно като от завода.

                      Коментар


                      • До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                        Вероятно съм за тема Медицина, лечение и лекарства защото от 3 - 4 месеца каквото и да правя или гледам, межу мен и гледаният обект се появява един полупрозрачен NISSAN Patrol Y60 къса база ( и на концерт като примера , и на кино , и на мач , и кадели не ) и за друго не мисля.
                        Обаче и за тук имам няколко въпроса като за начало преди да се сдобия с такъв.
                        - NISSAN Patrol Y60 къса база само с двигател 2,8 дизел ли има
                        - ABS като допълнителна екстра ли е или зависи от коя година е
                        - всички ли имат блокаж или LSD на задния диференциал и хъбове на предните мостове
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                          Първоначално публикуван от Paladin75 Преглед на мнение
                          - NISSAN Patrol Y60 къса база само с двигател 2,8 дизел ли има
                          - ABS като допълнителна екстра ли е или зависи от коя година е
                          - всички ли имат блокаж или LSD на задния диференциал и хъбове на предните мостове

                          - За съжаление, за Европа двигателят е 2,8 турбодизел. Среща се и вариант с 4,2 бензин, но доста рядко.
                          - ABS на Y60-ка поне аз не съм виждал.
                          - Повечето са с твърд блокаж отзад, но има и комплектации с LSD.
                          Не мешай хъбовете с блокажи. Предназначението им е съвсем различно. Ако че от автоджамбази или неориентирани собственици можеш да чуеш, че отпред имало 2 "блокажа".
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                            благодаря за отговора
                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            - ABS на Y60-ка поне аз не съм виждал.
                            - Повечето са с твърд блокаж отзад, но има и комплектации с LSD.
                            Не мешай хъбовете с блокажи. Предназначението им е съвсем различно. Ако че от автоджамбази или неориентирани собственици можеш да чуеш, че отпред имало 2 "блокажа".
                            - за ABS изхождам от тези обяви в mobile.bg или са "автоджамбазки" номера
                            - да разбирам ли че с обикновен диференциал ( без блокаж или LSD ) няма
                            - опитвам се да не мешам хъбовете с блокажи, мисля че предназначението им е да предават движението от предният диференциал към предните полуоските ( когато са включени ), и не работят като твърд блокаж , така ли е?
                            Прикачени файлове
                            Последно редактирано от Paladin; 16-01-10, 03:59. Причина: пояснение

                            Коментар


                            • До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                              За ABS-а Чавдар вероятно е прав. Едва ли има, или, ако случайно има те ще са рядкост от последните години (97-98г.). Едва ли.
                              Хъбовете освобождават движебието на колелата в главините. Т. е. полуоските изобщо не се въртят при свободна позиция. Прави се с цел когато се кара само със задно предаване да се избегне ненужно предаване на движение от въртящите се предни колела през полуоските, диференциала и кардана чак до раздатката. Няма нищо общо с блокировката на диференциала.
                              Последно редактирано от Yaro; 16-01-10, 09:33.
                              Technical Rescue Direct - life lies in courage
                              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                              Коментар


                              • До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                                Първоначално публикуван от Paladin75 Преглед на мнение
                                - за ABS изхождам от тези обяви в mobile.bg или са "автоджамбазки" номера ...
                                Точно номера са. Както вече казах, не съм виждал Y60 (особено от началото на 90-те, каквито са тези от обявите) с ABS.
                                Ако държиш на ABS - ориентирай се към Y61.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X