Обява

Свий
Няма добавени обяви.

NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

    Не не е проблем. Няма и какви мерки да се вземат. И да ги смажеш, ефекта в временен, и да слагаш чашки - пак. Пробвал съм и двете неща.

    Просто свикни да не навиваш волана съвсем до край, или ако усетиш че си отишъл до край го връщай малко. Много автомобили са така, не само тераното.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

      Аз ги мажа с грес през 2-3 месеца и горе-долу бива

      Коментар


      • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

        Аз ги сменях в назалото и после се отказах ,и сега само на завой като слизам от бурдюр позабравям ,но така съм им свикнал ,че ако не го чуя това поне веднъж дневно се замислям дали не се е повредила)))

        Коментар


        • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

          Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
          Принципно както е казал и Спарки, 16" трябва да е по-лека/говорим основно сравнявайки един и същ производител и една и съща шарка/.Гумата на 16" външно като диаметър е еднаква с тази на 15", само, че...горе от протектора на гумага разстоянето до борда на джантата е по-малко/нали вкарваме по-голяма джанта/ и съответно...материала на гумата е по-малко и от там би следвало и да е малко по-лека...
          Аз го писах по-горе, писа и го Спарки...Разберете, че теглото на гумата не влияе особено върху мудността и от там усещането , че видиш ли на с по-тежката гума не бива.
          Мудноста и спънатата динамика идва точно от размера и то основно от диаметъра, а не толкова от широчината
          Аз съм убеден, че ако сложите на една и съща машина по-тежка като кг. гума 31" и по-лека като кг. гума/говорим чисто теоретично/примерно 33"...ами при каране по-голямата ще ви се струва по-тежката...
          Така, че...това е...
          Поздрави!
          И теглото влияе , при един същ диаметър , по тежката гума ще спъва колата поради по големия инерционен момент

          Коментар


          • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

            Първоначално публикуван от Жеков Преглед на мнение
            И теглото влияе , при един същ диаметър , по тежката гума ще спъва колата поради по големия инерционен момент
            Ще я спъва при рязко ускорение, и ще я бута напред при рязко сипране. Във всички останали режими разлика няма да има.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

              Първоначално публикуван от Жеков Преглед на мнение
              И теглото влияе , при един същ диаметър , по тежката гума ще спъва колата поради по големия инерционен момент
              По-скоро става въпрос за разликата при различни размери, а не при еднакви.То много ясно, че при абсолютно еднакви размери, джанти, шарки и джипка...и 200гр. разлика ще оказват някакво влияние ако, че...няма да се усеща от водача.
              Момента с фрапиращото усещане е по-скоро такъв, че ако караш с гума тежка примерно 20кг. и е с размер 29" и минеш на гума със същия протектор , но 31" обаче тя е 18кг. точно по-голямата макар и по-лека ще ти направи старта и ускорението по-мудно.Получава се своего -рода различно предавателно число с промяната на размера и съответно няма как да няма и разлика в мощността/имам предвид мощност която е на колелото, защото мощността на мотора не се променя...много ясно, тя си е константа!/
              Поздрави!
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                И мощността на колелото не се променя. Променя се силата, с която колелото "бута" джипката напред. При колелото имаме преобразуване от въртящ момент към сила с посока, и тая сила е равна на въртящия момент върху рамото от центъра на колелото до пътя. Тоест, ако имаме да речем 1000Nm въртящ момент на колелото с гуми 29 инча, разстоянието от оста на колелото до пътя е грубо 37 сантиметра, и ще умаме сила от 1000/0.37=2703 нютона, или грубо около 275 килограма, бутаща автомобила напред. Ако минем от 29 на 31 инча гума, същото става 1000/0.394=2538 нютона, или около 259 килограма. Като добавим към това увеличения инерционен момент на по-голямата гума, както и увеличеното триене, ако гумата е по-широка и контактното петно с пътя е увеличено, всичко става доста осезаемо, особено в ниските режими на автомобили чиито двигател не дава твърде много в тия ниски режими, каквито са бензиновите, които коментираме. То дори включването и изключването на климетика се усеща, нищо че харчи някакви 1-3 киловата на фона на 100. Точно защото в ниските режими двигателя е твърде далеч от максималните 100, които може да даде например при 5000 оборота с педала до метала. Почти никой автомобилен двигател не се кара постоянно в максималните си режими, а когато от текущия режим на да речем 20 киловата извадиш 1-3 киловата, това вече е доста по-сериозен процент от общото и се усеща доста повече.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                  При един и същи диаметър гуми и разлика само в теглото е въпрос на психическа нагласа и очакване

