Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

    Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
    Редукторни мостове до момента няма нито един модел на Нисан заводски. Има такива които са тунингова разработка на една австралийска фирма която ние представляваме за България. До момента няма внесени такива... само че мостовете са само за Y60, Y61... предполагам че едва ли ще е проблем да се инсталират на Y260 и ако се интересувате ще направя проучване...

    Колкото до задният мост на Y260 и Y60 то нещата стоят така:

    И двата модела мостове са излизали с LSD... При Y60,Y61 с LSD са оборудвани или най-евтините модификации или тези които се водят heavy duty и са предназначени за НАТО, КФОР и прочие... взаимозаменяеми са на 100% Мостовете за тези машини освен тази разлика са и почти всичките с барабанни спирачки отзад.

    За всички мостове на Нисан има принудителни блокировки на TJM, на ARB също единствено не съм сигурен за предния блокаж.
    Благодаря за изчерпателния отговор нещата определено станаха по ясни за което благодаря ......що се отнася до справката с австрийската фирма за редукторни мостове .... в момента проучвам няколко модела за каране предимно на черно и за това се интересувам мисля да взема в скоро време що долу-горе истинско 4x4 и за това и се пак е добре да се знае какво се купува та нали колкото е по голяма основата толкова по добре можеш да го доразвиеш като цяло.....

    Коментар


    • #47
      До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

      Искам да споделя следното мнение по темата.В нашето семейство имаме Нисан Патрол ГР 3.0 ТД кьса база, модел 2000.Няма да го хваля, хората които имат подобна машина знаят какво е...

      Искам да кажа, че от изброените проблеми, да чукам на дьрво, нашият Нисан на 100 000 няма никакви проблеми.,Има обаче нещо което не е споменато.На тези километри обаче изгьрмя микро чипьт на помпата...Смяната му беше от порядька на 2000+ лв...

      Досега е сменяно само това!
      Nissan Patrol GR 3.0 TDi

      Коментар


      • #48
        До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

        На всеки 100 000км.,изгаря чипа......

        Коментар


        • #49
          До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

          Такааа,гледам че никой не се е включил...по-въпроса за чипа
          Моля ви и ние сме в чуденка,предстои ни покупка на такъв Patrol,и мислим да вземем с мотор 3,0 все пак е от новите дизели,а и доколкото изчетох върви доста по-добре...кажете си мнението

          Коментар


          • #50
            До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

            Аз имам 3.0 DI Y60. Вече е над 150 000. Изгоря ми динамото. Не можа да издържи едно яко късо. Накладки съм сменял и крушки. Това е.
            Тоя разход 15/100???? Това е или 160км./час или ремарке 3т. До 110 км./час нормален, дълга база 3.0 DI харчи 8.5-9., с неподходящи гуми може 10-11. Засичано с GPS.
            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
            Към модераторите-А изтрийте го сега.
            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

            Коментар


            • #51
              До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

              Кажете моля, колко ще ми струва блокаж на предния мост и кой го монтира проверено добре. Y61
              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
              Към модераторите-А изтрийте го сега.
              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

              Коментар


              • #52
                До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                Редукторни мостове до момента няма нито един модел на Нисан заводски. Има такива които са тунингова разработка на една австралийска фирма която ние представляваме за България. До момента няма внесени такива... само че мостовете са само за Y60, Y61... предполагам че едва ли ще е проблем да се инсталират на Y260 и ако се интересувате ще направя проучване...

                Колкото до задният мост на Y260 и Y60 то нещата стоят така:

                И двата модела мостове са излизали с LSD... При Y60,Y61 с LSD са оборудвани или най-евтините модификации или тези които се водят heavy duty и са предназначени за НАТО, КФОР и прочие... взаимозаменяеми са на 100% Мостовете за тези машини освен тази разлика са и почти всичките с барабанни спирачки отзад.

                За всички мостове на Нисан има принудителни блокировки на TJM, на ARB също единствено не съм сигурен за предния блокаж.
                ARB има преден 100% блокаж за Патрул,Руслан има монтиран такъв преден,а задния е заводския вакумен.

