Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми за Патрол 33" ???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гуми за Патрол 33" ???

    Проблема ми е следният:
    Повдигнах Нисана с около 7см и 31х10,5х15 му малеят. Иска ми се да сложа 33х10,5х15. Прерових нета, но на този размер има само BFG km2 MT. Доста четох из форума и видях повече отрицателни мнения отколкото положителни за BFG.И на мен не ми харесват,но за този размер нямам никакъв избор.
    Нисана ще го ползвам зимата да си стигна всеки ден до вилата /чер път и баир/ и лятно и есенно време за риба/понякога се налага да се гази доста кал/.
    Имам 2 въпроса:
    За условията за които ще го ползвам с 33-ките по-добре ли ще се справя патрола/ Y60 дълга база/
    Къде мога да видя и да си поръчам този размер,но да не е BFG

    Благодаря предварително.

  • #2
    От: Гуми за Патрол 33" ???

    Първоначално публикуван от edd2 Преглед на мнение
    ... Имам 2 въпроса:
    За условията за които ще го ползвам с 33-ките по-добре ли ще се справя патрола/ Y60 дълга база/
    Къде мога да видя и да си поръчам този размер,но да не е BFG

    Благодаря предварително.
    За мен разликата в проходимостта между Патрул с 31" и с 33-ки е доста сериозна, проверена в Долината на закъсалите виетнамки (наблюденията ми са за къса база). На мен дълга база с по-малки от 33" даже не ми изглежда добре.
    33х10.50/R15 не съм намирал други освен BFG. Затова и първите ми 33-ки бяха такива. След това минах на Goodyear, обаче 285х75/R16.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      От: Гуми за Патрол 33" ???

      С кой мотор е?
      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

      Коментар


      • #4
        От: Гуми за Патрол 33" ???

        Първоначално публикуван от edd2 Преглед на мнение
        Иска ми се да сложа 33х10,5х15. Прерових нета, но на този размер има само BFG km2 MT.
        Има и BFG МТ ТА, които са с друга шарка е вярно пак са BFG... Иначе сега като се разтърсих ми се мернаха и едни silverstone, но бяха над 400 лева едната.
        Аз лично бих потърсил в e-bay и в американските сайтове(не съм правил поръчка, но съм се интересувал и ако не са ти спешни мисля, че ще се докара добра цена за хубави гуми).Другият вариант е да смениш 15-ките джанти.
        Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
        Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

        Коментар


        • #5
          От: Гуми за Патрол 33" ???

          Първоначално публикуван от Vani4a Преглед на мнение
          Има и BFG МТ ТА, които са с друга шарка е вярно пак са BFG... Иначе сега като се разтърсих ми се мернаха и едни silverstone, но бяха над 400 лева едната.
          Аз лично бих потърсил в e-bay и в американските сайтове(не съм правил поръчка, но съм се интересувал и ако не са ти спешни мисля, че ще се докара добра цена за хубави гуми).Другият вариант е да смениш 15-ките джанти.
          Не са ми спешни и ми харесват тези- toyo open country m/t . Какви джанти да взема и от къде?

          Коментар


          • #6
            От: Гуми за Патрол 33" ???

            Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
            С кой мотор е?
            сега е с 2,8тд, но мисля 2014г да слагам RB25

            Коментар


            • #7
              От: Гуми за Патрол 33" ???

              Първоначално публикуван от edd2 Преглед на мнение
              Не са ми спешни и ми харесват тези- toyo open country m/t . Какви джанти да взема и от къде?
              Въпроса е , какви са наличните джанти.
              Не знам какво предлага пазара, като размери от посоченото Тойо/разбирай за колко цола джанти/, но имам преки впечатления от същата марка, но А/Т и са прекрасни.
              Моите са 265/75/16.
              Добре би било, ако са с отрицателен офсет, понеже 7см. лифт не е малко, особено, ако е в резултат от подложки, или боди-лифт.
              В този смисъл е по-добре, ако са 15-ки, защото намирането на отрицателни 16-ки е ... трудна работа.
              В Габрово има достатъчно компетентни хора, които, вярвам, биха помогнали на практика - например потърсете Лагадов.
              Life is too short to drive dull cars!

              Fight global warming !
              ... turn on your A/С !

              Коментар


              • #8
                От: Гуми за Патрол 33" ???