                  Коментар


                  • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                    Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                    Моя шкаф назад във темата е направен от същия материял и е точно на нужното ниво, за да мога като пусна седалките да става водоравна спалня.Слагам един дюшек "интекс" с широчина около130-135см., дръпвам малко напред предните седалки и се получава спалня с размер 190х130см.
                    Като ходим из дивотиите обикновено вътре спят малкия и жената...аз спя горе в покривната палатка.Та по отношение на това, че се наводняват палатките...всъщност така е, ама не всички, а само наземните...
                    П.П.Шкафчето ти се е получило добре. Въпроса е, че отваряемата нагоре част де факто особено на път е принципно неизползваема.Просто няма как да отвориш нагоре нищо от шкафа, без да разтовариш повечето багаж.По тази причина аз при мен направих основната част само чекмежде, с цел да имам по-добър и бърз достъп до най-необходимото, без да се налага да извършвам товаро-разтоварни дейности
                    Поздрави!
                    Здравей, колега Любашки,
                    А с как запълваш разстоянието от предната част на задните седалки до задната част на предните седалки, понеже там се получава дупка от около 30/40см. Или издърпваш предните седалки макс. напред и пускаш облегалките им назад? При този вариант пък не се получава равна повърхност 190x130. И аз планирам изработката на подобен шкаф та затова питам, ако може да си спестя някои трудности. Когато го реализирам ще сложа и снимки (на джипа и на шкафа). За сега съм изключително доволен от машината. Благодаря на всички за полезната тема!

                    Коментар


                    • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                      Първоначално публикуван от bikerbul Преглед на мнение
                      Здравей, колега Любашки,
                      А с как запълваш разстоянието от предната част на задните седалки до задната част на предните седалки, понеже там се получава дупка от около 30/40см. Или издърпваш предните седалки макс. напред и пускаш облегалките им назад? При този вариант пък не се получава равна повърхност 190x130. И аз планирам изработката на подобен шкаф та затова питам, ако може да си спестя някои трудности. Когато го реализирам ще сложа и снимки (на джипа и на шкафа). За сега съм изключително доволен от машината. Благодаря на всички за полезната тема!
                      Ами вариант 1 е да дръпна предните седалки напред, а отдолу подлагам саковете с багаж/обикновено с дрехи/, но аз залагам обикновено на вариант 2...Дръпвам предните седалки максимално напред и пускам облегалките до водоравно положение.Наистина се получава един лек наклон, но него по-лесно го подпълвам подлагайки якета, дрехи или нещо подобно/принципно съм се сдобил с 4бр. надувни възглавнички и подлагам най-често тях, а по средата между седалките импровизирам с подръчни маТриали.Като цяло дюшека при водоравно положение от 1,50 или дори 1,6м., в предния край оставащите см. не могат да го наклонят...от там пък като сметнеш , че и краката са по-леки, като легнеш де-факто основния това на тялото ти пада на водоравната част и дори в края към предните седалки и да не го подложиш с нищо...просто дюшека си стои във въздуха 30-40см. и толкова...
                      Та така.Основното е да направиш шкафа водоравен със спуснатите напред облегалки на задните седалки.Лошото е, че облегалките на падат съвсем до водоравно положение и имат лек наклон.Принципно за там си купих надувните възглавнички , за да подпирам да не пропада дюшека.След това си закупих още 2бр. и сега имам и за отпред...
                      Та така...купуваш възглавнички/3-4лв. е едната /, като са спихнати не заемат място, а след това пък стават за много неща...
                      Поздрави!
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                        Ако на колегата му се занимава може да направи двоен таван на шкафа и при нужда ги издърпва назад към облегалките на предните ,и по този начин ще има абсолютно равно легло

                        Коментар


                        • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                          Благодаря ви за отговорите, ще започвам шкафа тези дни и живот и здраве лятото, че и есента ще се ходи за риба с преспиване.

                          Коментар


                          • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                            Та утре пристига лебедката,...Сега дилемата е дали да ползвам оригиналната броня или да се прави нова.От една страна ми се иска да остане,от друга ще е по за черни пътеки,но пък по тежко.А ако оригиналната е прережа и е окипазя после няма продаване....Разсъждавам си на глас та дано някой се смели за съвет

                            Коментар


                            • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                              Първоначално публикуван от pifco Преглед на мнение
                              Та утре пристига лебедката,...Сега дилемата е дали да ползвам оригиналната броня или да се прави нова.От една страна ми се иска да остане,от друга ще е по за черни пътеки,но пък по тежко.А ако оригиналната е прережа и е окипазя после няма продаване....Разсъждавам си на глас та дано някой се смели за съвет
                              Тия брони са кът и държат цена. Намери и нов собственик и ще се финансираш отчасти за започване на новата

                              Коментар


                              • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                                То именно това е и идеята не ,че съм добър търговец,но все ще е нещо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X