                Коментар


                • #53
                  До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                  Първоначално публикуван от Witch Преглед на мнение
                  На всеки 100 000км.,изгаря чипа......
                  Ужас.Моят е на 110хиляди. Купих го от Германия от немец (това е важното) В Германия продават и араби,руснаци,арменци и т.н. От немец е добре че той не превърта километраж не замазва дупките с гипс и така нататък.А лошото е че не сваля много от цената Като чу че съм от България от съжаление ми свали..........50евро Моят го взех под 70хиляди километра.За год.и половина съм сменил едно водно съединение.Не се беше скъсало а протрило

                  Коментар


                  • #54
                    До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                    Първоначално публикуван от Немезис Преглед на мнение
                    Ужас.Моят е на 110хиляди. Купих го от Германия от немец
                    И ако не ти изгори? Да не го смениш за разнообразие.
                    И на мене ми изгоря динамото...от едно късо. Това не значи, че динамата изгарят на 140 000. Карайте си колите. Което е писано да се счупи си се чупи само.
                    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                    Към модераторите-А изтрийте го сега.
                    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                    Коментар


                    • #55
                      До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                      Към момента притежаваме с Брат ми Нисан Патрул Y260 2.8TD и Нисан Патрул Y60 4.2i бензин.

                      Естествено ще напиша подробно сравнение и повече информация и за двата но към темата мога да добавя следното:

                      2.8 TD е добър двигател с изключително равен ход и специално на купето на Y260 е повече от достатъчен като вървене и динамика. Проблемите на Y260 основно са в тясната колесна база - сравнително неустойчив на странични наклони ( при стандартни гуми и джанти). И другото е скоростната кутия която е късоходна и респективно броя на превключванията сравнено с да кажем стандартна Tojota 70 е почти два пъти по-голям. Оттук и по-бързата и амортизация. През ръцете ни са минали няколко Y60 на които се прави тотална реновация и мога да каже определено че най-доброто правено от NISSAN за всички времена е Y60 с 4.2 литровия бензинов двигател. Невероятна мощност и въртящ момент. При точно 100км./час оборотомера е на 1800 оборота със стандартни гуми!
                      Много високо качество на обработка и изработка на всеки възел. На нашия Нисан, забележете 14 годишен автомобил като го закарахме за подмяна на генерация - даже не бяхме я гледали ни изненадаха с констатацията че няма защо да я сменят тъй като е в отлично състояние. Говоря за оригиналната генерация на автомобила...
                      Всички куплунги са с позлатени контакти и водоустойчиви. С две думи перфектния автомобил. За съжаление шанса да се намери такъв е равен на нула. В България има общо три.
                      Има и във варна още един незнам дали го броите PATROL4.2E дълга база ръчни скорости целият е изрисуван в дракони.Направо съм очарован от възможностите на таси машина
                      CAN-AM RENEGADE 800XR 0898580436 VW PASAT 2.0TDI,DSG,170+ЛЕКО ПИПНАТ[SIGPIC][/SIGPIC]

                      Коментар


                      • #56
                        До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                        Първоначално публикуван от jorkata_bg68 Преглед на мнение
                        Има и във варна още един незнам дали го броите......
                        "В България има общо три", всъщност означава, че се броят на пръсти и са голяма рядкост, а не че са преброявани
                        LZ1HRD

                        Коментар


                        • #57
                          До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                          Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                          Кажете моля, колко ще ми струва блокаж на предния мост и кой го монтира проверено добре. Y61
                          Преден блокаж ARB - около 2000 лв + около 300 за компресор.

                          Монтаж - тъй като си от Пловдив - най-добре при тези, от които ще го купиш
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #58
                            До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                            Първоначално публикуван от Немезис Преглед на мнение
                            Ужас.Моят е на 110хиляди. Купих го от Германия от немец (това е важното) В Германия продават и араби,руснаци,арменци и т.н. От немец е добре че той не превърта километраж не замазва дупките с гипс и така нататък.А лошото е че не сваля много от цената Като чу че съм от България от съжаление ми свали..........50евро Моят го взех под 70хиляди километра.За год.и половина съм сменил едно водно съединение.Не се беше скъсало а протрило
                            А за колко го взе?

                            Имам следния въпрос,какво ще кажете за автоматиците,по-добре ли е,или по-зле?Ние вече събрахме парите,но повечето Патрули,като че ли са автоматици...тези,който се продават тук де.

                            Коментар


                            • #59
                              До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                              Моят е автоматик.15,800 евро там.Нямам проблем с автоматика.Има и по евтини и по скъпи.Но аз предпочетох по стара година но по "гледан" пред по нова година но да му е взета"душата"

                              Коментар


                              • #60
                                До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                                Стреснахте ме с тази тема. До няколко седмици смятах да се сдобия с Патрол с 3 литров двигател. Джипа може да се каже, че е почти спазарен, но след като прочетох тази тема, по4нах да се замислям. На 115000 километра е, 2004 година, автоматик. Не били трябвало, ако е имал някакви дефекти досега (115000 километра) да са се появили и следователно отстранени? Имам време за размисъл до 13-ти този месец. Единственото, което малко ме успокоява е, че съм чувал, че каквото има дефектно по една кола то се появява през първите 50-60 хиляди километра. Има ли нещо вярно в това?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X