Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: С верига или ремък е двг. на Дискавъри 2

    Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
    Скоро един приятел си купи Y61 3,0 DI. От изброените недостатъци и следа не видях. С останалото съм съгласен.
    Пак лично мнение.

    Колегите от Нисан, казват, че Y61 е проблемен и ремонта е само нов двигател ......
    УАЗ 469Б & LR DISCOVERY II

    Коментар


    • #62
      До: С верига или ремък е двг. на Дискавъри 2

      Първоначално публикуван от janissary Преглед на мнение
      Колегите от Нисан, казват, че Y61 е проблемен и ремонта е само нов двигател ......
      Далече съм от мисълта да агитирам някой да купува Патрул.
      3,0DI се произвежда от 2000г. до днес. Почти стария Патрул + 160к.с. + 380 N/m на 2000 об. Лекомислено ми се струва Нисан да произвежда осем год. проблемни двигатели. Имат проблеми първите 2-3 г. Но всички автомобили (сервизно подържани) са с отстранени дефектни възли. Ако се купува обаче, смятам че трябва добре да се провери историята на колата в Нисан.
      Най добре отиди в Нисан и се поинтересувай.

      Коментар


      • #63
        До: С верига или ремък е двг. на Дискавъри 2

        Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
        Първоначално публикуван от janissary Преглед на мнение
        Колегите от Нисан, казват, че Y61 е проблемен и ремонта е само нов двигател ......
        Далече съм от мисълта да агитирам някой да купува Патрул.
        3,0DI се произвежда от 2000г. до днес. Почти стария Патрул + 160к.с. + 380 N/m на 2000 об. Лекомислено ми се струва Нисан да произвежда осем год. проблемни двигатели. Имат проблеми първите 2-3 г. Но всички автомобили (сервизно подържани) са с отстранени дефектни възли...
        А защо да ти се струва лекомислено?
        Нисан преминават през сериозна финансова криза 90-те години, където явно ги спасява Рено. Факт е, че те те не инвестират особено много и често в разработки на нови възли и агрегати. Колкото Тойота например.

        Относно произвеждането на проблемни агрегати - ами това си е при всяка марка. Например Тойота и досега не прави читави скоростни кутии например. Нисан пък в последните 20г. имат един дизел - и това е TD42.

        Ако погледнеш проблемни репорти за 30ZD по Австралийските форуми, ще се хванеш за главата. Проблемите с RD28T у нас ще ти се сторят 'разходка в парка'.

        Коментар


        • #64
          До: С верига или ремък е двг. на Дискавъри 2

          Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
          .... Нисан пък в последните 20г. имат един дизел - и това е TD42......
          Яро, да им се чудиш на акъла за какво им е било да се опитват да правят друг...
          Technical Rescue Direct - life lies in courage
          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

          Коментар


          • #65
            До: С верига или ремък е двг. на Дискавъри 2

            Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
            ...

            Ако погледнеш проблемни репорти за 30ZD по Австралийските форуми, ще се хванеш за главата. Проблемите с RD28T у нас ще ти се сторят 'разходка в парка'.
            Надявам се да стане полезна тема. Сегашните бойци дето ги караме, няма да са вечни. И след някоя друга година избора няма да е много голям.
            Дайте кой каквото знае за 3,0DI да казва. Мой приятел взе 2002г. Не му се четеше рамата и в КАТ го върнаха. Прочете я с UV лампа и отиде за справка в Нисан. Та там му изкараха сменен двигател. По сервизна програма от Нисан. За сега "пее".

            Коментар


            • #66
              До: С верига или ремък е двг. на Дискавъри 2

              Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
              Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
              ...Нисан пък в последните 20г. имат един дизел - и това е TD42....
              Яро, да им се чудиш на акъла за какво им е било да се опитват да правят друг...
              Много просто, икономико-маркетингови причини, плюс не на последно място - Европейския пазар. В Австралия Y61 с 30ZD е с около 30% по-евтин от Y61 с TD42T от магазина. И съответно много хора там са - защо да взимам 'култовия' 4.2, като със спестените пари ще си наджипя 3-литровия... Ами явно има защо.

              Коментар


              • #67
                До: С верига или ремък е двг. на Дискавъри 2

                Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
                Надявам се да стане полезна тема. Сегашните бойци дето ги караме, няма да са вечни. И след някоя друга година избора няма да е много голям...
                Напротив , избор винаги ще има, но все повече само за първите три години от магазина... (и след това пак избор)...

