Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Буксата е OBDII ама протоколът не е. Протоколът е същия като на 14 пинова.

    С 16 пинове е моето. Чета го с диагностиката от старото ми 14 пиново 2.7TDI, със самоделен преходник.

    Аз не казвам че няма диагностики, дето го четат. Казвам само че точно с тая няма да го прочетеш. Хардуерния протокол е сериен порт на 9600 бита в секунда (OBDII e CAN). Софуерния също няма нищо общо с OBDII.

    Пак - ако искаш евтино, трябва диагностика за 14 пинова, с преходник към 16 пинова букса и ECUTalk софтуер (само за Windows e, но пък е безплатен). Това се набавя за около 50-ина лева и по-малко. Просто трилитровите теранота са със стария протокол и не могат да се чипосват през буксата, а се сменят чипове физически. За съжаление.

    Само 2.7 след 2000г. се чипосват през буксата и се четат с OBDII.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • mitio
      mitio коментира
      Редактиране на коментар
      Благодаря! Малко съм назад с електроноката и не ги вдевам много тези неща. Ще мина и без тази глезотия.

  • Здравейте, колеги!

    Въпросът ми, който искам да задам към запознатите с материята съм сигурен, че е дискутиран многократно, но направо нямам време да поразровя из форума.

    В момента "Терано" -то ми, родено през 2000г. е с гуми с размер 235х70х16, то си е и фабрично зададено така. Питането ми е дали гуми с размер 245х75х16 биха му станали без проблем, или трябва да се кръцне тук-там?
    Става въпрос за гуми "Goodyear Wrangler Duratrac" OWL MS 245х75х16, ако това има значение.

    Благодаря!




    Коментар


    • Аз от три години карам с този размер Roadcruza RA1100, на оригиналните джанти.

      Преди да ги взема, предницата ми беше клекнала, т.е. имаше към 7-8 см разлика във височината със задницата. Презацепиха ми торсионите (че бяха в крайно положение) и сега разликата е 4 см.

      Никъде не опират, нищо не съм рязал. При въртене на волана минават на 1 см от вътрешния ръб на калобрана (който може малко да се подкастри при нужда)

      Ако не ти е клекнала предницата и не си с изнесени джанти, няма да имаш проблем.
      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
        Аз от три години карам с този размер Roadcruza RA1100, на оригиналните джанти.

        Преди да ги взема, предницата ми беше клекнала, т.е. имаше към 7-8 см разлика във височината със задницата. Презацепиха ми торсионите (че бяха в крайно положение) и сега разликата е 4 см.

        Никъде не опират, нищо не съм рязал. При въртене на волана минават на 1 см от вътрешния ръб на калобрана (който може малко да се подкастри при нужда)

        Ако не ти е клекнала предницата и не си с изнесени джанти, няма да имаш проблем.
        Благодаря!

        Джипа е повдигнат, но за всеки случай първо ще пробвам при читав гумаджия, как ще са нещата, защото от фирмата доставчик на гумите ми казаха, че ако ми изпратят гумите по куриер, след това нямало възможност да бъдат върнати. Снимката е стара, но и към момента състоянието на джипа е идентично.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image_798221.jpg
Прегледи:289
Размер:103.3 КБ
ID:6900913

        Поздрави!

        Коментар


        • cecoa1
          cecoa1 коментира
          Редактиране на коментар
          Ако пазаруваш гумите през интернет, винаги могат да бъдат върнати, но естествено да са си с етикетите.
          А иначе, със сигурност ще стане този размер, ако е само за това, не го мисли.

        • bullet_pk
          bullet_pk коментира
          Редактиране на коментар
          Аз купих гумите от Хелиос - Севлиево. И понеже ги объркаха и ми пратиха МТ вместо АТ си им ги върнах. Просто не приех доставката. Признаха си грешката и след два дена ми пратиха правилните.

          Мисля че има и закон, според който при онлайн търговия, до 14 дни можеш да върнеш стоката, ако не си доволен. Разбира се не трябва да има следи от употреба.

          Тераното ти е абсолютно същото като моето. Няма да имаш проблем с гумите.

      • На мойто без да е вдигано съм го карал с 245/75R16 но без да е вдигано са му големи.
        Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

        Коментар


        • Здравейте!
          От около година съм собственик на Терано 2.7 тди 2000 година. За сега джипката се държи прилично. Бихте ли ми казали как се сменят кручките от подсветката на централната конзола? Както и какъв вид са самите крушки?
          Благодаря, хубав ден на всички!

          Коментар


          • Сменяш се като свалиш таблото с врътките. Тук Спарки е описал как се сваля. Виж и на предната страница 37-38 пост
            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • Rosen_v
              Rosen_v коментира
              Редактиране на коментар
              Благодаря!

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X