Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Навара d22

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    За да и сложа 265×75×16 това на 32 ли отговаря и евентоално фланци за да не давам пари за минусови джанти

    Коментар


    • #47
      на 31.6 отговаря. И разликата спрямо сегашните ти ще е маргинална. Нещо като 12-15мм в диаметър, или 6-7мм като просвет.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #48
        Поне така съм го намислил, затова питам тук,нов съм до сега съм карал само витари

        Коментар


        • #49
          Е, ако сложиш фланци ще трябва да режеш калници.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #50
            Първоначално публикуван от mauze_3006@abv.bg Преглед на мнение
            За да и сложа 265×75×16 това на 32 ли отговаря и евентоално фланци за да не давам пари за минусови джанти
            Мен един инцидент в гората преди 10тина години тотално ме отказа от минусови джанти,а практиката ми е доказала ,че не джантите и дланците са фактор за стабилноста на джипките .Другото Sparky ти го е написал.
            Ако питаш мен за твойте цели не си пипай пикапа ,ако тези джанти не те кефят потърси си други нещо от рода на ет 10-15-20 и на този размер гуми си ок
            При мен освен ,че исках максимален клиренс без сериозни преработки,целта да сложа 32ки беше и друга .Моя пикап е с 4.8.. предавателно чисно ,бая бавни дифове,със стандартните гуми на 5скорост при 2000об се движех с около 65км/ч ,а при скорост от 100км/ч на 5 та мотора държеше 3200об. Сега на 5та с 2000об съм на 80км/ч ,предполагам на 100 ще държи около 2700-2800об .
            При теб не е така ,твойте диференциали са по бързи .
            Последно редактирано от hunter vl; 03-05-20, 14:02.
            "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
            Кольо.

            Коментар


            • #51
              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение


              На снимката не виждам нищо по-масивно от тераното. Капсулования горен шарнир категорично е по-лошо решение по отношение на поддръжка, ако е наистина капсулован и не е сменяем. Това че захватът му не е с ос а 2 отделни болта, ако е направено читаво, да речем е по-добре, но пък и проблем тераното с тая ос няма, освен при екстремни изпълнения.

              Кормилното управление е реалния лимит. А там лесно няма.
              Съгласен съм за кормилните щанги и хебела ,но там за сега толкова.Колкото до горния носач мисля тези дни да се разшетам по моргите да купя един,като е пред мен на тезгяха ще го мисля.
              "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
              Кольо.

              Коментар


              • #52
                А пък като махнат КПП-тата и го засилиш насам, мога да поумувам доколко е възможно да направя усилени и за Navara, и тогава казусът с шарнирите ще приключи. Въпроса е да се хване дали разстоянието между оста на тампоните и центъра на топката на шарнира е достатъчно близка до терановата, за да знам дали мога да ползвам терановия станок, на който редя терановите носачи при заваряване. Гледам Calmini имат носачи с почти същата конструкция като терановите, поне на картинка.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #53
                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  А пък като махнат КПП-тата и го засилиш насам
                  Ааа къде насам?Той си е тук ,западна София
                  "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
                  Кольо.

                  Коментар


                  • #54
                    Ми хубаво де. ако вземеш, обади се. От едно мерене няма да заболи.

                    ...че като знам каква опашка се е нагласила за носачи, ще ми се види нанагорно известно време.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #55
                      На място ,на крик със свалена гума може ли да мерим ?Ако не за 20-30 лв мисля че ще намеря един носач .
                      "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
                      Кольо.

                      Коментар


                      • #56
                        Темата стана интересна,следя.

                        Коментар


                        • #57
                          Да попитам след като джантите са ми ет 40 ако сложа фланци 38мм или там колкото са няма ли да дойде около ет 0. За да не слагам минусови джанти.Само с фланци мисля че няма да се наложи да режа калниците ако си остана на този размер.

                          Коментар


                          • hunter vl
                            hunter vl коментира
                            Редактиране на коментар
                            Всичките цифри са милиметри ,от 40 като извадиш 38 колко остава ? Ет става 2

                        • #58
                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Ми хубаво де. ако вземеш, обади се. От едно мерене няма да заболи
                          Намерих един ,утре или вдруги ден ще пристигне .Шарнира се сменял не бил капсулован ,на шлици бил ,като дойде носача ще го разгледам.

                          "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
                          Кольо.

                          Коментар


                          • #59
                            ok
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #60
                              Носача е при мен от няколко дни ,но нямах време за него !Шарнира влиза от горе а отдолу го законтря голяма зегерка.
                              "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
                              Кольо.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X