Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

    PIERBURG - 7.22701.05.0 Взех го за 135 лева от Аутоинс. Стана без преработки и разликата е чувствителна.
    PIERBURG - 7.22701.05.0
    Който мисли за последствията, не може да бъде храбър!
    Nissan Terano 2 2.7TDI 2001г. Дълга база

    Коментар


    • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

      Първоначално публикуван от iliiyan Преглед на мнение
      Смених дебитомера, преди съм карал мъртвец.
      Сигурно от 7-8 тернота 2.7 с Bosch система, които са ми карали за проба през годините, само 2-3 са били с дебитомер в норма, в смисъл като сложим моя да няма изобщо или почти да няма разлика. Имало е случаи с драстична разлика, както като динамика, така и като максимална скорост.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

        При мен разликата е видима, и сега се замислям дали има смисъл да го чисосвам. Въпроса е къде в София могат да го направят като хората?
        Който мисли за последствията, не може да бъде храбър!
        Nissan Terano 2 2.7TDI 2001г. Дълга база

        Коментар


        • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

          Първоначално публикуван от iliiyan Преглед на мнение
          ...и сега се замислям дали има смисъл да го чисосвам...
          Няма. Ще изкарате евентуално 20-ина коня (опимистично), а от там нататък - много пушеци и харч за малко допълнително вървене. Двигателя си е поизстискан още заводски - все пак тръгва от версии със 70-80 коня, и стига до 125 при 2.7TDI.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

            Чипа отпада,благодаря за споделеното мнение.
            Който мисли за последствията, не може да бъде храбър!
            Nissan Terano 2 2.7TDI 2001г. Дълга база

            Коментар


            • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

              Някой би ли споделил на кои пинове се мери волтаж и колко на хитачито? Гледах сервизните книжки, но само бошовски.

              Коментар


              • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                Не знам как се мери Хитачито, но реално тези реолтанчета /дебитомери/ са на по 20 години всички и да го мериш и да го чистиш все тази ще е. С китайско-тайвански заместител за 30 евро /от Враца/ ми върви по-добре от колкото с оригиналното Хитачи на мен. Имаше някъде в тази тема и линк към един друг заместител на Хитачи, с някаква марка поне, май към 170 лв беше, виж назад по темата.
                Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                X-trail 2.2 Di 2003
                Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                Коментар


                • На коя жичка да меря,уж на 5 тото краче а аз имам 4 кабела. Измерих на всичките на жълтия дава 13.волта и нещо а на другите нищо не засичам.

                  Коментар


                  • Въпрос към sparkybg!
                    Първо искам да благодаря за изчерпателната тема, и второ да се извиня, че въпросите ми са за друг автомобил.
                    Става въпрос за Хюндай Теракан 2.9, 150 к.с., автомат, 2003г.
                    Набедих дебитомера за мудното набиране при тръгване, и понеже от руските форуми видях, че слагат от лада, реших и аз да пробвам.
                    Оригинално на Теракан се монтира дебитомер BOSCH 0 281 002 554, в който е монтиран сензор BOSCH F00С2G2071.
                    Ладовият дебитомер е BOSCH 0 280 218 116 със сензор BOSCH F00С2G2064. За този сензор 064, като се рових из форумите установих, че бил универсален за автомобили до 340 к.с. Колко е вярно, нямам представа.
                    В момента на моя дебитомер с номер BOSCH 0 281 002 554 е монтиран сензор заместител Пиербург 7.22701.05.0, от който не съм доволен.
                    Поръчах ладов дебитомер за 94 лв с номер BOSCH 0 280 218 116, но вътре се оказа, че не е 064, а с друг сензорен номер - BOSCH F00С2G8338.
                    Монтирах го за проба и се оказа, че работи в пъти по-добре от този на колата. Но още малко не му достига мощност.
                    Молбата ми е, ако можеш да помогнеш да разбера на какви автомобили се слага този сензор BOSCH F00С2G8338 , и има ли някъде данни за терморезисторчето при различни температури, защото линковете в началото на темата при мен не работят.
                    Благодаря и весели празници!
                    Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                    VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                    Коментар


                    • При мен няма съествена разлика между Pierburg (същия който си ползвал ти),чисто нов оригинален Bosch и нов китайски MagnetiMarelli.

                      На новото ми терано (трилитрово) пак имам наличен оригинален Bosch и заместителя му - Pierburg. Пак не се усеща разлика.

                      Просто трябва да издириш еквивалента. Проблема не е в марката. А аз трудно ще помогна - всяко от двете ми търсения ми е отнело около 2 дена ровичкане, време за което в момента просто нямам.

                      ...колкото де терморезистора - и двата ми нисана изобщо не го четат, та при мен стойността му е без значение. Оригинално дори изобщо не е поставен върху датчика.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        ....... А аз трудно ще помогна - всяко от двете ми търсения ми е отнело около 2 дена ровичкане, време за което в момента просто нямам.

                        ...колкото до терморезистора ...............
                        Благодаря! Аз нямах предвид да те натоварвам с такава задача. Понеже не ми се отварят линковете в началото на темата, евентуално в твоята база данни ако нещо излезе за това номерче.
                        За терморезистора питах, защото забелязах една аномалия. Проблема се явява, като че все едно буксува съединител. Двигателят вдига обороти, а колата едвам набира. Това до около 2200 оборота. След това се появява един "скок" и колата се изстрелва. Но на светофарите е голяма мъка. Няма тръгване. Сега с ладовият сензор има рязък старт, но се появява слабо забележимо същият проблем в интервала 2000 -2200 оборота. Разхода е един и същ и с двата сензора - 17/100 градско. Та какво забелязах. Лятото при големи горещини, като я напече слънцето проблема изчезва. Колкото температурите падат надолу, толкова повече се усеща мудното потегляне. Ходих и на диагностика в сервиз за автоматични скоростни кутии. Автомата е наред. Температурен датчик на охладителната течност не съм замервал, защото и при загрял автомобил, и при студен симптомите са едни и същи. Затова набедих и датчика за входящият въздух, който при мен е вграден в сензора.

                        Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                        VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                        Коментар


                        • 1. 17/100 е много нещо. Тераното ми градско харчи преко сили 12, като го карам студено и на кратки интервали. А дори не е CRD и крака ми не е от най-леките.
                          2. Не виждам как случващото се може да е от дебитомера, но и не съм човъркал автоматици за да съм съвсем сигурен че не е от него. "двигателят вдига обороти, а колата едвам тръгва" също говори в посока проблем не в дебитомера, а другаде.

                          Колко жици отиват до дебитомера?
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • Има ли турбо тази колица?
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                              Има ли турбо тази колица?
                              Има.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • Значи може нещо да "души" двигателя и като се включи турбото да се осаферва
                                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X