Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Теч на антифриз на Терано 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Теч на антифриз на Терано 2

    Эдравеите от мен.Преди два дни се эдобих и аэ с Терано2 2.7тди .Машината е супер много се кефя но эабеляэах че тече антифрис под шаибата на коляновия вал.Ваэможно ли е да олива от водната помпа.

  • #2
    От: Теч на антифриз на Терано 2

    Може.

    Коментар


    • #3
      От: Теч на антифриз на Терано 2

      От водната помпа е бил теча днес я смених и теча спря

      Коментар


      • #4
        От: Теч на антифриз на Терано 2

        Да се оплача и аз,баси и ужаса!
        Понеже от известно време ми губеше фрапиращо количество антифриз и след четене по форума реших,че е помпата и се оказа,че е точно така,понеже я видях как под шайбата на ремъците направо капе!Поръчах я,смених я и реших няколко дни да покарам със стария антифриз да вида дали има проблеми като следя нивото в разширителния съд.След ден каране насам натам около 20-30 км. вдигам капака да погледна,изгубило малко(100-150 мл.),ма си викам сигурно причината е обезвъздушаване и долях пак на максимума и пак малко ръчка насам-натам,пак 20-на км. да може ако има някъде нещо да се изпари по мотора и да огледам пак на другия ден!Тази сутрин вдигам капака преди работа(бачкам на смени),да огледам и като видях мазнее точно зад тялото на термостата полудях!Нивото на антифриза иначе не е мръднало видимо.
        Въпроса ми е колко още и какво след водната помпа има като тела или капаци прикрепени към блока или главата зад водната помпа,решил съм да стигна до тотално спиране на течовете преди да сипя новия антифриз,за това помагайте ако некой е разглобявал и се е сблъскал с наличните зад водната помпа гарнитури,о пръстени и т.н.?!А и ако ще разглобявам за да стигам до елементи зад водната помпа,дали ще е необходимо нейното демонтиране изцяло наново т.е. дали ще ми трябва нова гарнитура и за нея,понеже,тази която вървеше с новата ВП ми се струва като графитна нещо(знам ли графитно черна на цвят)!?
        Джипа е Терано 2/2.7 дизел/101hp!
        Благодаря предварително за помощта и специално на lubashki777 и Patrol fen за пратките!
        Последно редактирано от yubi; 15-03-15, 17:44.

        Коментар


        • #5
          От: Теч на антифриз на Терано 2

          Чухме се по телефона и тогава обясних откъде ти е най-вероятно теча.Надявам се да си се справил и да нямаш повече проблеми там!
          Поздрави!
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • #6
            От: Теч на антифриз на Терано 2

            Спря ли теча с оригиналните гарнитури,ако не да ти кажа как става с не оригинални-с клингерит

            Коментар


            • #7
              От: Теч на антифриз на Терано 2

              Не съм се занимавал,имах други задачи за гонене(неотложни),утре или вдругиден мисля да се заема,междувременно честита пролет!до колкото разбрах след разговор с някои хора,гарнитурата между термостатното тяло и главата е хартиена,като разглобя ще си изрежа една,а за моя мотор по ВИН излиза,че обсъждания на няколко места квадратен О пръстен при мен го няма.
              Ти какво предлагаш:да си изрежа въпросната гарнитура от клингирит,вместо от картон ли,като картонената задължително ще бъде намазана с едно лепило имам тук за оплътняване на такива места-детайли!?

              Коментар


              • #8
                От: Теч на антифриз на Терано 2

                Как няма гумена О-пръстен/гарнитура/, под тялото към водната помпа..., там какво уплътнява тогава...?
                Според мен нещо някъде се бъркат нещата...Дай ми рамата да погледна и аз.
                Поздрави!
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • #9
                  От: Теч на антифриз на Терано 2

                  Здравей,току що се прибирам от Плевен,гоня си задачите и съм скапан от път(от неколко дни),и флезнах малко да разпусна пред компа,Patrolfen,доколкото си спомням ми каза,че има едното или другото(гарнитура или О пръстена)....!
                  Аз заема ли се с демонтажа ще гледам да обясня подробно как стоят нещата там(не обещавам снимков материал,но ако успея ще пусна)!
                  Любо,Вин-а е VSKJVNR20U0273331
                  Поздрави!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Теч на антифриз на Терано 2