                Първоначално публикуван от mitkochanev Преглед на мнение
                Въпроса е , какви са наличните джанти.
                Не знам какво предлага пазара, като размери от посоченото Тойо/разбирай за колко цола джанти/, но имам преки впечатления от същата марка, но А/Т и са прекрасни.
                Моите са 265/75/16.
                Добре би било, ако са с отрицателен офсет, понеже 7см. лифт не е малко, особено, ако е в резултат от подложки, или боди-лифт.
                В този смисъл е по-добре, ако са 15-ки, защото намирането на отрицателни 16-ки е ... трудна работа.
                В Габрово има достатъчно компетентни хора, които, вярвам, биха помогнали на практика - например потърсете Лагадов.
                Джанти и 15" и 16" с офсет -40 се намират спокойно.Нови китайчета са около 420-430лв.Виж за втора употреба...май и двата цолажа трудно се намират с голям отрицателен офсет...
                Относно гумите...на 15" просто са малко по-евтини,а и за офроуд според мен е по-добре да е по-малка джантата и гумата да е с по-висок борд.Така гумата обира по-добре неравностите,камънака и т.н.
                По тази причина и аз съветвам да се мине на 15"...ако джипа е с друг цолаж!
                П.П. 7см. повдигане за дълга база Патрол...не е чак толкова много.Като се замислите по-малко е от 3"...Масово има направени Патроли като този дълги с 4" окачване,което е нещо като 10см. лифт,да не говорим ,че има и по-високи...
                Поздрави!
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • #9
                  От: Гуми за Патрол 33" ???

                  От личен опит силно ти препоръчвам Toyo Open Country MT 255/85/16. Ако много те интересуват конкретните причини и не можеш да намериш къде е писано във форума (има) кажи да пиша. Но за 33" за обща употреба конкуренцията е слаба
                  Technical Rescue Direct - life lies in courage
                  http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                  Коментар


                  • #10
                    От: Гуми за Патрол 33" ???

                    Не ми се ще нещо и джанти да търся. Toyo-то / 33х10,5х15/ го има в САЩ ,ако някой се занимава с групажи от там да се обади.

                    И пак да питам BFG MT наистина ли не е удачна?
                    Последно редактирано от edd2; 26-09-13, 20:18.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Гуми за Патрол 33" ???

                      Дали ще вземеш 33/10.5/15 или 255/85/16 няма голяма разлика. 16-ката просто е малко по голяма в общ диаметър, балона е почти еднакъв. Тойо се държи прилично през зимата на пътя (относително разбира се). КМ2 не съм карал, но шарката не говори за добро сцепление на сняг, така съм и чел. Крал съм в подобни размери стария гудрич, MT/R и разни по неквалитетни. Тойото е съществено по-добре от всички.
                      Technical Rescue Direct - life lies in courage
                      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                      Коментар


                      • #12
                        От: Гуми за Патрол 33" ???

                        Ползвах Гоодрич МТ/новата шарка на къс Патрол/...крайно съм недоволен.На кал НЕ става...бързо се запълват тесните разстояния между грайфера и става валяк.За тежки машини като Патрола се иска малко по-агресивна гума,за да може да преодолява големите килограми.Същите гуми пък на мокро на асфалт са направо риск от сериозно ПТП.Малко да росне и...първите спирачки те подкарват на шейна,а...тежък Патрол да тръгне на шейна си е направо крайно неприятно!
                        В момента карам с Купър Дискавъри МТ...мога да кажа само положителни отзиви.Много добро държание на асфалт/ и сух и мокър/,добро държание на кален терен и ...супер добро държание на сняг/особено дълбок/.Единственото отрицателно е,че като всички гуми МТ след минаване на 2000-3000км. и шума от грайфера се позасили/в началото бяха направо тихи за такива гуми/,но...както се казва "пълно щастие няма!"
                        Поздрави и успех!
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Гуми за Патрол 33" ???

                          Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                          Купър Дискавъри МТ...мога да кажа само положителни отзиви.Много добро държание на асфалт/ и сух и мокър/,добро държание на кален терен и ...супер добро държание на сняг/особено дълбок/
                          Също съм много доволен от Купъра,4 години го разцепих от каране.Потвърждавам казаното от колегата на 100 %.Няма да сбъркаш ако го вземеш,едни 265/75/16 или 255/85/16 ще му заспят на нисана като "шамар на врат".
                          Последно редактирано от gimax; 27-09-13, 09:04.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Гуми за Патрол 33" ???

                            Значи ,ако търся 33х10,5х15 ням никакъв избор и сега трябва да започвам да търся джанти 16-ки ?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Гуми за Патрол 33" ???

                              Първоначално публикуван от edd2 Преглед на мнение
                              Значи ,ако търся 33х10,5х15 ням никакъв избор и сега трябва да започвам да търся джанти 16-ки ?
                              Що,има и 15-ки: http://www.primex-bg.com/gumi/4x4SUV...Discoverer-STT

                              п.п.ако се брои за реклама-някой мод за забърше.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X