Обява

Свий
Няма добавени обяви.

NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

    Има ли вариант, леко да се увеличат оборотите на празен ход на Терано-99г., горивна система- Зексел.

    Коментар


    • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

      Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
      Има ли вариант, леко да се увеличат оборотите на празен ход на Терано-99г., горивна система- Зексел.
      Нито има вариант, нито има смисъл. 725 +/- 25 е номинала. Докато си в движение са малко нагоре, с климатик докато действа компресора са още малко нагоре. Всичко си го прави компютъра и е твърдо заложено.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

        Така... и аз се сдобих от Спарки с мечтаните горни носачи и наистина уникално изработени ,а за разликите в материала дори няма сравнение.Взех и тампони за тях за около 4,6 лв.за брой и тези дни предстои подмяната .Просто нещата се случват бавно основно заради липса на време ,но едно по едно ще се получи.
        Спарки още веднъж мерси за носачите,чакането си струва.Предстои и два по усилени амове заради лебедката и ,ако някой може да каже модел и цена и откъде,ще съм благодарен.

        Коментар


        • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

          Не слагай тампони от 5 кинта. Ще сдадат за отрицателно време. Сложи оригинални. Всякакви тампони по предницата трябва да са оригинални, а специално смяната на тампоните е ужасно неприятна работа - след втория месец вече са се залепили за периферията и трябва яка преса, разпънки и прочие.

          Амове като за теб имам налични:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:amove.jpg
Прегледи:1
Размер:81.9 КБ
ID:5674750

          Сега съм със същите, но с външен резервоар и настройка. Тия съм ги карал 1500 километра. Идеята беше да ги напаснем, което вече е свършено.

          Ей ги другите:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Amove2.jpg
Прегледи:1
Размер:78.6 КБ
ID:5674751
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

            Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
            Има ли вариант, леко да се увеличат оборотите на празен ход на Терано-99г., горивна система- Зексел.
            Mогат да се вдигнат оборотите с вдигане на цикловата порция. Но, вероятно ще гори и пуши в повече.
            Защо искаш такива работи?

            Коментар


            • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
              Mогат да се вдигнат оборотите с вдигане на цикловата порция. Но, вероятно ще гори и пуши в повече.
              Защо искаш такива работи?
              Това е с комп, Андро. Сигурен ли си? Компа ги държи на номинал при мен, незавсисимо от натоварването. Даже пуснат на първа бавна по баир - не мръдват грам от номинала. Как ще принудиш компа да вдигне порцията?
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                Забравил си Спарки - през елипсовидните отвори на ел. изпънителното устройстово за управление на нагнетяването може да се регулира цикловата порция. Естествено като я вдигаме се увеличават и оборотите на празен ход.
                Трябва обаче да се внимава - при невнимателни действия може да се получи неконтролируемо увеличаване на оборотите до максималните и разрушаване на ДВГ!

                Коментар


                • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                  Искам да се вдигнат оборотите, защото като е студен и при включване на скорост /автоматични/ някой път загасва и святка
                  "чека" , като я загася и отново стартирам чека загасва. Та дразни ме това гаснене, но май няма да се занимавам, ако само това е начина с "пипане" на помпата......

                  Коментар


                  • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                    Имат подобен проблем и с ръчните скорости ... Лекуват се с корекция на настройките. Донякъде.
                    Оправял съм ги, та знам за какво става въпрос. Като мине отпускарския сезон и ако все още имаш мерак ми се обади.
                    Поздрави!

                    Коментар


                    • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                      Момчета, здравейте!

                      От началото на годината чета доста активно форума. Офроуд ентусиаст съм, доколкото моите разбирания за офроуд съвпадат с тези на форума Смених доста концепции като започнах с Дъстър. Имах възможност да го покарам по разни черни пътища и останах впечатлен, тъй като покрива моите нужди като проходимост и в същото време карането й не е толкова натоварващо финансово както на истински джип, но пък напоследък с жена ми почваме да мислим за дърпане на каравана и т.н., което мисля би било трудно за 1.6 двигателче, макар и доста гъвкаво. Прочетох повечето големи събирателни теми за Дефендър, Дискавъри, Патрол и Терано. Обмисляйки нуждите и възможностите си се спрях на Терано Наясно съм с + и - на 2.7 и 3.0 и макар по-модерния и икономичен дизел да ме блазни (карам 8 години комън рейл) мисля,че ще се спра на по-сигурния вариант. Дългата база е наложителна за мен тъй като с жена ми не обичаме да пестим от багаж, а и имаме голям куч, дай Боже скоро и деца

                      Сега за първи път пиша, защото днес се видях с половин час за убиване и се разходих из Горубляне да видя няколко Теранота. Видях общо 4, 2 от тях бяха замазани отдолу с черна боя, което ме кара да съм крайно подозрителен. Още повече, че последния път като гледах джип прясно боядисан отдолу (Дефендър) с пръсти отчупвих парче ръжда от иначе спретнато изглеждащата рама Два други обаче не бяха омацани, единия с лека гнилоч отзад, но другия беше без видима ръжда. Видях само на едно място, на задните подкалници в предната част има една елипса, в средата на която има стърчаща резба с гайка на нея. Предплагам там се захваща купето за рамата? При положение, че само там имаше забележка мога ли да смятам, че е що-годе нормално там да има ръжда?