                    Не съм виждал дизелово без о-пръстен,но може и да има щом казват.Лично на мен ми писна да го сменям и последния път без да махам о-пръстена сложих 0,5 клингирит и силикон и проблема се реши.Не ти препоръчвам да слагаш по-дебел защото ще ти избягат отворите за другите болтове.А другата гарнитура/насрещната/е металнаНомера е да стягаш болтовете равномено.Абе като го започнеш ще го видиш.Успех.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Теч на антифриз на Терано 2

                      Първоначално публикуван от yubi Преглед на мнение
                      ...Ти какво предлагаш...
                      Предлагам ако няма значима загуба на антифриз (в смисъл ако не тече ами само мокрее понякога), хич да не се разправяш с глупости. Моето е така откак съм го купил. Антифриз я долея веднъж годишно, я не. И със сигурност не го губи от там. Мокри там лятото, когато от топло до студено има по-големи амплитуди. Зимата си стои сухо. При мен поне. Това ако мокрее между блока и алуминиевата част, на която е термостата. Ако тече от самия капак на термостата, изрязваш от тънък клингерит и си ти. О-пръстен около термостата изобщо не ти трябва. Оригинално е с гарнитура. И ако капака на термостата ти е пластмасов, купи си от морга метален.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Теч на антифриз на Терано 2

                        Чудно,напредвам все повече по отношение на справяне с форума!
                        В друга тема открих и линк за проверка по Вин,там попаднах и на схема по темата,ще я постна ако е грешка нека се намеси модератор,но след като я погледнах ми се изясно всичко и сега имам насока как да процедирам без да демонтирам на сляпо излишно!
                        Уважаеми,sparkybg,фрапиращи загуби след смяната на ВП нямам,но ме дразни факта че мазнее,точно там където си посочил и ще се почопля да отстраня проблема.
                        Термостата ми е с гарнитура,а капака му е метален
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:index.jpg
Прегледи:1
Размер:61.3 КБ
ID:5649481

                        Коментар


                        • #13
                          От: Теч на антифриз на Терано 2

                          Щом ти се занимава...

                          Всичките мазнеят там. При мен нито се увеличава, нито намалява. От време на време дори го няма. Просто понякога там има една дребна капчица, и толкоз.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Теч на антифриз на Терано 2

                            Първоначално публикуван от yubi Преглед на мнение
                            Чудно,напредвам все повече по отношение на справяне с форума!
                            В друга тема открих и линк за проверка по Вин,там попаднах и на схема по темата,ще я постна ако е грешка нека се намеси модератор,но след като я погледнах ми се изясно всичко и сега имам насока как да процедирам без да демонтирам на сляпо излишно!
                            Уважаеми,sparkybg,фрапиращи загуби след смяната на ВП нямам,но ме дразни факта че мазнее,точно там където си посочил и ще се почопля да отстраня проблема.
                            Термостата ми е с гарнитура,а капака му е метален
                            [ATTACH=CONFIG]787002[/ATTACH]
                            Ако тази схема си я изкарал по ВИН-а на твоето Терано, няма какво да гледам.Гумена гарнитурка си имаш/както и се очакваше и не знам кщой и какво ти е гледал по рама, ама друг път не му се доверявай напълно/ и то се вижда на схемата ти...Номер 21045J - вижда се ясно на схемата точно под тялото на термостата/едно правоъгълниче/ и точно това ти е въпросната гумена квадратна гарнитурка под термостатното тяло!
                            Принципно много хора карат с мазнеещо в този сектор и не се занимават.Аз преди година и нещо си го подмених с ново и при мен мазнеенето изчезна.Тогава смених и капачката на термостата, защото моето Терано е сле 2000г. и фабрично беше с пластмасова.От моргата си взех метална, подмених си я оставяйки пластмасовата в багажника за резервна, смених си гарнитурката и въпросния о-пръстен на тялото, смених и термостата с такъв на по-ниски градуси и сега нямам проблем там.
                            Та така...имаш си въпросната квадратна г-ра и още как...
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Теч на антифриз на Терано 2

                              Ами да,sparkybg,занимава ми се и ще се почопля,ако позволява положението ще приложа българщина,нещо за по трайно решение на проблема евентуално.
                              По моя Вин е,Любо,точно понеже се породи съмнение относно въпроса с оплътненията там и се разрових за некакви схеми евентуално и излезе това,той човека с който говорих може нещо да се е заблудил или да не ме е разбрал,но мисля че бях доста ясен,както и да е,здраве да има,важно е да си помагаме!!
                              Но там твърдо съм решил и ще се поровя,поздрави,Лазар!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X