Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз съм вече с Терано

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: И аз съм вече с Терано

    На празен ход моя е 13.8, и не мърда много като подавам газ. При пуснати консуматори не помня, но мисля че пак не мърдаше твърде. Алтернатора ти е минимум 70 ампера, които няма какво да ги похарчи. Сложен е сравнително голям за да може да възстановява изхарченото от подгревните свещи.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: И аз съм вече с Терано

      Сега пак мерих, бях пропуснал подробността, че в началато на студен двигател свещите дърпат доста ток. Сега на празен ход с всички консуматори зарежда с около 12.9V, но при форсиране стига до 13.5V. Вероятно реле-регулаторът е сдал багажа или четките, но досега не съм имал никакви проблеми със зареждането, дори и зимата със стартия акумулатор и каране по 10-15км на ден. Сега ще проверя с филтъра, който сложих преди СД-то дали ще има ефект.

      - идей, защо когато изгасне СД-то, часовника става блед

      Поздрави !

      Коментар


      • От: И аз съм вече с Терано

        Според мен това е признак на отечка или окъсяване на някой кабел,който ги свързва.Виж от къде ти взима 12v СД-То,да не е от кабела,който захранва часовника.
        "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
        0878739299

        Коментар


        • От: И аз съм вече с Терано

          Ниско е това. Дори загрял и на празен ход трябва да е над 13 волта.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: И аз съм вече с Терано

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Ниско е това. Дори загрял и на празен ход трябва да е над 13 волта.
            И аз така си мисля. утре ще сваля алтернатора и ще го занеса на стенд

            Поздрави !
            п.п. А Тераното, примерно може ли да се движи без алтернатор + някакъв заряд в акумулатора ? Примерно отиваш в планината, къса се ремъка на алтернатора и оставаш без зареждане. Би ли могъл да работи така, щото на старовремски дизел ми се е случвало и нямаше никакви проблеми, прибра си ме без ядове

            Коментар


            • От: И аз съм вече с Терано

              Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
              И аз така си мисля. утре ще сваля алтернатора и ще го занеса на стенд

              Поздрави !
              п.п. А Тераното, примерно може ли да се движи без алтернатор + някакъв заряд в акумулатора ? Примерно отиваш в планината, къса се ремъка на алтернатора и оставаш без зареждане. Би ли могъл да работи така, щото на старовремски дизел ми се е случвало и нямаше никакви проблеми, прибра си ме без ядове
              Известно време може, разбира се. Той като загрее освен компютъра, друго не харчи ток.

              В планината, гората и т.н. - двата големи ремъка са ти еднакви точно с тая цел. Единия върти хидравликата, другия алтернатора. Ако се случи да скъсаш единия можеш да прехвърлиш другия на негово място в зависимост от това какво ти трябва в момента - ток или лек волан. Защото например по асфалта безгрижно може да се прибереш без хидравлика, ама свърши ли ти тока си до там. От друга страна, да караш в гората без хидравлика не е от най-приятните изживявания, да не кажа че клони към невъзможно - ще ти потроши ръцете.

              ...пък и един резервен ремък заврян под задната седалка с нищо няма да попречи. Аз като пътувам по-надалече и знам че има вероятност да ме удари съчмата, хвърлям и по някой кормилен накрайник и шарнир отзад. Не че някога съм чупил, ама по-добре да има, отколкото да няма.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: И аз съм вече с Терано

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Известно време може, разбира се. Той като загрее освен компютъра, друго не харчи ток.

                В планината, гората и т.н. - двата големи ремъка са ти еднакви точно с тая цел. Единия върти хидравликата, другия алтернатора. Ако се случи да скъсаш единия можеш да прехвърлиш другия на негово място в зависимост от това какво ти трябва в момента - ток или лек волан. Защото например по асфалта безгрижно може да се прибереш без хидравлика, ама свърши ли ти тока си до там. От друга страна, да караш в гората без хидравлика не е от най-приятните изживявания, да не кажа че клони към невъзможно - ще ти потроши ръцете.

                ...пък и един резервен ремък заврян под задната седалка с нищо няма да попречи. Аз като пътувам по-надалече и знам че има вероятност да ме удари съчмата, хвърлям и по някой кормилен накрайник и шарнир отзад. Не че някога съм чупил, ама по-добре да има, отколкото да няма.
                Е аз като ходя в гората с другата джипка имам всичко, но Тераното го ползвам за шосеен + колям, комфортен и най-вече надежден. Само да му оправя алтернатора

                Поздрави !

                Коментар


                • От: И аз съм вече с Терано

                  Е той ремъка не се къса само в гората. И на пътя се случва, даже по-често. Сещам се за поне 3-4 места, на които може да се набута резервен ремък, и чието пространство не се ползва и за които може и да не подозираш въобще че ги има.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: И аз съм вече с Терано

                    А за смяната на тези ремъци не се ли сваля перката барабар с виското????
                    Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
                    Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
                    Opel Campo 3,1 TD '99
                    Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

                    Коментар


                    • От: И аз съм вече с Терано

                      А колеги какъв е реда за демонтаж и монтаж на виско.Има ли някакви особености при свалянето на камарата радиатори (клима.автоматик и основния).Питам за обща култура дано не се налага.
                      "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                      0878739299

                      Коментар


                      • От: И аз съм вече с Терано

                        Не. Минават си между перката и радиатора на общо основание. Само малкия на климатика не помня дали минаваше, ама той не е дерт дори да се скъса - най-много да перкулясаш от жега.
                        Последно редактирано от sparkybg; 22-07-13, 20:39.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: И аз съм вече с Терано