                Коментар


                • #68
                  До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                  Имам познат с 3.0 двигатела а машината е 2004 година-казва,че е новия който е 160-то коня.На нова година го видях и се оплакваше от дебитомер(ако не бъркам),че постоянно се скапвал.Сменял го в Нисан няколко пъти.От Нисан му обяснили,че имат цяла партида дефектни дебитомери.

                  Коментар


                  • #69
                    До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                    Вече почти година карам Патрол 3.0 ТД 2000г. и съм без забежки. Карам го основно по гората но и по асфалта е доста пъргав и стабилен. Последните дни го тествах на -14 градуса и пали без проблеми. Е сложих му чип и сега е 196к.с. и се промени коренно. Още от 1500 оборота имаш чувството, че нещо изригва от коша.
                    Основния проблем който имах е каране на ниските обороти в гората, но вече му свикнах. Особен ефект се постига с добри МУД гуми. Супер доволен съм от КУПЪР СТТ. Доволен съм и от голямото купе(дълга база), че като тръгна със семйството не се замислям къде какво да сложа за разлика от късата база Г класа, която карах преди това.
                    Опит е името, с което много хора наричат грешките си.

                    Коментар


                    • #70
                      До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                      Здравейте на всички Участници,
                      преди няколко дена се регистрирах в сайта а от 3-4 месеца изчитам почти всичко за НИСАН ПАТРОЛ.Благодаря на всички колеги за качествената информация на базата на която взех решение каква джипка да си купя.
                      Преди 3 месеца си купих от Германия нов НИСАН ПАТРОЛ LE 3.0 TDI 2008г.дълга база автоматик просто е разкошен наистина е супер
                      навъртях му вече 6500 км. както каквото съм изчел тука и в сервизната му книжка,но преди няколко дена забелязах че турбото му е леко омазнено и много слабо е просълзило.
                      Веднага отидох в нисан защото е гаранционен но там ми казаха да го карам така то щеси покажело дали трябва да се сменя турбото или каквото било там.
                      Просто се притеснявам от компетентноста на майсторите и ако наистина има проблеми в турбото,то поне ако може някой даме посъветва какво да направя зада не оплескаме още повече нещата.
                      Или поне качествен фирмен сервиз.
                      И нормално ли е на тези километри да се случи това.
                      Благодаря ви предварително.

                      Коментар


                      • #71
                        За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                        Какво ще кажете за този Нисан патрол
                        цена: 18999лв.
                        Дата на производство януари 2002 г.
                        Тип двигател Дизелов
                        Мощност (к.с.) 157 к.с.
                        Скоростна кутия Ръчна
                        Категория Дълга база
                        Пробег 132000 км
                        Цвят Металик
                        Особености:
                        4x4, ABS, Airbag, Ел. Огледала, Ел. Стъкла, Климатик, Лети джанти, Лизинг, Металик, Нов внос, Ролбари, С право да дан.к-т, Сервизна книжка, Серво управление, Стерео уредба, Халогенни фарове, Центр. заключване
                        Какво трябва да се гледа преди да се купи?
                        Благодаря на всички
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #72
                          До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                          Първоначално публикуван от hristo20000 Преглед на мнение
                          С моделаY260 несъм много запознат но при GR Y60 - Y61 си е заводско
                          ипълнение блокаж на заден мост поне до колкото съм запознат ако греша моля поправете ме
                          А какво е ЛСД? Гледам, че го обсъждате , а не съм запознат.. явно..

                          Коментар


                          • #73
                            До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                            Диференциал с повишено триене, Диференциал с ограничено приплъзване /Limited Slip differencial/ - предава въртящ момент към колелото с по-голямо сцепление след като забуксува някое от съответния мост.

                            Коментар


                            • #74
                              Нисана е страхотна машина! Наскоро се сдобих с един Патрол, 2.8, къса база. Страхотен красавец. Даже и го окрасих малко с някои глезотийки. Върви като танка "Руди". Скоро и снимки.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:28022009(001).jpg
Прегледи:2
Размер:134.4 КБ
ID:5092718

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:28022009.jpg
Прегледи:2
Размер:142.0 КБ
ID:5092719

                              Малко снимки!
                              Последно редактирано от Злой; 01-03-09, 19:15. Причина: снимки добавяне...
                              Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

                              Коментар


                              • #75
                                До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                                Здравейте. И аз наскоро взех патрол GR 2.8TD 91г. Изумен съм от възможностите му, но мисля че имам сериозен проблем. Незнам дали тук трябва да споделя и да попитам за мнение, предварително се извинявам. Появи се странно "стържене" в скоростната кутия на 3-та и 5-та скорост. Какво може да е, сериозно ли е и цялата кутия ли трябва да сменя?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X