Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз съм вече с Терано

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: И аз съм вече с Терано

    Колеги от известно време след като запаля двигателя/при първи старт за деня/ в рамките на 5 минути или докато позагрее малко двигателя ми претриса лекичко,чак като отпусна спирачката да потеглям без газ се получава нещо като леко подскачане.
    След като поработи малко всичко изчезва и след това не се появява през деня.
    Другото,което ми прави впечатление,е че оборотите на ДВГ при студен старт май нямат разлика с тези при загрял двигател,освен ако не пусна климатика.
    Добавка в горивото слагам редовно и по около 300 гр. двутактово масло на резервоар.
    "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
    0878739299

    Коментар


    • От: И аз съм вече с Терано

      Ти сега студен старт нямаш. Чакай температури под 5-10 градуса. Тогава си вдига оборотите.

      Защо потегляш без газ? Автоматик?
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: И аз съм вече с Терано

        Автоматик е и при изкарване от гаража само отпускам спирачката и го вадя на оборот и тогава усещам придърпването.
        "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
        0878739299

        Коментар


        • От: И аз съм вече с Терано

          Малко го поосветих
          Прикачени файлове
          "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
          0878739299

          Коментар


          • От: И аз съм вече с Терано

            Здравейте колеги.
            Как мислите,тези джанти 17-ки ще паснат ли на моя джип или ще са му големки.
            Прикачени файлове
            "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
            0878739299

            Коментар


            • От: И аз съм вече с Терано

              То дали ще са големи зависи от размера на гумите. Иначе общо казано пътното поведение на асфалт ще се подобри, за сметка на по-големия шанс след 2 влизания в гората джантите вече да не изглеждат така. Отделно ще има по-малко "месо" около тях за поемане на евентуални удари. Иначе на тоя на картинката му тичат. Евентуално и по-трудно ще се намират агресивни гуми, дето да са с до 31 инча външен размер. Слагане на ръчни хъбове също отпада като вариант, освен ако поне предните не се струговат в средата.

              Та, хубаво си помисли за какво смяташ да ползваш джипката. Според мен 16-ки са по-добър размер за терано, но това си е мое виждане.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: И аз съм вече с Терано

                Спарки,благодаря.
                Идеята ми беше,дали ще станад джантите,като монтаж на главините,ясно ми е че това е джанта за пред кафето лятно време.
                И аз предпочитам 16-ки,но няма от този модел,те са само 17-ки и много ме кефят,а пък за зимно време ще си оставя оригиналните 15-ки с подходящи гуми.
                Ако си намеря де и то на добра цена.
                "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                0878739299

                Коментар


                • От: И аз съм вече с Терано

                  от пред няма да ги навреш защото си с хъбове без значение ръчни или автоматични
                  тея джанти са само за новия фейс и то за тея дето са с капачки а не с хъбове

                  Коментар


                  • От: И аз съм вече с Терано

                    Ей много ти благодаря.Това ме.интересуваше и ми го казваш навреме,че току виж днес се бях набутал за едни такива.
                    Поздрави.
                    "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                    0878739299

                    Коментар


                    • От: И аз съм вече с Терано

                      Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
                      Колеги от известно време след като запаля двигателя/при първи старт за деня/ в рамките на 5 минути или докато позагрее малко двигателя ми претриса лекичко,чак като отпусна спирачката да потеглям без газ се получава нещо като леко подскачане.
                      След като поработи малко всичко изчезва и след това не се появява през деня.
                      Другото,което ми прави впечатление,е че оборотите на ДВГ при студен старт май нямат разлика с тези при загрял двигател,освен ако не пусна климатика.
                      Добавка в горивото слагам редовно и по около 300 гр. двутактово масло на резервоар.
                      Здравейте колеги.
                      Не съм писал отдавна,тъй като машината е чук и няма никакви проблеми освен цитирания,който като-че се задълбочава.
                      Вчера като го запалих,претрисаше докъато не почна да отваря термостата,демек докато не загрее хубаво.
                      Пали на 1 оборот,никакви лампи не светят,но като се заслушам,не е точно претрисане,като на прекъсващ двигател,а е все едно за чести от секундата го изгасяш и пак палиш.Двигателя работи,глъхне и пак продължава да работи.Същите симптоми се наблюдават и от аспуха,парата секва в момента на заглъхване и веднага след това възстановява нормалното си излизане.Колкото повече загрява,толкова по редки стават заглъхванията.
                      ДВГ си държи в началото нормално високи обороти,но глъхненето си остава.Ако подкарам веднага се усеща и в движение.
                      Така до момента,в който се стопли и всичко изчезва,работи перфектно,тихо и меко,гори нормално м/у 8-12л. според терена,няма пушене и миризми.
                      Имам приятел,който има четец,но незнам при положение,че нищо не свети,дали ще отчете грешки и проблеми ако го закачим.
                      Ще съм благодарен на всякакви мнения и насоки.
                      Благодаря.
                      Последно редактирано от dvdimov; 28-11-14, 09:13. Причина: допълнение
                      "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                      0878739299

                      Коментар


                      • От: И аз съм вече с Терано

                        А това сега в студеното ли го прави или лятото в горещините пак беше така?
                        Според мен някой цилиндър не пали както трябва...Може би е изгоряла подгревна свещ/принципно на Тераното така е направено, че подгрева работи чак докато не се покачи температурата до около 50градуса.
                        Та проблема може да е там...
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • От: И аз съм вече с Терано

                          1. Провери подгревни свещи (макар че надали е от това - дори и да има изгоряла, ще прави въртели в първите 10-ина секунди само)
                          2. Докато ги проверяваш, премери компресия. Нормата е 25-30 с разлика до 2. На горещ двигател.
                          3. Ако не е нищо от двете провери дюзите в какво състояние са.
                          4. Ако и това е наред, остава да е помпа. Ама не вярвам.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: И аз съм вече с Терано

                            Едва ли са подгревни свещи,защото пали като кибрит и първите 10-15 сек. няма абсолютно никакви колебания или претрисане.
                            Глъхненето започва след това и продължава докъто си иска,по някога повече,понякога 2-3мин.При последващо палене през деня няма никакви проблеми.
                            Предполагам,че е нещо в тоците или някоя дюза не работи коректно докато не позагрее,но пък няма никакви пушъци,които да обуславят това.Ще се проверява или ще го чакам да стане необратимо и тогава ще го мисля.
                            Да използвам,някой слагал ли е ключ-маса на Тераното и кое е най удачното място според Вас да се монтира,защото по някога не го карам 3-4 седмици и му окачам акумулатора от клемите,а ме е страх да не ги прецакам,тях или кабелите.
                            "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                            0878739299

                            Коментар


                            • От: И аз съм вече с Терано

                              Попаднах на този изключвател.Някой има ли идея освен в е-бей къде другаде мога да го потърся.Благодаря.
                              Прикачени файлове
                              "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                              0878739299

                              Коментар


                              • От: И аз съм вече с Терано

                                На старото ми Рено 19 бяха такива, но с перчати гайки:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1229785803_azfn1055_klemi2.jpg
Прегледи:1
Размер:21.8 КБ
ID:5626313

                                Ако минаваш през някоя морга ...

                                Ще ти пратя и линк на Л.С, че тук е забранено
                                Nissan Terrano 2,7 TDI

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X