Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Teranno 2 въпроси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Teranno 2 въпроси

    Първоначално публикуван от hotsnail Преглед на мнение
    Такова ли е на тераното

    [ATTACH=CONFIG]415465[/ATTACH]

    Това би било супер. Ако е така ще закача телефона на него да си гледам телеметрия докато карам.
    Не е. Като на Спарки е - 14 пин-а.

    Коментар


    • От: Teranno 2 въпроси

      Значи с четеца по-горе ще можеш да четеш грешки. Аз моя го чета със същия четец. Продава се и тук. Потърси "NISSAN CONSULT" в "страници, написани на български" в чичо гугъл.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Teranno 2 въпроси

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:OBD1.jpg
Прегледи:1
Размер:81.5 КБ
ID:5345617Натиснете снимката за да я уголемите

Име:OBD.jpg
Прегледи:1
Размер:97.9 КБ
ID:5345618
        Това е буксата на моето терано - произведено някъде септември 2001г - какъв тип е?

        Коментар


        • От: Teranno 2 въпроси

          ми брой дупките - 16 т.е. от новите. Би трябвало да стане далаверка с телеметрията.

          Инак моята джипка сега пали идеално - от един оборот! Андро просто прави чудеса

          Коментар


          • От: Teranno 2 въпроси

            Първоначално публикуван от hotsnail Преглед на мнение
            ........Инак моята джипка сега пали идеално - от един оборот! Андро просто прави чудеса
            .....ако беше отишъл при Андро в самото начало, щеше да си още по доволен!

            Поздрави.

            Коментар


            • От: Teranno 2 въпроси

              Първоначално публикуван от hotsnail Преглед на мнение
              ми брой дупките - 16 т.е. от новите. Би трябвало да стане далаверка с телеметрията.

              Инак моята джипка сега пали идеално - от един оборот! Андро просто прави чудеса
              Интересно че не във всяка дупка има сложен пин:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:obd3.jpg
Прегледи:1
Размер:87.0 КБ
ID:5345637

              Коментар


              • От: Teranno 2 въпроси

                Първоначално публикуван от rsv Преглед на мнение
                Интересно че не във всяка дупка има сложен пин:
                [ATTACH=CONFIG]416072[/ATTACH]
                To и не трябва. Реално използваш всичко на всичко 4 пина - 2 захранване и 2 сигнал.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Teranno 2 въпроси

                  Първоначално публикуван от hotsnail Преглед на мнение
                  ми брой дупките - 16 т.е. от новите. Би трябвало да стане далаверка с телеметрията.

                  С този адаптор няма ли донгъла да стане и за 14 пина?
                  Или не е толкова лесно?
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • От: Teranno 2 въпроси

                    Първоначално публикуван от stingray Преглед на мнение
                    С този адаптор няма ли донгъла да стане и за 14 пина?
                    Или не е толкова лесно?
                    Тсъ! Подобни преходници обикновено вървят със съответния четец. А няма да стане, защото в единия случай говорим за OBD (което си е CAN, до колкото знам), а в другия (моя случай, 14-те пина) говорим за съвсем обикновен сериен (rs232) интерфейс, работещ на 9600 бита в секунда.

                    Не че е невъзможно да се напише съответното програмче за андроид, което да чете COM порт, но просто двете системи не са съвместими и няма лесен начин за това.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Teranno 2 въпроси

                      Ясно! (ясно ми е само Тсъ!-то де :-) )
                      Благодаря!

                      Коментар


                      • От: Teranno 2 въпроси

                        Програмката за андроид си я качих веднага,ама четеца трябва да се поръчва .
                        Това дали е това ,което ми трябва и ще върши ли работа.Тераното ми е 2001г. и мисля,че е с тази букса!
                        http://www.ebay.com/itm/Torque-Andro...#ht_3776wt_952
                        Поздрави!
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • От: Teranno 2 въпроси

                          Би трябвало да стане.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Teranno 2 въпроси

                            Колеги, а моето Терано 2002 г. 2.7 ТДИ пали много бързо сутрин на -15 градуса, но след това не дига повече от 1500-2000 оборота и страшно пуши отзад, един син пушек и ми светла индикацията на двигателя. Просто казано губи мощността, а му смених горивния филтър. След около20-30 км. се управа. Някой може ли да ме посъветва от какво е това.

                            Коментар


                            • От: Teranno 2 въпроси

                              Първоначално публикуван от perchi Преглед на мнение
                              Колеги, а моето Терано 2002 г. 2.7 ТДИ пали много бързо сутрин на -15 градуса, но след това не дига повече от 1500-2000 оборота и страшно пуши отзад, един син пушек и ми светла индикацията на двигателя. Просто казано губи мощността, а му смених горивния филтър. След около20-30 км. се управа. Някой може ли да ме посъветва от какво е това.
                              Дюза, но пък не би трябвало имаш проблем с оборотите.

                              Коментар


                              • От: Teranno 2 въпроси

                                Но после се оправя, и цял ден няма проблем като го карам. Според мен не му стига горивото.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X