                          Здравейте колеги.
                          Не случайно в по-предният си пост подпитах за реда и начина на смяната на виското,защото май на там вървят нещата при мен.
                          Вчера при около 40 градусова жега при движение със 100-120 км. по равен път-околовръстното на Пловдив тъпата стрелка постоянно си седеше над средата около 2мм.,виското фучи и държи това положение.
                          При изкачване на надлез реших да изпреваря един камион,настъпих здраво и за секунди стрелката отиде 1 мм. над средата между /средата и червеното на скалата/-дано се разбира какво имам в предвид.След това като отнех газта всичко се нормализира както в началото.
                          Това бързо вдигане на темп. ме навежда на мисълта,че не мога да се движа на равен път дълго време с около 120 км. и повече,и също не бих се справил с продължително изкачване по стръмен наклон защото ще прегрея.
                          Това всичко беше с вкл. климатик ако има значение.
                          Та колеги въпросът ми е да поръчвам ли ново виско или тормозите ми са не основателни.
                          "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                          0878739299

                          Коментар


                          • От: И аз съм вече с Терано

                            Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
                            Здравейте колеги.
                            Не случайно в по-предният си пост подпитах за реда и начина на смяната на виското,защото май на там вървят нещата при мен.
                            Вчера при около 40 градусова жега при движение със 100-120 км. по равен път-околовръстното на Пловдив тъпата стрелка постоянно си седеше над средата около 2мм.,виското фучи и държи това положение.
                            При изкачване на надлез реших да изпреваря един камион,настъпих здраво и за секунди стрелката отиде 1 мм. над средата между /средата и червеното на скалата/-дано се разбира какво имам в предвид.След това като отнех газта всичко се нормализира както в началото.
                            Това бързо вдигане на темп. ме навежда на мисълта,че не мога да се движа на равен път дълго време с около 120 км. и повече,и също не бих се справил с продължително изкачване по стръмен наклон защото ще прегрея.
                            Това всичко беше с вкл. климатик ако има значение.
                            Та колеги въпросът ми е да поръчвам ли ново виско или тормозите ми са не основателни.
                            Попринцип моето по равното, пълен с багаж и 5 човека и климатик държи средата или една идея под средата. При изкачване на големи наклони на 5-та пак с газ до ламарината 90-100км/ч стрелката стига на 2/3 от скалата, тоест малко горе долу м/у средата и червеното, но това пак казва при изключителни издевателства. Ако се кара по същото трасе със същата конфигурация, но на 4-та, температурата седи закована насредата.
                            * имай предвид, че моето като го купих беше с оригиналното виско, което във всеки температурен режим се моткаше наляво надясно свободно, но дори и тогава не съм имал преблем със загряването, стрелката стигаше една идея по нагоре отколкото сега.

                            Пробвай теста с вестника, ако виското спира, значи си за ново. Още от сега казвам, че вариантите са 2
                            - оригинало около 400 и малко лева, вероятно, най-доброто решение.
                            - някакъв заместител, Спарки беше много НЕдоволен от някакво не оригинално, да каже каква марка. Аз да чукна на дърво съм супер доволен от моето Valeo, цената е около 210лв. Работи отлично, фучи истински, само когато е много горещо и когато температура спадне до към средата спира да се чува осезаемо, тоест работи на по-малко %-ти.

                            Поздрави !
                            п.п. попрегледай си радятора за боклуци, на бивша кола, радиатора се гледаше чист, а след апруструйката изтече половин кофа буболечки, кал и боклуци. Та, ако виското работи, промии радиатора на някоя автомивка, но ВНИМАВАЙ да не ти изкривят ламелите, ако разбереш че е мръсен, най-добре е да го свалиш и да се изми като хората
                            * доколкото съм чувал от Спарки, има грешка за прегряване, тоест ако стигнеш опасна за двигателя темп. ще светне чека ...

                            Коментар


                            • От: И аз съм вече с Терано

                              Пробвал съм не с вестник,а с някакво картонче,на загрял ДВГ не спира,а на студен спира.Така като чета написаното от теб и при мен с 80-90 на равно държи средата.
                              Вдига когато го изпържа или катеря продължително голям баир,никога не е подминавала средата между /среда и червено/,но ми е някак си претеснено.Установих,че при катерене,понеже си е мощна машина и си качва байра на 3-та и тогава почва да дига осезаемо темп.,сега вече го закотвям на 2-ра и някак си по-бързо успява да нормализира температурата.
                              Ще пробвам утре до Доспат как ще се държи и ще го мисля.
                              Иначе ако се наложи ще взимам оригинал от Патрол Фен.,само незнам в Пловдив на кой да се доверя за смяната му.
                              "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                              0878739299

                              Коментар


                              • От: И аз съм вече с Терано

                                Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
                                Пробвал съм не с вестник,а с някакво картонче,на загрял ДВГ не спира,а на студен спира.Така като чета написаното от теб и при мен с 80-90 на равно държи средата.
                                Вдига когато го изпържа или катеря продължително голям баир,никога не е подминавала средата между /среда и червено/,но ми е някак си претеснено.Установих,че при катерене,понеже си е мощна машина и си качва байра на 3-та и тогава почва да дига осезаемо темп.,сега вече го закотвям на 2-ра и някак си по-бързо успява да нормализира температурата.
                                Ще пробвам утре до Доспат как ще се държи и ще го мисля.
                                Иначе ако се наложи ще взимам оригинал от Патрол Фен.,само незнам в Пловдив на кой да се доверя за смяната му.
                                Провери дали работи ел. перката. Не съм сигурен, но мисля, че именно при бавни скорости тя работи нон стоп, особено с климатик. Ако тя не работи там може да е разковничето. Пробвай на място като запалиш джипа и псунеш климатика дали започва да върти..
                                Живот и здраве наесен смятам да се подвизавам в Пловдив, така че мога да съдействам със смяната + инструмент ;

                                Поздрави !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X