Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

    Sparky Благодаря за бързия отговор!
    Ако придърпването е от обиране на луфтове, не трябва ли да го прави и при по- ниска скорост, когато караш на равен път? Между другото, когато карам по нанагорнище върви добре, спускам ли, придърпва леко. Какво може да се направи да се оберат малко тези луфтове?

    Коментар


    • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

      Нищо. 3/4 от луфтовете са си още от магазина и ги има всяка кола. Просто свикни да го караш извън тоя режим.

      Имя някаква вероятност и демпферните пружини на съединителя да не са съвсем баш във форма, ама надали.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        А като палиш светка ли check engine поне за малко? Да няма нещо замаскирано?
        Не светка нищо, но нали разбираш, че говоря за липса на мощност при потегляне в ниските обороти и съответно гаснене, често се случва при маневри напред назад оффроуд примерно... може и да си е дебитомерът, но той реално при потегляне от спряло положение какво отчита не знам...
        Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
        X-trail 2.2 Di 2003
        Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

        Коментар


        • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

          Колега , откачи буксата и пробвай дали има ( или няма ) разлика . Ако няма разлика , проблема е в / или някъде около дебитомера и / или букса , окабеляване и тн . Ако разликата е очевадна , проблема е другаде... . Може и помощ / проба от приятел със същия дебитомер . Моето макар че е Бош почти не върви и гасне при откачена букса . При други дизели компа замества показанията с някаква средна стойност и няма проблем да се кара , че даже и много лесно се лъже с прост диод ( обаче не става за тераното ).
          Последно редактирано от Жеков; 13-12-18, 20:03. Причина: допълване

          Коментар


          • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

            Терано 2.7 TDi, Zexel. С нов дебитомер Денсо придърпваше межди 2400 и 2700 оборота студен, докато не стигне поне 65-70 градуса. Сложих стария оригинален - няма проблем.

            Коментар


            • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

              Sparky не чети ) Сложих туй "нещо" https://www.ebay.co.uk/itm/141169213453 вместо оригиналния Хитачи дебитомер и за сега съм доволен. Определено стана малко по-пъргъв двигателя. Изпратиха ми го от Враца по Еконт. Ще видя как ще е по-нататък , но за 35 паунда като, че ли си заслужава ))
              Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
              X-trail 2.2 Di 2003
              Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

              Коментар


              • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                Първоначално публикуван от vankoto82 Преглед на мнение
                Терано 2.7 TDi, Zexel. С нов дебитомер Денсо придърпваше межди 2400 и 2700 оборота студен, докато не стигне поне 65-70 градуса. Сложих стария оригинален - няма проблем.
                То това май не означава, че новия дебитомер е по-зле, даже май обратното. Може би новия е по-чувствителен от стария и по-бързо реагира, а тези леки придърпвания са нормални при рязко ускорение усещат се най-добре при форсиране на място, въпросът е дали имаш повече "ряз" с новия? И моя Зексел е така, но не мисля, че е проблем..

                Аз имах и придърпвания от датчика на коляновия вал, но май се дължеше на самите жици, клеми и куплонги, които са отгоре, малко се клатеха и изглежда се губеше контакт някъде, особенно при неравен асфалт, хванах ги всичите с миши опашки да не мърдат и вече не придърпва, не съм сменял самия датчик.... може да е добре и да се отворят и пръснат с контактен спрей...
                Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                X-trail 2.2 Di 2003
                Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                Коментар


                • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                  Първоначално публикуван от afgany Преглед на мнение
                  ...усещат се най-добре при форсиране на място...
                  Прекъсванията при форсиране на място са съвсем нарочни и всичките ги имат, докато такива при движение и набиране на скорост не трябва да има.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Прекъсванията при форсиране на място са съвсем нарочни и всичките ги имат, докато такива при движение и набиране на скорост не трябва да има.
                    Аз нямам вече никакви прекъсвания в движение и 35 паундовия дебитомер работи по-добре от стария Hitachi, май от дебитомера е била ниската мощност при потегляне.
                    Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                    X-trail 2.2 Di 2003
                    Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                    Коментар


                    • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                      Първоначално публикуван от afgany Преглед на мнение
                      Аз нямам вече никакви прекъсвания в движение и 35 паундовия дебитомер работи по-добре от стария Hitachi, май от дебитомера е била ниската мощност при потегляне.
                      Въпроса е не дали работи, а колко време ще работи. Дано да се окаже читав де.

                      Иначе и аз съм купувал китайски от Евро07 - еми работеше си. 2 седмици след това си купих Pierburg - той още си работи, 6 години и около 70-80000км по-късно. 2-3 пъти е чистен профилактично.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                        Здравейте,интересуваме
                        PIERBURG - 7.22701.05.0 дали ще стане на терано 2,7 tdi 2001 дълга база или да търся аналог.
                        Който мисли за последствията, не може да бъде храбър!
                        Nissan Terano 2 2.7TDI 2001г. Дълга база

                        Коментар


                        • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                          Първоначално публикуван от iliiyan Преглед на мнение
                          Здравейте,интересуваме
                          PIERBURG - 7.22701.05.0 дали ще стане на терано 2,7 tdi 2001 дълга база или да търся аналог.
                          Първа старница, пост №9. Става, ако оригиналния е Bosch.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                            Първоначално публикуван от 5_kila
                            7.22184.42.0 излиза по каталог. Става само от Нисам- Алмера и Примера 2.0 бензин и дизел.
                            Това е за Zexel система с оригиналno вграждан Hitachi дебитомер. Другия е заместител на Bosch и по каталозите няма да го намериш да е за терано, обаче е. Темата е на 7 години. От тогава съм с въпросния Pierburg. Проблем - нула. За трилитрово терано важи същото, но номера на заместващия Pierburg е друг - по каталозите го няма за терано, даже за никакъв Nissan го няма. Намерих го през разни опели и прочие ръжди, по това какъв оригинално датчик замества - точно по същия алгоритъм като за 2.7.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                              Смених дебитомера, преди съм карал мъртвец.
                              Който мисли за последствията, не може да бъде храбър!
                              Nissan Terano 2 2.7TDI 2001г. Дълга база

                              Коментар


                              • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                                С какъв го смени, от къде и цена?
                                Nissan Terrano 2,7 TDI

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X