Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nissan terano 2.7tdi гасне

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Nissan terano 2.7tdi гасне

    Здравейте на всички учасници в този форум,имам следния проблем с терано 2 2.7тди. Колата работи нормално на празен ход и след известно време като се иЗфорсира колата гасне,светва чека. Това се случва и в движение. Работи определено време и гасне като от пушка,връЩаш контакта и пак пали до следващия моменТ. На диагностика пише глупости atmosver presure sensor 024,което според мен няма нищо общо с проблема. Това ми се случва в разСтояние на един месец с трета кола,и до тук не сЪм намерил отговор на проблема??????????
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 17-01-12, 13:14.

  • #2
    От: Nisan terano 2.7tdi гасне

    Смени диагностиката.

    Коя година е тераното? С 2 или с 4 фара е?
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Nisan terano 2.7tdi гасне

      И аз имам подобен проблем ако при диагностика ти дава атмосферен датчик,ми казаха че тои се намира в компютара и да пробвам с друг компютър.Като направя тази проба ако има ефект ще ти пиша.
      -моето терано е 96г 2.7тди.
      Добрите момчета отиват в рая а лошите където си поискат.:wink:

      Коментар


      • #4
        От: Nisan terano 2.7tdi гасне

        Първоначално публикуван от niki-feroza Преглед на мнение
        И аз имам подобен проблем ако при диагностика ти дава атмосферен датчик,ми казаха че тои се намира в компютара и да пробвам с друг компютър.Като направя тази проба ако има ефект ще ти пиша.
        -моето терано е 96г 2.7тди.
        Атмосферен датчик въобще не фигурира в списъка с грешките, нито като номер, нито като текст. Не му и трябва по никакъв начин на компютъра да знае атмосферното налягане. Има дебитомер за тая работа. Доволно точен при това.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Nissan terano 2.7tdi гасне

          P0105,P0106,P0107,P0108?

          Коментар


          • #6
            От: Nissan terano 2.7tdi гасне

            Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
            P0105,P0106,P0107,P0108?
            Тези са свързани с надналягането. Нека колегата да каже точните грешки, според мен проблема е в помпата.
            Audi Q7 - продава сe ... http://www.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=934535&d=1508126732

            Коментар


            • #7
              От: Nissan terano 2.7tdi гасне

              0105 - сензор за позицията на контролната муфа на помпата
              0108 - обратна връзка 2 от дюзата с датчика (умната дюза)

              Другите кодове ги няма в ръководството.

              Датчици за налягане няма никакви. Нито в помпата, нито в колектора, нито за атмосферно налягане.


              За да даде тия всичките на куп, според мен е електрически проблем. Проверете си куплунзите и жиците в прехода двигател-купе.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Nissan terano 2.7tdi гасне

                P0105 Manifold absolute pressure (MAP) sensor/barometric pressure (BARO) sensor-circut malfunction........Wiring,MAP sensor,BARO sensor,ECM.
                Това е за EOBD с Р кодовете.За другите е грешка 82.
                Кодовете бяха само пример.Колегата да напише какво е излязло на диагностиката.
                От тая глупост не трябва да гаси колата.

                Коментар


                • #9
                  От: Nissan terano 2.7tdi гасне

                  Грешка 82, всъщност по ръководството е 0802, а при P кодовете е P1107.

                  ...и явно наистина има датчик за атмосферно налягане в компютъра. Посипвам си главата с пепел.

                  ...и наистина вероятно е трудно оправимо, предвид че не се знае какъв точно е тоя сензор. Ама не е MAP. MAP значи Manifold Absololute Pressure - абсолютно налягане в колектора.

                  ...и не вдявам за какво служи това чудо. Вероятно някаква защита на турбото - при ниско атмосферно налягане да ограничава горивото, за да не му се завие свят на турбото от обороти. За друго не се сещам.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    Re: От: Nisan terano 2.7tdi гасне

                    Колите са с голимия мотор 125ps tdi sled 96г държат се по един и същи начин,работят няколко минути и след подаване на газ колата гасне,същото се случва и в движение,при првключване на скорст колата гасне.Чета я с AUTOBOSS i LAUNCH и грешката е все една и съща atmosver presure sensor,което според мен не е причината за проблема.На първия нисан сме свляли помпата и като механика няма пробем,сменяхме и с нов дебитомер проблема си остава.Но че е електрически проблема съм сигурен понеже още към 1200 обората колата гасне,но се са връзки според или букси според мен понеже се държи по един и същи начин постоянно,тоес работи 5-6мин на празен ход даваш газ и колата гасне.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Nissan terano 2.7tdi гасне

                      В крайна сметка някой откри ли с точност проблема какъв е и при един пр. се прояви този проблем днес самоче е Форд Маверик но със същия мотор 2.7 125пс утре ще го закараме да го закачат да видим при него точно каква грешка дава! и ако го излекуваме ще пиша

                      Коментар


                      • #12
                        От: Nissan terano 2.7tdi гасне

                        Горивен филтър сменян ли е? С каква нафта е?Може да проверите за наличие на въздух в горивопровода и да не стига дебит.Повсяка вероятност симптомите са за преглед първо на тези неща , щом проблема не е електрически.
                        „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

                        Коментар


                        • #13
                          От: Nissan terano 2.7tdi гасне

                          Нафтата е хубава филтара ако трябва ще го смени пак но симптомите са точно както ги е описал колегата Lubolrn светва чека и след известно време не винаги но колата гасне дори и в движение утре ще я закараме да я закачат и ще пиша точно каква грешка дава само да намерим каде да го закачим в Стара Загора защото разбрах че неможели навсякаде да се закачат тези 2.7 125пс

                          Коментар


                          • #14
                            От: Nissan terano 2.7tdi гасне

                            Напротив колега,според мен проблема е точхно електрически,но не са букси и съединения,това исках да кажа,защото ако са лоши връзки ще го прави непостоянно,а при тези коли нещтата се повтарят еднотипно.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Nissan terano 2.7tdi гасне

                              Здравейте колеги. От 2 седмици имам FORD MAVERIK 2.7TDI 97г. проблема ми е сходен с този на колегата. Джипа пали след известно време светва чека,придърпва и гасне. Като му пусна самодиагностиката светва 4 пъти бавно и 7 бързо. Доколкото разбрах това значи СЕНЗОР ЗА ПОЛОЖЕНИЕТО НА КОЛЯНОВИЯ ВАЛ. Свалих въпросния сензор, почистих го, напръсках буксата с контактен спрей. Подобрение има сега само светва чека за около 30 секунди понякога придърпва, друг път не. Но колата не гасне. Реших, че ще сменям сензора оказа се, че в Стара Загора го няма, има подобен от NISSAN TERANO но е с квадратна букса. Въпроса ми е някой знае ли къде мога да открия такъв сензор?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X