Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резервоар терано 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Резервоар терано 2

    При смяна на филтъра горивото в помпата си стои. Като врътнеш тя вся пак засмуква нещо и двигателя работи, макар и за кратко. Като си го оставил да изгасне от недостиг на гориво значи всичко е празно, съответно и помпането е повече.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #32
      От: Резервоар терано 2

      Aз не мисля чак до там да го чакам да угасне.
      При смяна на масла сменявам задължително всички филтри. Масларите пълнят новия филтър с гориво и го закачат. Няма никакви драми, паля и тръгвам.

      Коментар


      • #33
        От: Резервоар терано 2

        Здравейте, зареждал съм до 80 л. гориво, дизел, Маверик 2.7 TD. По отношение на разхода, зависи как го карам. При 130-140 км. по магистрала дава 14-15 на 100. Тази година, както колегата Tomcat4o казва около 8 на 100, при мен разхода за 535 км. извънградско е 41 л. Но не повече от 2000 оборота (криза к-во да се прави)

        Коментар


        • #34
          От: Резервоар терано 2

          Писал съм го и на други места,ще го пиша отново...
          Имайте предвид ,че при засичане на разхода голямо влияние на сметката оказва размера на гумите/то има и много други фактори,като типа на преминат терен,ама гумите при сходен терен са важен фактор/.
          Та моя опит показва,че Терано 2 с два размера по-големи гуми,а именно с 31х10.5х15 по километраж дава абсолютно точни параметри с тези от GPS-a.Правил съм многократни засичания,като особено тези до морето смятам за най-верните/нали знаете,че и GPS-а малко лъже,защото когато се изкачвате например по стръмен баир,той отчита малкото придвижване напред,а това нагоре е неуловимо за него-та до морето е сравнително равно и грешката е минимална/.
          Това ще рече,че...карайки с по-малки гуми и показанията ви ще са различни от истинските километри.Ако при смятане на разхода гледате само километража...чисто теоретически може и до 2л/100 да го докарате
          Давам ориентировъчен пример.С щатните гуми ,които са 29" ако по километраж сте изминали 100км. ,реално изминатото разстояние вероятно ще е около 93-94км.След като тази разлика я наложим на едни 500-600км. и реално става ,че пробега ви е по-малко с едни между 30 и 40км. и съответно...без приспадането на тия километри разхода ще ви е по-малък...много ясно!
          Та ако не искате да се самозалъгвате...засичайте си разстоянието с GPS и намерете средно с колко спрямо него дава разлика километража като пробег.така при всяко засичане ще знаете с колко километра да махате или пък да слагате и ще имате поне що годе точно изминато разстояние!!!
          Разхода също не може и съвсем точно да се засече,поради оставането на въздух в резервоара/и то на всяко наливане остава различно/,та засичането с минимална грешка трябва да става поне на 500-600км. изминато разстояние!
          Поздрави!
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • #35
            От: Резервоар терано 2

            Подкрепям колегата Любашки. С гуми 235/70/16 засичах разликата в показанията от Пловдив до морето и обратно. Установих, че километража "навива" 2,88% повече километри от GPS-а, така че кати си смятам разхода намалявам пробека с 3% за да имам горе долу верен резултат. А иначе карам докато светне лампата и винаги зареждам до горе. Ама то си зависи и колко го настъпваш.
            Издържах вчера, ще издържа и днес...

            Коментар


            • #36
              От: Резервоар терано 2

              Предварително се извинявам, ако тук не е място на въпроса ми и моля някой с права да го изтрие.
              Става въпрос за резервоара на Нисан Терано 2 - 98г - 2,4i.
              Предстои монтиране на газова уредба, но не мога да си позволя да отнема пронстранство от и без това малкия багажник. Затова се допитвам за съвет до вас. Идеята ми е да заменя оригиналния резервоар с по-малък на друго място, а на негово място да поставя газова бутилка.
              Някой правил ли е подобно нещо? Моля и ако някой има идея къде във Варна биха ми помогнали с това начинание да сподели.
              Относно разхода на гориво мога да споделя впечетления от първите ми 500 км с този автомобил е 10/100 извънградско.
              Поздрави Тодор
              Тодор Ламбев - 0886 757285 Варна/София
              Nissan Terrano II `98г. 2.4i SWB

              Коментар


              • #37
                От: Резервоар терано 2

                пробвай се с търсачката или поразгледай назад в раздела.преди доста врее имаше точно такава тема на колега и то точно за терано.по спомен беше намалил на половина неговия си резервоар и до него беше монтирал газова бутилка

                Коментар


                • #38
                  От: Резервоар терано 2

                  Прочетох доста теми в които е писано за ниссан терано, след което започнах да разглеждам темите в чието заглавие има "резервоар".... Възможно е да съм пропуснал точно тази тема. Ще продължа да търся.
                  Тодор Ламбев - 0886 757285 Варна/София
                  Nissan Terrano II `98г. 2.4i SWB

                  Коментар


                  • #39
                    От: Резервоар терано 2

                    Аз честно казано чисто технически не виждам пречка да се направи!
                    Вече ,който ще се нагърби да изпълни проекта,трябва да доизпипа нещата в детайли.
                    Съвет...ако ще си правиш някъде резервоар по-малък и т.н. :
                    1.Направи го по възможност от хромникелова ламарина/така за в бъдеще ще спестяваш корозията и поемането на бен. помпа на боклуци от нея и така ще има самата помпа по-дълъг живот/
                    2.Разгледай как хората правят резервоари/макар,че твоя ще е малък,може да се почерпят идеи за конструкцията му-в смисъл,че резервоара не е точно метален сандък ...има си и подробности!/
                    Поздрави и успех в начинанието!
                    NISSAN FOREVER
                    -----------------------------------------------------------------------------
                    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Резервоар терано 2

                      Зависи верно както казва Спарки в кой град се кара и кой е шофиора да не забравиме.Разход се засича пълниш до горе минаваш 100 км само в града и пълниш пак до горе и говориме само за течни горива на газ не е много сигурен този метод защото има разлики в налягането на различните газстанции.Аз го засекох по тъпия начин изчаках да ми светне лампата сложих 30 кинта и карах докато не светне пак минах около 110 км. .Което за моето Терано 2 2.4 i. (1997) къса база го сметнах към 10 лр. смесено понеже карам сутрин и вечер от с.Владо Тричков до София и обратно

                      Коментар


                      • #41
                        От: Резервоар терано 2

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Сега като се замисля, май и мойто така се държи.
                        И моята.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Резервоар терано 2

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          После ще имаш перипетии по обезвъздушаването, или по-точно ще ти се откачи ръката от помпане.
                          Отвиваш първа дюза въртиш докато не започне да хвърля нафта завиваш дюзата и палиш.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X