                      Гумите разбира се бяха леш, а по задния десен амортисьор имаше 2-3 мм наслоено масло с прахоляк. Логично е просто на самия амортисьор да му е изтекло маслото, но ако не е това има ли от какво друго да се случи това?

                      Направи ми впечатление и че по двата диференциала има сериозно омасляване около пробката. Само че пробката бидейки най-ниската точка не мога да си обясня как течащото масло ще се разнесе нагоре под формата на окръжност около нея. На земята под двигателя също имаше мокри капки от нещо текло, но тъй като имаше щит не успях да видя откъде е.

                      На този автомобил му искаха 6 999лв и в описанието пише "като нов" Километрите не ги гледам по автокъщите, защото съм чувал много истории, но скоростния лост беше доста запазен и с все още ясна схема за предавките, на фона на повечето, които съм виждал в нета. Внесен от северна Италия, на думи бяха склонни на преглед в мой сервиз и кръгче "в двора". Положително впечатление ми направи това, че не са правени опити да се замаскират видните дефекти. Ясно, че кола не се оценява по постове в интернет, но все пак това струва ли ви се нормална цена за кола с описаните забележки? Разбира се следя обявите, но нямам по-общ поглед за дълъг период от време за това в какви граници се движи цената на една дълга база 2.7 в прилично състояние.

                      Искам да благодаря на sparkybg за информативните и добре структуритани постове на тема Терано, изключително позитивни за всеки интересуващ се от модела!

                      Коментар


                      • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                        В елипсите е захванат единия край на задните колани. При всичките тръгва ръжда от там. Ако само това е кусура, смятай че няма кусур. Другото място, където гният най-напред е задната част на праговете, отдолу пода точно пред резервоара, и под пластмасовите вежди на калниците - последното се вижда като погледнеш захватите на веждите или като погледнеш с фенерче през процепа между предната част на вратата и купето.

                        Малото по дифа не е проблем. Маслото от двигателя само по себе си също. Обикновено текат от 2 (или три бяха, ня помня) тапи на масления топлообменник, който е под всмукателния колектор. Отделно когато се сменя масло обикновено се поолива под и около филтъра, и после известно време капе по някоя капка. При хлабава маслен филтър също. Ако двигателя пали нормално (лесно и без дим, освен първоначалното кълбе) и не се чува турбо като го понастъпиш, няма от какво да се притесняваш.

                        Амортисьора просто е свършил или е в процес на свършване. Ама това е консуматив, така или иначе. Няма от какво друго да омасли там.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                          Много благодаря!

                          Бихте ли ми дали съвет за сервиз за преглед, по възможност съфорумник, който е наясно със спецификите ако не на модела, то поне на марката? От някои постове оставам с впечатление, че Andro 160 е в тази сфера (или поне е бил). Написах ЛС, но имам подозрения, че нищо не се е получило, заради малък брой постове от моя страна. Моля за някакви координати.

                          Поздрави!

                          Коментар


                          • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                            Andro 160 няма да може да се заеме със задачата поради здравословни причини. Понеже му е пълна пощата и не мога да му отговоря - скорошно оздравяване!

                            Има ли собственик на Терано, който е склонен да помогне с огледа, разбира се срещу заплащане по предпочитание - който иска кеш, който иска някоя маркова бутилка, който иска ядене - правя страшни пилета на жар . Ако някой е склонен да се отзове моля да ми изпрати Л.С.

                            Благодаря предварително!

                            Коментар


                            • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                              Благодарение на Спарки и съветите съм с новите амове отпред ,държи се много добре и не сее като преди.Сега да питам за отзад какви амове или пак от сорта.Май въпроса е повече към Спарки.
                              Иначе с тази лебедка отпред близо 50 кила тези амове обират много добре.

                              Коментар


                              • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                                Амовете са монтирани Спарки и всичко е оки,държат се много добре,надявам се и дълго да карат ,но с моя лек офроод сигурно няма ядове
                                Сега получих от колегата лагерите за предните главини ,и се сетих ,че някъде четох за натягянето им ,но не го намирам ,та ,ако някой знае къде е писано моля за препратка в темата
                                мерси и поздрави

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X